Skocz do zawartości

Drewniane Domy W Usa


kristobal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Te slawne stare domy w San Francisco - viktorianskie 'Painted Ladies' - ktore kosztuja powyzej miliona dolarow tez sa z drewna. Tak samo domy slawnego kalifornijskiego architekta Bernarda Maybeck'a.

http://www.google.co...fzp-20BQ&zoom=1

http://berkeleyheritage.com/berkeley_landmarks/keeler_house.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Nie dziwi mnie to przekonanie ludzi z Polski, ze amerykanskie domy sa z kartonu :) Tez kiedys tak uwazalam zanim nie zamieszkalam w Usa. Uwazam ze drewniane domy sa o wiele lepsze niz te murowane w Polsce. Np. jesli kupujesz dom w Usa to mozna latwo taki dom przerobic. Mozna wyciac dziure, powiekszyc pokoj, mozna wiele zrobic. W murowanym domu trzeba by bylo kuc i sie meczyc z gruzem. Tu malo kto buduje domy. Tu sie domy kupuje i to zazwyczaj te starsze do renowacji, zeby kupic taniej i po swojemu je wyremontowac. Oczywiscie przy kazdej takiej sytuacji przychodzi inspektor i sprawdza czy dom jest w dobrym stanie i uwierz mi jesli bylby zgnily to kupujacy by o tym wiedzial. Nie znam sie na budownictwie ale z tego co mi wiadomo to drewno do budowy domow w Usa jest pokryte roznymi bajerami np. chroniacymi przed kornikami, trudno palnymi w razie pozaru itp. to nie jest tak ze ktos sobie buduje dom z normalnych desek. Wszytsko jest wysokiej jakosci i pokryte masa rzeczy dzieki czemu jest trwale. Widzialam pelno drewnanych domow 100letnich. Sypia sie zazwyczaj domy opuszczone. Jeszcze jeden plus takich domkow jest taki ze mozna sobie zainstalowac klimatyzacje w kazdym pokoju przez co ma sie super chlodno. W Polsce trzeba kupowac wielkie klimatyzatory na sciane w jednym pokoju. Ja uwielbiam ta klimatyzacje tutaj, bo jest mega goraco na dworze a w srodku mam super chlodno. My z mezem przymierzamy sie teraz do kupna domu. Nie mamy zamiaru budowac bo jest to bez sensu i szkoda kasy. Za 200tys $ mozna juz kupic super domek z 4-5sypialniami, 2-3lazienkami. Nie musi byc nowy, moze byc stary, sama frajda wyremontowac go sobie po swojemu. Przy takich domkach mozna robic remont samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem dodac, ze domy z drewna sa duzo zdrowsze od domow z cegly. Link do wad i zalet tychze domow: http://dom.money.pl/domy_drewniane/porady/artykul/zalety;i;wady;domow;drewnianych,96,0,159072.html

Amerykanie maja jeden cel, aby kazdy mogl zyc dostatnio, a wiec ceny musza byc adekwatne do srednich zarobkow a z tym idzie jakosc. Podejrzewam, ze 90% swiata wolalaby dom drewniany na wlasnosc, niz wynajm jakiegos mieszkania, pomimo "nizszej jakosci". Co z tego, ze w Polsce buduje sie ceglane domy, skoro wiekszosc spoleczenstwa nie stac na kupno tego domu. Tak samo z samochodami, w PL krytykuje sie jakosc amerykanskich samochodow, ale nikt nie bierze pod uwage, ze amerykanow stac na nowy samochod, a polakow na 10 letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. cos takiego. W cenie dostepnej przecietnemu czlowiekowi, a wyglada niezle. W Polsce taki dom? watpie zeby kogos bylby stac. Jest drewniany ale co z tego! lepsze to niz zimne mury!

http://www.trulia.com/property/photos/3081839265-8009-Fairmeadows-Dr-Charlotte-NC-28269#item-0

Ja chcialem dodac, ze domy z drewna sa duzo zdrowsze od domow z cegly. Link do wad i zalet tychze domow: http://dom.money.pl/...6,0,159072.html

Amerykanie maja jeden cel, aby kazdy mogl zyc dostatnio, a wiec ceny musza byc adekwatne do srednich zarobkow a z tym idzie jakosc. Podejrzewam, ze 90% swiata wolalaby dom drewniany na wlasnosc, niz wynajm jakiegos mieszkania, pomimo "nizszej jakosci". Co z tego, ze w Polsce buduje sie ceglane domy, skoro wiekszosc spoleczenstwa nie stac na kupno tego domu. Tak samo z samochodami, w PL krytykuje sie jakosc amerykanskich samochodow, ale nikt nie bierze pod uwage, ze amerykanow stac na nowy samochod, a polakow na 10 letni.

no wlasnie a takie staRsze to nawet bezrobotny moze tu dostac. Znam taki przypadek ze parka klepie biede a juz chyba trzecie auto kupili. Ja mam np. mazde z 1997 za niecale $2000. Nowe auta z 2012 mozna dostac juz za ok.$300 miesiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy dom przedstawiłaś krowa12. Przepiękny tani i aż 930 m2. Fiu, fiu się rozmarzyłem.

Co jak co, ale amerykanie kasę liczyć umieją i jakoś wątpię, że gdyby im się to nie opłacało, to by w drewno brnęli.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że po 10 latach gniją. WTF? No ale cóż, kristobal nawet nie był w USA, więc mnie jego opinia nie dziwi.

Zgodzę się z przedmówcami, że stare drewniane domy w USA (nawet 100 letnie) to nie rzadkość. U nas naprawdę mało który tak stary dom jeszcze jakoś stoi - może na Podhalu.

Choć aktualnie właśnie drewniane domki są teraz u nas bardzo modne bo zdrowsze i oryginalne.

Mi osobiście podobają się amerykańskie ceglane domy (też te jednopiętrowe), a najbardziej w stylu "brownstone" (the best ever :)).

Nareszcie w Polsce panuje naprawdę ładne i solidne budownictwo (mówię o nowych domach). W PRL jakość była taka sobie - grzyby, pękające mury czy płyty. Więcej remontu niż pożytku. A teraz ładne, kolorowe, solidne i proste. To przyszło z Niemiec. Skandynawia się nie umywa. Tam domki domki są chyba skromniejsze niż w USA (np. Norwegia) i prawie na jedno kopyto.

PS. Jak ktoś wie, niech mi odpowie z czego jest zrobiona ściana w takim drewnianym domku w USA? Jakaś płyta re gipsowa czy płyta z drewna? Czy ściany są jakoś wytrzymałe czy tak bezużyteczne jak nasz re gips? Jak wygląda sprawa przybijania np. obrazów, czy nawet mebli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...