Skocz do zawartości

Dv 2013 Koszt, Procedura


Piotrek1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja wciąż mam problem z tematem meldunku, jest to dość hipotetyczne jednak spędza sen z powiek. Obecnie przeglądam formularze, które należy wypełnić w przypadku wygranej w losowaniu loterii wizowej. I tak kolejno, w formularzu DS-230 część pierwsza punkt 10; Stały adres w Stanach Zjednoczonych, pod którym zamierza Pan/i mieszkać,jeśli znany (ulica, numer domu i lokalu, miejscowość i kod pocztowy). Należy podać imię i nazwisko osoby, która obecnie tam mieszka. .........

Moim zdaniem bardzo istotną sprawę poruszył Piotrek i nie rozumiem czemu Haneczka poświęca tyle miejsca na odpowiedź która niczego nie wnosi do pytania?

Rozumiem z tego (z odpowiedzi rynr) że dane do przesłania GC można podać na lotnisku w USA no bo podczas rozmowy z konsulem to też za wcześnie na podawanie adresu gdzie wyślą kartę. Czy tak?

Trochę zrozumienia i życzliwszego podejścia by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisalem juz wyzej

oczywiscie ze mozna zmienic adres na lotnisku i moze byc inny niz ten co podalismy we wniosku

tutaj nic nie ma dziwnego ani tez strasznego

ale nalezy wiedziec tez to ze podajac adres inny karta moze przyjsc na ten stary adres-bylo pare takich przypadkow.

ps takich spraw moze byc o wiele wiecej no ale czas pokaze kto z czym bedzie miec problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly masz rację ale jak ja nie mam nikogo znajomego w USA to trudno mi znalezc jakis konkretny adres na ktorym pomieszkam dluzej. Sam szukalem stancji w Lublinie to wiem jak to wyglada najpierw trzeba zobaczyc min 10 mieszkan aby jakies wybrac a co dopiero za oceanem, to jest dosyc spory problem (podanie adresu na który ma przyjsc karta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taj jak sie szuka nie wiadomo czego i za mala kase to i 20 mieszkan moze byc za malo..

a Ty myslisz ze jak ktos ma to moze podac jego adres w zgloszeniu-formularzu

juz nie raz mialem tak ze jest tak a potem NIE bo ludziom cos sie zmienilo i zmienili zdanie i nie chodzi o Polonie .

I teraz jesli bys tak poszukal dobrze na necie to bys zobaczyl jakie sie adresy podaje,co sie podaje..nalezy aby to zweryfikowac piszac do Ambasady USA .

bo jesli ma byc podany adres -obojetnie czy domu,rodziny,przyjaciela ,hotelu czy tez po box to latwo znalesc taki adres i problem jest z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbierzesz karty z urzedu jesli bedzie zwrot

umawiasz sie na spotkanie i wtedy wyjasniasz sprawe i podajesz juz wlasciwy adres,,tak moze sie zdarzyc jak wogole karta nie dojdzie i wtedy nalezy tez isc do urzedu i ta sprawe wyjasnic.

Co innego numer SSN ktory mozesz dostac w urzedzie jak nie dojdzie lub tez zaginie.

pytasz sie jak odebrac karte,latwo jest z po box takie cos odebrac :)

co do hotelu to moze byc trudniej jak nie bedziesz mieszkac i tak naprawde nikt za duzo na ten temat nie pisal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"taj jak sie szuka nie wiadomo czego i za mala kase to i 20 mieszkan moze byc za malo.."

wiesz kiedys wynajalem mieszkanie za niezlal kase (mozna powiedziec o 30% taniej niz inne na rynku), wlasciciel mial okazyjnie korzystac z kompa w jednym z pokoi a okazalo sie ze siedzial codziennie na necie do poznej nocy. Wiec zalezy nawet za niezle pieniadze mozna kupic kota w worku. Oczywiscie sa jeszcze hotele tutaj raczej nie ma takich problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...