Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ty zadales pytanie o skazanie 20 lat temu wiec Ci odpowiedzialem ze sa..moje np sa dostepne akta sadowe nadal ..wyrok byl w latach 70tych .

a ze sa pewne ale co do trzymania to inne sprawy ...tutaj nalezy sie dobrze wczytac w zasady tego postepowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ty zadales pytanie o skazanie 20 lat temu wiec Ci odpowiedzialem ze sa..moje np sa dostepne akta sadowe nadal ..wyrok byl w latach 70tych .

a ze sa pewne ale co do trzymania to inne sprawy ...tutaj nalezy sie dobrze wczytac w zasady tego postepowania ...

jednak nie ustąpisz i nie przyznasz ,że się pomyliłeś pisząc o przetrzymywaniu akt z lat 60-tych :) . Sądy nie są z gumy i nie trzyma się w nieskończoność akt sprawy.Podałem Ci odpowiedniego linka z rozporządzeniem które precyzuje ile lat które sprawy ( w zależności od kategorii przestępstwa ) należy trzymać.

Sprawy ciężkie np. zabójstwa trzyma się nawet 50 lat a te błahe po 10 latach są niszczone. Tak się robi również ze sprawami umorzonymi które leżą w archiwach prokuratur lub sprawami postępowań karnych-skarbowych które leżą w archiwach Urzędów kontroli skarbowych. I to są fakty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to sa akta osobowe ktore nalezy iles tam lat trzymac,moze pujdz do takiego archiwum i zobacz jak jest z takim aktami z kadr ..ciekawe prawda ..

co do akt sadowych to popytam sie ludzi ile tak sie trzyma akta

ale za Ty nie ustapiles w sprawie karalnosci jak sie leci do USA

a przeciez tak samo to latwo mozna sprawdzic jak sie maja fakty i kto pisze prawde,prawda?

i teraz tak wyrok moze byc zatarty za pare lat a akta moga jeszcze sobie lezec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic zupelnie inaczej nie wyglada.W momencie skladania wniosku mialem tylko zasadnicze i nic wiecej a w momencie gdy wylosuje bede mial srednie.Co zmienila moja odpowiedz? Zupelnie nic . Wtedy nie spelnialem warunkow loteri .Moje pytanie bylo kiedy musze spelniac warunek sredniego wyksztalcenia. Teraz wiem ,ze w momencie skladania wniosku o wize imigracyjna co nastapi po wylosowaniu.Dzieki wszystkim za odpowiedzi

Zgodnie z instrukcją średnie wykształcenie powinno być 'at the time of application'.

Jak to sobie przetłumaczysz, tak będziesz miał :)

A jak jest naprawdę? Tak, jak napisano w instrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam pytać żadnych ludzi ile trzyma się poszczególne akta sądowe bo bym się ośmieszył. Każdy odrobinę znający się w temacie odesłał by mnie do odpowiednich rozporządzeń które to regulują :) Jak napisała Joanna trudno żeby podać ,że się było karanym skoro wyrok jest zatarty,karta karna czysta a akta sprawy poszły na przemiał. Ale w końcu nie to było wątkiem tematu a ostatnio problem Alika 100 .

To może jemu odpowiedz na jego ostatni wątek :) Bo ja podobnie jak on nie wiem co zmienił fakt iż w kolejnej wypowiedzi przyznał ,że ukończył szkołę zasadniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty juz mu chyba odpowiedziales prawda?>jesli tego jestes pewien to tak chyba jest?

bo ja ani nie bede za tym ani tez przeciw

bo kiedy zaczolem miec jakies ale to zaraz padlo ze nie tedy droga,,,znajdziesz takie wypowiedzi w tym watku...

pare lat temu ktos tutaj raz odpowiedzial ale jak widac ciagle to nie jest rozwiazane w 100% co sie liczy oraz co jest brane pod uwage..

zmienilo sie to ze zaznaczyl szkole zawodowa wysylajac zgloszenie i wtedy tez mial ja skonczona co nie ktorzy mysleli ze ma skonczona szkole podstawowa

ps ja nie zadaje pytania obojetnie komu ,,sa tacy ze bez zadnego problemu odpowiadaja na pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwię się sly6 ,że akurat to TY masz jakieś wątpliwości :)http://karne.pl/zatarcie-skazania.html Wyrok zatarty uważa się za niebyły .Nie trzeba szukać prawników .Trzeba poczytać o zatarciu skazania.

Nie wiem jak jest w sprawach natury kryminalnej ale wiem, ze "wymazanie" wyroku na pewno nie bylo automatyczne w moim przypadku. Wyrok zapadl w 1984 r. i nawet czesc odsiedzialem. W roku 2007 moja rodzina w Lublinie zatrudnila adwokata aby wyegzekwowac dla mnie odszkodowanie za "niesluszne aresztowanie" w zwiazku z tzw. ustawa Kaczynskiego. Okazalo sie, ze zanim bede mogl o takie odszkodowanie wystapic potrzebna jest "kasacja" wyroku z 1984 r. Pierwsza sprawa dotyczyla wiec uniewinnienia mnie z zarzutow/wyroku o "kierowanie organizacja przestepcza majaca na celu obalenie ustroju peerel". Dopiero kiedy mnie "uniewinniono" i nie bylem juz paskudnym terrorysta, moglem zalozyc druga sprawe o odszkodowanie . Owo odszkodowanie - tak na marginesie - okazalo sie smiesznie niskie i cala sume przekazalem od razu dla stowarzyszenia Brata Alberta. Zawstydzony adwokat rowniez zrzekl sie honorarium. Jaja w tej Polsce jak balony, co ?...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja w tej Polsce jak balony, co ?...hehehe

Faktycznie jaja :) "Niesłuszne aresztowanie"? Okazało się, że nie podali podstawy prawnej. Nie było przepisów na podstawie, których Cię aresztowali, czy może okazało się, że PRL sam się obalił i nikt nie działał na jego szkodę? :P

A ja dalej nie rozumiem, po co chcą zaświadczenie o niekaralności? Skoro je chcą, to je honorują. Skoro honorują i tam stoi, że jestem czysty, to jest to dokument wiążący.

I teraz jeżeli dałbym im wyrok, to zeznałbym nieprawdę niezgodną z w/w dokumentem.

Ktoś musiał skłamać albo ja, albo Rzeczpospolita. Czyje słowo jest więcej warte? Moje, czy Rządu RP? ;)

Jeśli miałbym dawać wyrok jeżeli zaświadczenie byłoby nie teges, to ok. Ale w przeciwnym przypadku nie widzę potrzeby.

ps.

Dlaczego akurat w tym przypadku maiłbym pokazywać im coś więcej niż chcą, jak w każdym innym "zalecacie" żeby się nie wychylać samemu z papierami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emigum jakbys zapoznal sie z zasadami w USA oraz zapytal sie Konsula dlaczego to bys dostala taka o to odpowiedz

ze w Polsce wedle prawa moze byc cos wymazane z z rejestru,wedle USA i tam prawa takiego czegos nie ma ,,dlatego tez kaza przyniesc te zaswiadczenie oraz akta-wyrok sadowy

jesli to nie bylo by takie wazne to po co byly by pytania w ds o wize turystyczna i wielu innych?te pytania nie sa takie co bylo pare lat temu ale czy kiedys?

jak napisalem mozna zadac takie pytanie piszac do Ambasady USA,kiedys tutaj ktos napisal co mu Pani Konsul odpowiedziala

ze w Polsce moze i tak jest ale wedle USA nalezy takie cos przyniesc-wpisac i to sie liczy..

co do zaswiadczenia to jak wiadomo nie ktore wyroki sa szybciej wymazywane a nie ktorej wolniej ,,i jesli w przeciagu paru lat ktos cos zrobil z prawem wtedy mozna zobaczyc co bylo pare lat temu i teraz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac w Polsce mozna byc osoba niekarana a dla USA jest sie karana -jesli nawet to bylo dawno temu

http://www.dziennik....legalny-wjazd-i

i tak nalezy to widziec,moze cos wyjdzie a moze nie

ale nalezy takie cos brac pod uwage a nie ze nic nie bedzie i wedle prawa pisze prawde ale sie pisze wedle prawa polskiego a nie USA

..bo wize nie wydaje Polska a USA,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...