Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wymagania edukacyjne nie muszą zostać spełnione jeżeli spełnia się kryterium 2 lat pracy w zawodzie z "Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher."

Założyłam - może niesłusznie - że chłopak, który jest w ostatniej klasie liceum nie pracuje ;)

Zupełnie nie musisz się obawiać w przypadku wylosowania GC. Na chwilę obecną wysłałeś swoje zgłoszenie do loterii wizowej i nic więcej a już na pewno nie składałeś żadnego wniosku. Ważne abyś miał świadectwo ukończenia szkoły średniej w momencie składania wniosku o przyznanie wizy imigracyjnej.

A jak się to ma do słów w instrukcji:

20. IS THERE A MINIMUM AGE FOR APPLICANTS TO APPLY FOR THE E-DV PROGRAM?

There is no minimum age to apply for the program, but the requirement of a high school education or work experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who are under age 18.

Czyli jednak nie chodzi o moment aplikowania w loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zupełnie nie musisz się obawiać w przypadku wylosowania GC. Na chwilę obecną wysłałeś swoje zgłoszenie do loterii wizowej i nic więcej a już na pewno nie składałeś żadnego wniosku. Ważne abyś miał świadectwo ukończenia szkoły średniej w momencie składania wniosku o przyznanie wizy imigracyjnej.A więc w momencie gdy będziesz wypełniał wszystkie te dokumenty co nie nastąpi wcześniej zanim skończysz szkołę. Podobnie jest z przypadkiem karalności .Ktoś np.jest karany i jego kartoteka jest zapaprana ,ale za pół roku akurat może minął określony termin i nastąpiło zatarcie skazania.Wówczas idzie na interview ,przekłada dokument o niekaralności i w ogóle nie musi wspominać ,że 15 lat temu był skazany.

Wracając do wykształcenia to ważne jest abyś spełniał warunki w momencie wypełniania wniosku o wizę imigracyjną . Udział w loterii nie jest żadnym wnioskiem.

Nawet jak nie zdasz matury ( czego Ci nie życzę) ale skończysz liceum to będziesz spełniał warunki loterii wizowej.Posiadanie matury nie jest wymogiem.

http://www.poradniks...id=846&Itemid=1

dareknow0 - dzieki za odpowiedz.Uspokoiles mnie .Faktycznie to logiczne ze zgloszenie udzialu w loterii nie jest zadnym wnioskiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alek a teraz poczytaj caly ten temat ,co pisal gal i inne osoby na ten temat ...

juz tyle padlo odpowiedzi ze darek powinien o tym pisac wczesniej a teraz pisze?fakt ma do tego prawo

i tak samo dziwie sie jemu ze pisze o niekaralnosci ze mozna miec cos zatarte ale w przepisach wyraznie pisze co moze byc i jak...

Kazdy bierze za to odpowiedzialnosc za siebie a nie ze na forum cos pisalo,sklamales we wniosku poniesiesz za siebie odpowiedzialnosc

alek a jakie zaznaczyles -ze co ukonczyles,jaka szkole?

alek chciales uslyszec cos i to uslyszlaes,do Ciebie nie mam nic i zycze Ci jak najlepiej ale wrazie problemow do nikogo nie bedziesz miec pretensji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłam - może niesłusznie - że chłopak, który jest w ostatniej klasie liceum nie pracuje ;)

Mam w firmie typa, który 30 lat temu z chwilą ukończenia 15 roku życia zawarł stosunek pracy na podstawie umowy o pracę. :) Też byłem w szoku ;)

dareknow0 - dzieki za odpowiedz.Uspokoiles mnie .Faktycznie to logiczne ze zgloszenie udzialu w loterii nie jest zadnym wnioskiem .

Logicznie, czy nie, ale to Joanna30 zacytowała instrukcję, którą powinieneś mieć przeczytaną. A w niej co innego napisali. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że to 'at the time of application' oznacza jakiś inny moment, niż do tej pory myśleliśmy.

Nie ma szans. 'Application' to DV-2013 Application i żadna inna. Na stronie do dziś stoi: The Internet Explorer browser best supports this application. i ... for Entrants who applied for DV-2013.

emigum tutaj nic nie ma dziwnego

w czasach PRL czesto bylo jako pracownik mlodociany ktory mial te 15-16 lat ;)

Ciekawy i realny przypadek. I ciekawy jestem, czy gdzieś na świecie GC trafiło w kogoś takiego: 18-19 lat, bez średniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karalność to sprawa jest prosta .Jeśli ktoś był karany 20 lat temu i jego skazanie uległo zatarciu ( wszystko odbyło się zgodnie z prawem) automatycznie to od momentu zatarcia skazania podaje ,że był "nie karany". Jego sprawdzenie w Centralnym Rejestrze Skazanych i Tymczasowo Aresztowanych również będzie czyste ( bez żadnych wpisów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek a teraz zapytaj sie Konsula ,dobrego prawnika co o tym mysli?jesli znajdziesz na tym forum odpowiedz to zobaczysz co mowi Konsul o Polskim zatarciu

Polska to jedno Panstwo a USA to inne ,,i pod te prawo podlegasz i tego sie trzymasz a nie polskiego...

I teraz jesli ktos chce klamac,oszukiwac to jego sprawa i zycie ..kazdy niech podejmuje decyzje za siebie.

a ze bedzie czyta kartoteka to takie mamy w Polsce prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karalność to sprawa jest prosta .Jeśli ktoś był karany 20 lat temu i jego skazanie uległo zatarciu ( wszystko odbyło się zgodnie z prawem) automatycznie to od momentu zatarcia skazania podaje ,że był "nie karany". Jego sprawdzenie w Centralnym Rejestrze Skazanych i Tymczasowo Aresztowanych również będzie czyste ( bez żadnych wpisów).

Tu dareknow0 ma rację. Mnie też zdziwiło, że niby trzeba im pokazać wyrok. Jeżeli dajesz zaświadczenie o niekaralności, które potwierdza, że jesteś czysty, to jaki wyrok?

darek a teraz zapytaj sie Konsula ,dobrego prawnika co o tym mysli?jesli znajdziesz na tym forum odpowiedz to zobaczysz co mowi Konsul o Polskim zatarciu

Polska to jedno Panstwo a USA to inne ,,i pod te prawo podlegasz i tego sie trzymasz a nie polskiego...

Hmm ciągle jestem Polakiem w Polsce, to jakie mnie prawo obowiązuje? Jak mi, żona pójdzie do ambasady Iranu bez chusty na głowie, to jej język obetną i oczy wypalą, bo takie mają prawo? :o

albo:

Ciężko doszukać się logiki w tym: Jestem obywatelem Polski i Rezydentem USA i bez ekstradycji mają prawo mnie wywieźć i osądzić do USA?

Wiem sly6, że w ambasadzie to na pewno wiedzą, ale ja tam wolę nie dzwonić i nie pytać. Złe nie śpi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...