Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie. Ja też z tych, którzy się zarejestrowali specjalnie aby opisać wizytę w konsulacie.

Moja sytuacja: mieszkam obecnie z rodzicami, w obecnej pracy od trochę ponad roku, wcześniej przerwa i krótki epizod za granicą. Ojciec na początku lat 90. siedział 3 lata na turystycznej...

Wizyta w Krakowie, rozmowa w całości po polsku.

Konsul: widzę, że leci pan do Nowego Jorku

Ja: tak

K: na jak długo?

J: maksymalnie dwa tygodnie

K: co pan robi?

J: tu odpowiedź co robię

K: kiedy zamierza pan jechać?

J: myślałem o październiku

K: czy ktoś z rodziny przebywa aktualnie w Stanach?

J: nie

K: otrzymuje pan wizę, dziękuję

Ogólnie kilka osób które były przede mną odeszło również bez paszportu (była jakaś studentka, jakaś pani z dzieckiem, które chciały lecieć do rodziny), ale jeszcze przed wejściem do konsulatu widziałem panią z córką które, sądząc po zachowaniu córki, wizy nie dostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie info?

A więcej to znaczy lepiej, czy gorzej? ;)

Większość dostaje dwie gwiazdki. oznacza to dla pracownika immigration zwykłe ryzyko pozostania na turystycznej, zazwyczaj wiąże się to /podobno/ ze zwykłą serią pytań. jedna gwiazdka to najniższe ryzyko pozostania w USA, zapewne na mniejszych lotniskach to się tylko spytają na ile wjeżdżasz. Trzy gwiazdki mogą oznaczać dłuższe tłumaczenie się przed urzędnikiem.

Skąd info? Kiedyś sporo czytałem o systemie wizowym w amerykańskiej lub innej anglojęzycznej prasie. Być może się mylę, ale takie info utknęło mi w pamięci. Jeśli ktoś tu się lepiej ode mnie zna na gwiazdkach to oczywiście proszę o sprostowanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dostaje dwie gwiazdki. oznacza to dla pracownika immigration zwykłe ryzyko pozostania na turystycznej, zazwyczaj wiąże się to /podobno/ ze zwykłą serią pytań. jedna gwiazdka to najniższe ryzyko pozostania w USA, zapewne na mniejszych lotniskach to się tylko spytają na ile wjeżdżasz. Trzy gwiazdki mogą oznaczać dłuższe tłumaczenie się przed urzędnikiem.

Skąd info? Kiedyś sporo czytałem o systemie wizowym w amerykańskiej lub innej anglojęzycznej prasie. Być może się mylę, ale takie info utknęło mi w pamięci. Jeśli ktoś tu się lepiej ode mnie zna na gwiazdkach to oczywiście proszę o sprostowanie. :)

Dopóki nie zacytujesz oficjalnych źródeł to tłumaczenie jest dobre jak każde inne, których pełno w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dostaje dwie gwiazdki. oznacza to dla pracownika immigration zwykłe ryzyko pozostania na turystycznej, zazwyczaj wiąże się to /podobno/ ze zwykłą serią pytań. jedna gwiazdka to najniższe ryzyko pozostania w USA, zapewne na mniejszych lotniskach to się tylko spytają na ile wjeżdżasz. Trzy gwiazdki mogą oznaczać dłuższe tłumaczenie się przed urzędnikiem.

Skąd info? Kiedyś sporo czytałem o systemie wizowym w amerykańskiej lub innej anglojęzycznej prasie. Być może się mylę, ale takie info utknęło mi w pamięci. Jeśli ktoś tu się lepiej ode mnie zna na gwiazdkach to oczywiście proszę o sprostowanie. :)

Bzdura kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zacytujesz oficjalnych źródeł to tłumaczenie jest dobre jak każde inne, których pełno w sieci.

Przecież piszę że skądś takie info zapadło mi w pamięci, więc trzymam się tej wersji, a kto jak będzie tę wersję traktował to jego prywatna sprawa. Jednak tworzenie że to bzdura nie podając żadnej innej wersji jest bądź co bądź dość odważne. Bo jak można stwierdzić że coś jest bzdurą nie wiedząc jak jest naprawdę? :)

Ja się chętnie dowiem co oznaczają te gwiazdki w rzeczywistości, ale jak na razie konkretnej odpowiedzi brak.

Wiec jak stwierdził KaeR tłumaczenie dobre jak każde inne, jednak ja się chwilowo będę trzymał tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...