Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Roelka said:

Mam nadzieję że ty nie piszesz tak na serio z tym przykładem. 

Zerknij na visa journey i poczytaj historie niektóre osób które przez swoje uroczystości dostały odmowy. Wszelkie "wesela dla rodziny" , imprezy zaręczynowe, itp. 

Ale ja juz po pierwszy poscie @BBerry uwierzylem ze jest tak jak piszecie. Nie musisz mnie przekonywac. Po prostu ciezko mi przejsc z tym do porzadku dziennego.

Tak btw, czy w takim razie slub poza USA I kontynuowanie k1 to nie jest material misrepresentation?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zapewne jest.  :P Chociaż tutaj nie ma już sensu dyskutować na przykładzie margherity.  Jej się udało. Przy aosie już pewnie tego nie zauważa. 

Ale jak ktoś się decyduje na takie uroczystości w Polsce to jednak powinien wybrać wizę małżeńską. Ja też chciałam żeby moi rodzice byli obecni na ślubie ale czasami nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ilon napisał:

Niektorzy robia tez tak, ze najpierw dostaja K1, leca do USA, biora tam slub, a potem w pozniejszym terminie jada do Polski i maja tam jakas imprezke/uroczystosc. Sama nawet mialam taki plan. 

To już bardziej prawidłowo.  :) też bym tak zrobiła ale cała kasa szła na AOS  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdedydowanie jest ale wraz ludzie tak robia. Ostatnio jakis gosc chwalil sie ze brali oficjalny slub z Tajlandii (skad jego zona jest) i potem ona przyjechala na k1. Mowil ze tak robili wszyscy jego znajomi ktorzy maja zony stamtad. Wiec widac jak USCIS dziala. To zalezy kto sie czuje komfortowo z taka sytuacja i mala mozliwoscia, ze USCIS wykryje ze jednak niedotrzymali warunkow K1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Xarthisius said:

Ale ja juz po pierwszy poscie @BBerry uwierzylem ze jest tak jak piszecie. Nie musisz mnie przekonywac. Po prostu ciezko mi przejsc z tym do porzadku dziennego.

Tak btw, czy w takim razie slub poza USA I kontynuowanie k1 to nie jest material misrepresentation?

Dlatego USA daje opcje dwoch wiz - malzenskiej i narzeczenskiej, gdzie jest mniej wiecej podobny czas oczekiwania. Nie ma potrzeby kombinowac :) Ja bym sie tam bala ze moga wykryc niedociaglosci w ROC albo w aplikowaniu o N400, nie tyle co poczatkowa aplkacja. Ale jak widac wielu sie udaje, wiec roznie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troche sie pogubilem z wzorem oswiadczenia checi wzieca slubu w ciagu 90 dni od przekroczenia granicy USA. Jak poprawnie zaadresowac list? wszytkie ida do Dallas? Potem sa rozsylane do konkretnych placowek? Nie wiem co zrobic z ta czescia: 

United States Department of Homeland Security
U.S. Citizenship and Immigration Services

[ADDRESS OF FILING LOCATION]

or when submitting for interview

United States Department of State
United States Consulate,
[name of country where Embassy is located]
[Embassy Address] 

Dodam ze nazeczony jest z long island (NY) - o ile to istotne w tej kwestji. 

 

Bede wdzieczny za odpowiedz. 

Screen Shot 2017-11-29 at 12.57.56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  mam pytanie;

zakochani zazwyczaj zastanawiają się jak najszybciej wyjechać do Stanów po otrzymaniu wizy, ja natomiast planuję wyjechać na następną jesień (najchętniej listopad). Czy macie jakieś sugestie kiedy w takim razie powinniśmy rozpocząć proces (myślimy o lutym). Widziałam czasy oczekiwania i gdyby nie trafiło nam się rfe to chyba zmieścilibyśmy się w czasie. Ale, zamiast się stresować i oczekiwać, to wolałabym wysłać aplikację np. już teraz. Martwi mnie jedna rzecz- jeśli zdarzy się tak, że trafi nam się błyskawiczna  obsługa, to jak długo można przeciągnąć wyjazd?O ile się nie mylę, wiza jest ważna 6 miesięcy od badań (?)- ale zależy mi mieć je ważne na AOS (wiem, że są ważne rok). Czy to prawda, że po akceptacji ma się 4 miesiące na umówienie interview?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...