Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o karalność to sprawa jest prosta .Jeśli ktoś był karany 20 lat temu i jego skazanie uległo zatarciu ( wszystko odbyło się zgodnie z prawem) automatycznie to od momentu zatarcia skazania podaje ,że był "nie karany". Jego sprawdzenie w Centralnym Rejestrze Skazanych i Tymczasowo Aresztowanych również będzie czyste ( bez żadnych wpisów).

To akurat jest logiczne. Chyba :)

No bo jeśli ktoś był karany ileś tam lat temu i ma zatartą kartotekę, to (gdyby chciał powiedzieć, że był karany - co jest zgodne z prawdą, bo był), to jak udowodni, że był skazany, jeśli nawet nie ma go w rejestrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

emigum a starasz sie o wize do kogo?na Polski czy tez do USA ,,,i tutaj masz odpowiedz na swoje ale

widze ze nikt nie byl karany

idac po wize starasz sie o zaswiadczenie o niekaralnosci a do tego bierzesz wyrok sadowy jesli masz,najlepiej pelny

kolejna sprawa na stronie Ambasady jest to wyjasnione co sie bierze na takie cos ...akta sadowe sa z lat 70tych i mozna je latwo znalesc jesli sie wie czego sie szuka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek a teraz zapytaj sie Konsula ,dobrego prawnika co o tym mysli?jesli znajdziesz na tym forum odpowiedz to zobaczysz co mowi Konsul o Polskim zatarciu

Polska to jedno Panstwo a USA to inne ,,i pod te prawo podlegasz i tego sie trzymasz a nie polskiego...

I teraz jesli ktos chce klamac,oszukiwac to jego sprawa i zycie ..kazdy niech podejmuje decyzje za siebie.

a ze bedzie czyta kartoteka to takie mamy w Polsce prawo

Trochę dziwię się sly6 ,że akurat to TY masz jakieś wątpliwości :)http://karne.pl/zatarcie-skazania.html Wyrok zatarty uważa się za niebyły .Nie trzeba szukać prawników .Trzeba poczytać o zatarciu skazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my sie chyba nie rozumiemy a szkoda

Wiem doskonale co jest w Polsce i jakie jest prawo..ba mozna znalesc na necie za jakie przestepstwo mozna miec cos szybciej wymazane itd

tutaj rozmawiamy jak mi sie wydaje o USA a wiec musisz spelnic wymagania co do USA

moze znajdz w przepisach ,na forum wypowiedz kogos kto sie pytal Konsul co o tym sadzi i zobaczysz jaka dostal odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my sie chyba nie rozumiemy a szkoda

Wiem doskonale co jest w Polsce i jakie jest prawo..ba mozna znalesc na necie za jakie przestepstwo mozna miec cos szybciej wymazane itd

tutaj rozmawiamy jak mi sie wydaje o USA a wiec musisz spelnic wymagania co do USA

moze znajdz w przepisach ,na forum wypowiedz kogos kto sie pytal Konsul co o tym sadzi i zobaczysz jaka dostal odpowiedz.

Obywatel Polski wypełniając dokumenty w Polsce ( nawet jeśli są to dokumenty amerykańskie) ma odpowiadać na pytania zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce a nie w USA. A prawo Polskie mówi jasno : wyrok zatarty uważa się za niebyły.

Jeśli ktoś był karany 20 lat temu i jego skazanie zostało zatarte to nie przekonujcie mnie ,że jego akta sprawy dalej leżą w archiwach Sądów :) bo jest to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa nadal w Sadzie-chyba ze ktos je zalaj lub tez sie zawieruszyly..

ciekawie darek piszesz ale podlegasz pod prawo USA starajac sie o wize czy to turystyczne czy tez na pobyt staly

tutaj nic nie ma wspolnego prawo polskie do USA.

np akta personalne sa z lat 60-tych w archiwum ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alek jak widzisz teraz to inaczej wyglada,,jak kto te pare slow wiecej napisane moze cos innego pokazac :)

pamietaj na przyszlosc ze nie musisz pisac calej litanii ale napisz cos wiecej aby mozna bylo sie polapac i nie ciagnac za jezyk ;)

Alek jak widzisz teraz to inaczej wyglada,,jak kto te pare slow wiecej napisane moze cos innego pokazac :)

pamietaj na przyszlosc ze nie musisz pisac calej litanii ale napisz cos wiecej aby mozna bylo sie polapac i nie ciagnac za jezyk ;)

Nic zupelnie inaczej nie wyglada.W momencie skladania wniosku mialem tylko zasadnicze i nic wiecej a w momencie gdy wylosuje bede mial srednie.Co zmienila moja odpowiedz? Zupelnie nic . Wtedy nie spelnialem warunkow loteri .Moje pytanie bylo kiedy musze spelniac warunek sredniego wyksztalcenia. Teraz wiem ,ze w momencie skladania wniosku o wize imigracyjna co nastapi po wylosowaniu.Dzieki wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa nadal w Sadzie-chyba ze ktos je zalaj lub tez sie zawieruszyly..

ciekawie darek piszesz ale podlegasz pod prawo USA starajac sie o wize czy to turystyczne czy tez na pobyt staly

tutaj nic nie ma wspolnego prawo polskie do USA.

np akta personalne sa z lat 60-tych w archiwum ..

Oczywiście ,że akta spraw są NISZCZONE a nie leżą w nieskończoność w Sądzie . To byłoby śmieszne http://www.iniejawna.pl/przepisy/sad/04_46_443.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...