Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Wracajac do kolekcjonowania dokumentow po otrzymaniu zielonej karty

Jako iz marnie mi idzie, wpadlam na pomysl zeby zalozyc wspolne konto z mezem na postcrossing, czyli wymianie kartek pocztowych .. Myslicie ze jak po 2 potem 3 latach pokaze im spora kolekcje tych kartek na nasze imie i nazwisko z calego swiata to urzednikow raczej to nie bedzie obchodzic czy warto to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Hej!

Minęły dwa miesiące, możecie mówić do mnie 'Airman' ;)

Boot camp był długi i nudny ale udało mi się przetrwać, teraz jestem w a-school, Pensacola, FL.

Jak dobrze znowu mieć dostęp do sieci i cywilizacji!

Z imigracyjnych spraw to złożyłem już aplikację o obywatelstwo, ale jakoś swolno to idzie. Obiecywali, że naturalizacja będzie jeszcze w boot camp, ale oczywiście jak to z immigration jest wiadomo, i nawet interview jeszcze nie miałem.

Pozdrawiam serdecznie z dusznej i gorącej Florydy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Minęły dwa miesiące, możecie mówić do mnie 'Airman' ;)

Boot camp był długi i nudny ale udało mi się przetrwać, teraz jestem w a-school, Pensacola, FL.

Jak dobrze znowu mieć dostęp do sieci i cywilizacji!

Z imigracyjnych spraw to złożyłem już aplikację o obywatelstwo, ale jakoś swolno to idzie. Obiecywali, że naturalizacja będzie jeszcze w boot camp, ale oczywiście jak to z immigration jest wiadomo, i nawet interview jeszcze nie miałem.

Pozdrawiam serdecznie z dusznej i gorącej Florydy!

Pensacola to czadowe miejsce, zreszta w czasach przed-sequestration byly regularne treningi Blue Angels ktore nawet publika z zewnatrz mogla ogladac..., A od pobytu w Pensacola (Beach) na Blue Angels Homecoming zaczela sie niejako historia zwiazku z moja zona wiec mam mase wspomnien stamtad. Gratulacje !

Genialne muzem masz tez w bazie - jedyne takie na swiecie jezeli chodzi o Naval Aviation...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i stało się, w zasadzie równo rok po otrzymaniu GC zostałem obywatelem USA. Jako, że ciągle jestem w Pensacola, naturalizacja odbyła się w biurze USCIS w Jacksonville, FL.

Interview trwało nie dłużej niż 15 minut, a ceremonię mieliśmy tego samego dnia (w związku z tym, że wszyscy byliśmy z Navy).

Najbardziej to mnie cieszy z tego powodu, że nie bedę się musiał bawić w RoC. No i za darmo było.

Mogę teraz otrzymać też w pracy security clearance (pamiętam, że kzielu kiedyś pytał). Jedynym warunkiem było unieważnienie mojego polskiego paszportu na czas kiedy posiadam SC. Zrzeczenie się obywatelstwa nie jest wymagane, jedynie podpisanie oświadczenia, że w razie czego to zrobimy jeśli będzie trzeba (takie sytuacje się podobno nie zdarzają).

Cieszy mnie niezmiernie, że już nie będę się musiał użerać z USCIS.

Co do Blue Angels, to niestety ze względu na koszty nie robią teraz pokazów, ale żeby utrzymać licencję regularnie latają nad bazą - wczoraj zresztą mijałem się z nimi w drzwiach do stołówki ;)

W ciągu najbliższych kilku dni powinienem dostać rozkazy które przydzielą mnie do konkretnego statku i bazy, będzie to San Diego, Norfolk albo Washington State (mam nadzieję, na to ostatnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info - caly czas jestem zainteresowany ale do obywatelstwa to mam rok do bycia eligible.... A w ogole to gratulacje ;-)

Nie wiesz moze kiedy sie BA przebazuja do El Centro ? Bede tam w pazdzierniku (przylece pewnie do San Diego) - zwykle robia to na zime bo Homecoming ktore jest na poczatku listopada, ale w tym roku niby ma nie byc, tylko cywilny show w Pensacola Beach.

Na jaki statek trafisz ? Jak na LCS albo na DDG-xxx (Arleigh Burke class) to niejako bedziesz uzytkowal produktow z ktorymi w tej chwili bardzo silnie zwiazany jestem ;-)


No nie życzę. :P

Okolica nie najlepsza, ale sama baza wporzo (zwiedzalem kiedys) a w poblizu Virginia Beach, NAS Oceana i sound of freedom every day ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie Norfolk nie życzę, szczególnie, że wolałbym póki co mieszkać poza bazą. No i wolałbym na drugie wybrzeże się przenieść, mam bardzo bliską rodzinę w Vancouver w Kanadzie, więc najbardziej pasowałby mi Washington state.

Niestety z racji mojego ratingu (ABF - Aviation Boatswain's - Fuels) jedyne na co mogę trafić to albo jakiś LH, albo CVN. Pewnie to drugie. Wolałbym na mniejszą łódkę, DDG właśnie albo coś, ale nie da rady.

Planów Blue Angels nie znam w ogóle, widuję ich tylko tutaj czasem, ale jak pisałem, ze względu na cięcie kosztów raczej o nich cicho bo nie ma żadnych pokazów ani nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...