Skocz do zawartości

K-1... Chyba Dostałam? :)


Nigella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm, nie sądzę, w końcu Twoim celem jest emigracja, więc nie musisz udowadniać związków z krajem, tzn. że na pewno wrócisz do Polski :)

To dobrze:) tyle jest tego zalatwiania, tych papierow ze boje sie ze cos zle wypelnimy albo nie wiem...po dzisiejszej wizycie w konsulacie i odmowieniu b2 czuje strach, ze moze im cos sie nie spodoba i nie bedziemy mogli byc razem , moze to tylko takie odczucia po dzisiejszym dniu:( i tak trzeba dluuugo czekac:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonio, stres to normalna sprawa - przede mną do okienka podeszła kobieta, na oko grubo po 30., również starająca się o K-1. Widać było, że nerwy ją zżerają - z tego stresu zaczęła opowiadać straszne bzdury - jakim to wspaniałym człowiekiem jest jej narzeczony, jaka ona jest zakochana, jak to nigdy w życiu nie znała nikogo takiego... ok, super, ale konsula takie rzeczy naprawdę nie interesują - przerwał jej w połowie tej kwiecistej wypowiedzi, ale wizę i tak dostała :) Ja z kolei z nerwów nie mogłam się doliczyć, ile razy się widzieliśmy... w końcu zaczęłam liczyć na palcach i jakoś się doliczyłam :D

Pamiętaj, że przy K-1 będziecie musieli udowodnić, że jesteście w związku - potrzebne będą dowody spotkań, wspólne zdjęcia w różnych sytuacjach, korespondencja, itd. Twój chłopak będzie musiał także udowodnić, że jest Cię w stanie utrzymać (Twoje oszczędności, jeśli takowe posiadasz, nie mają żadnego znaczenia). Będziecie musieli się "wyspowiadać" z tego, jak się poznaliście, będziesz pytana, czy znasz jego rodzinę, co zamierzasz robić w USA, itd. Słowem - musisz mieć jakiś plan i do tego pokazać konsulowi, że Twój związek to nie fikcja, a Ty jesteś pewna tego, co robisz i naprawdę chcesz wziąć ślub w ciągu 90 dni od przylotu.

Czytałam gdzieś, już nie pamiętam gdzie, że ryzyko nieotrzymania K-1 jest minimalne, ale żeby to ryzyko zminimalizować, trzeba naprawdę się przygotować. Jeśli Ty nie dostałaś teraz turystycznej, a po raz ostatni widzieliście się np. parę lat temu, to nie macie wyjścia - Twój chłopak musi do Ciebie przylecieć, inaczej z K-1 nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...