Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wize to Ty dostajesz po rozmowie w Ambasadzie i z ta wiza zajawiasz sie na granicy .Tam sprawdzaja koperte oraz paszport z wiza i na tej podstawie dostaje sie pieczatke ,,potem oczekuje sie na numer SSN oraz GC..jesli nie przyjdzie SSN lub tez GC wtedy nalezy zobaczyc sie dzieje,,wiele razy na forum bylo pisane za ile takie cos moze przyjsc..

co do wpisania w ds 230 to zadzwon do dzialu wiz imigracyjnych i sie dowiedz jak wpisac kogos kto nie bedzie lecial do USA,,bo w ds 230 masz wpisac osoby ktore emigruja do USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jestem tylko ciekawy czy w dv 2006 byla podana liczba glownych aplikantow czy tez razem z zonami-mezami-dziecmi..

bo jak byla podana jako glowny aplikant to mamy znaczny spadek loteria,,a moze w przyszlym roku bedzie lepiej ;)

bo jak widac po linku to jak by dodac zony-mezow-dzieci to jest prawie 160 tys zgloszen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ukrainy - to poczytajcie dane z lat ubiegłych - masa wniosków była "illegible"... łagodnie ujmując...

Szybka kalkulacja dała mi wynik 2.3% szansy dla ob. RP przy założeniu otrzymania pełnej, możliwej puli. (3.5 tys wiz / 150 tys osób ), jeśli założymy że losowane są tylko aplikacje to wynik ten rośnie do 4% (3.5 tys / 85 tys).

Swoją drogą z państw UE to właśnie Polacy wysłali najwięcej wniosków.

Sly - fajny miernik czasu, ja mam w komórce ustawiony przypominacz - codziennie rano po "budziku" wyświetla mi że pozostało xxx dni ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraincy maja gdzie uciec,np Kanada

jest Ich tam wiecej niz Polakow.

Rzeczywiście, ale chodziło mi o to, że nie mają takiego wyboru jak Polacy :)

pacio177, nie wiadomo ilu Polaków zostanie wylosowanych, nie wiemy jak dokładnie działa algorytm losowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na to, że w zamieszczonej tabeli

"Entrants" nie zawsze jest większe od "Spouse & Children" jak to jest w przypadku Polski

np. Papua New Gwinea, Qatar, Russia, Samoa itd.

Więc wg mnie należy brać pod uwagę pozycję "Total" do liczenia prawdopodobieństwa.

Chyba że algorytm przyznaje np. 50 % dla rodzin i 50 % dla singli

Więc wydaje mi się, że to może wyglądać raczej tak:

159 943 - liczba zgłoszeń

3 500 - liczba przyznanych zielonych kart

2,19 % - prawdopodobieństwo wylosowania

O ile zrozumiałem system losuje więcej szczęśliwców, dlatego procent ten będzie pewnie 2 razy większy (4,38%), gdyż część nie spełni wymogów w konsulacie. Także potem 50 % pewnie się nie załapie. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Wie ktoś może od czego zależy pula przyznanych zielonych kart dla danego kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...