Skocz do zawartości

Zdobycie Obywatelstwa


Gulons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zanim zaatakujecie mnie że wyskakuję z takim pytaniem, uprzedzam że przeczytałem wszystko co jest możliwe w internecie odnośnie sposobów zdobycia obywatelstwa USA.

Niedawno przyszła na kawę do mnie starsza pani mająca obywatelstwo USA. Od 10 lat mieszka w Polscejednak nadal wydaje się być zorientowana. Prawo po atakach zapewne się zaostrzyło, ale nie jestem z Iranu czy Turcji. Historia tej pani:

Do USA wyjechała mając parę lat. Tam chodziła do szkoły, umie język itd. itp. Pracowała tam jakiś czas, cały czas będąc tam NIELEGALNIE, jednak wjechała na teren stanów LEGALNIE.

I tutaj moje pytanie, które również wiąże się z jej historią:

Czy jeśli wjadę do USA LEGALNIE, tam pojadę i zacznę pracować nielegalnie przez parę ładnych lat, bez żadnych wykroczeń, nawet przeklinania w miejscach publicznych, to mam szansę na amnestię i ubiegania się o obywatelstwo ? Oczywiście jak wzorowy obywatel będę płacił wszystkie podatki (można płacić podatki nie bedąc tam legalnie), umiał język i znał historię stanów. Oczywiście w ciągu tych paru lat może znajdę sobie żonę z miłości, ale nie wiadomo. Zatem, jest taka możliwość ? Na upartego mogę tam pojechać i całe życie spędzić tam nielegalnie, bo i tak się da, jednak chcę czuć swobodę i spać spokojnie.

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wjadę do USA LEGALNIE, tam pojadę i zacznę pracować nielegalnie przez parę ładnych lat, bez żadnych wykroczeń, nawet przeklinania w miejscach publicznych, to mam szansę na amnestię i ubiegania się o obywatelstwo ? Oczywiście jak wzorowy obywatel będę płacił wszystkie podatki (można płacić podatki nie bedąc tam legalnie), umiał język i znał historię stanów. Oczywiście w ciągu tych paru lat może znajdę sobie żonę z miłości, ale nie wiadomo. Zatem, jest taka możliwość ? Na upartego mogę tam pojechać i całe życie spędzić tam nielegalnie, bo i tak się da, jednak chcę czuć swobodę i spać spokojnie.

Pozdrawiam cieplutko

Jezeli wjedziesz nielegalnie to masz szans na nic. Jezeli wjedziesz legalnie ale zostaniesz nielegalnie to jedyna mozliwosc na uregulowanie statusu to malzenstwo z obywatelem - wszystkie inne drogi sobie zamykasz zostajesz nielegalnie (np. jakbys wylosowal wize w loterii). Wiec odpowiedziec brzmi nie, nie ma takiej mozliwosci zeby dostac prawo stalego pobytu tylko dlatego ze tam jestes i nic nie przeskrobales. I sprobuj rozroznic obywatelstwo od prawa stalego pobytu (czyli zielonej karty), bo od bycia rezydentem musialbys zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że wjedziesz na wizie pracowniczej i jakiś amerykański pracodawca będzię Cię sponsorował i potem jakoś prawnie może by się dało to załatwić jakby za Ciebie poręczył, ale nie jestem pewny co do tego i napewno nie jest to takie łatwe jak napisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ta amnestia nie nastąpi, albo nastąpi na 60 lat?

Piszesz, że wszystko przecztyałeś, a czy natrafiłeś może na problem dot. prawa jazdy dla nielegalnych? W Polsce bez prawka da sie przeżyć, natomiast w USA jest troche trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji Gulons to zastanow sie chwile nad swoim pytaniem - ile w US jest nielegali ktorzy sobie grzecznie zyja, dlaczego nie sa w stanie zalegalizowac pobytu i dlaczego akurat Tobie mialoby sie to uda a nie tym kilku(nastu) milionom ludzi (czy hwg ile ich tam jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...