Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ciekawa teoria - tyle że:

miałam okazję mieć sporo promes wiz amerykańskich przez lata i bywały bardzo różne - były nawet takie co nie miały ani jednej gwiazdki i dotyczyło to zarówno wizy prywatnej jak i służbowej. Były też takie z dwoma gwiazdkami i chyba jedna z trzema - żadnych różnic w traktowaniu na lotniskach nie zauważyłam.

Dodatkowo moja córka w pierwszym swoim paszporcie (poniżej 5 lat) miała wizę z trzema gwiazdkami - że niby duże ryzyko pozostania na turystycznej? :blink::D:lol:

Służbowe tez miałam różne - jedna bez gwiazdek, były i dwie gwiazdki i jedna - zawsze tak samo przechodziłam przejściem służbowym, bez względu na ilość gwiazdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Żona była wczoraj w Warszawie. Rozmowa na 10:15, ale weszła już o 9:45, bo nikogo nie było przed drzwiami.

Pytania (nie w kolejności):

1) Jaki cel (jedziemy w podróż poślubną)?

2) Czy mąż ma wizę?

3) Jakie kraje zwiedziła i czy tylko w Europie?

4) Jakie miasta planuje zwiedzić w Stanach (mamy przygotowany plan, natomiast żona wymieniła dwa miasta, gdy Pani Konsul przerwała i zadała kolejne pytanie)?

Bez pokazywania żadnych zaświadczeń się obyło, nikt o nie nawet nie poprosił (zaświadczenie z pracy, akt notarialny, akt ślubu - to mieliśmy ze sobą).

Wiza przyznana.

Wszystko w środku trwało z 15 minut góra od wejścia do Ambasady do wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje spotkanie przebiegalo w milej atmosferze. Konsulat w Warszawie. Powiem Wam szczerze, ze nie mialem zadnego spiecia. Zero jakiegos stresu, cokolwiek. Pyk, pyk...z gorki, dostane to dostane, nie to nie. Tez dobrze, tylko szkoda kasy by bylo. Bylem godzine przed terminem, ale przyjazdu pociagu sie nie wybiera ;)

Pytania krotkie i na temat (po polsku):

On: Czy pierwszy raz do USA ?

Ja: Nie, juz bylem 3 razy.

On: Wyjazd w jakim celu ?

Ja: Turystycznym. Poza tym stara wiza mi sie konczy za miesiac (mialem 10-letnia b1/b2) i chcialbym nowa.

On: Rozmumiem, a dokad chce Pan jechac ?

Wzial moj stary paszport i wbil taka duza pieczatke "Cancelled without prejudice" Paszport ze stara wiza mi oddal.

Ja: Chcialbym zobaczyc wodospad Niagara.

On:Sam czy z kims (rodzina, znajomi?)

Ja: Sam... i sczczery usmiech

On: Co Pan robi w miejscu pracy ?

Ja: Pracuje jako XXX.

3 klikniecia w komputerze. Otrzymuje Pan wize.....milej podrozy.

Baaaarrdzo sympatyczny Pan. Taki z broda. Robil dobre wrazenie. Przede mna nikt nie odszedl bez wizy. Byla Pani co 17 lat temu sie starala (emerytka) i nie wowczas nie dostala. Teraz poszlo. Maglowal tez taka studentke, co niesamowicie chciala mowic po angielsku, ale cos jej nie wychodzilo. Platala Raz mowila, ze chce jechac we wrzesniu, pozniej ze na wiosne...., moze jednak na jesien, ale nie wiadomo czy dostanie urlop....I z kolezanka, byc moze kolega, ale on zbiera na wycieczke....Suma sumarum jednak dostala, na 10 lat, bo pytala tak glosno aby Pan potwierdzil, ze nie dalo sie nie uslyszec.

A teraz moje pytania:

1.Za 10 lat jak bede wypelnial DS-160 (wiem ze duzo czasu) i bedzie pytanie o anulacje wizy, to co wpisac ? Wpisac, ze mialem anulowana czy tez nie, bo przeciez stara, jeszcze wazna anulowal ta pieczatka tylko dlatego, ze wnioskowalem o nowa.

2. Od czego zalezy czy dostaje sie b1 , b2, b1/b2 ? Z tego co widze po postach na forum, to sie roznie dzieje. Czasami daja jedna kategorie, czasami dwie. Kiedys myslalem, ze te dwie to sa z automatu. Ja jeszcze nie wiem jaka dostane, jednak czym sie kieruje pracownik konsulatu przy przdziale kategorii ?

Pozdrawiam

Kinolek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...