Jump to content

Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie zielonej karty, a więc.

Moja dziewczyna dostała 2-3tyg temu zielona kartę, na początku maja wyjeżdża załatwić ostatnie formalności do USA tzn ubezpieczenie itp. I tu moje pytanie brzmi: czy jeśli byśmy teraz się pobrali (ślub cywilny jak na razie) to czy może wyjechać z kraju aby załatwić dalsze formalności w USA po naszym ślubie czy będą jakieś komplikacje z opuszczeniem Polski, lub z załatwieniem formalności w USA ?? i kolejne pytanie czy ja wchodząc na jej zieloną kartę, ile muszę czekać aby ją otrzymać, i czy sam bez niej mogę załatwić formalności w ambasadzie ??

Bardzo proszę o pilne odp

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 23
  • Created
  • Last Reply

Ty na nic nie wchodzisz.

Na jakiej podstawie ona dostała zieloną kartę?

Jeśli chce Cię sprowadzić do Stanów, to będziecie musieli się pobrać.

Jest taka kategoria wizowa, na ktorej ona może Cię do Stanów sprowadzić - małżonek stałego rezydenta.

Obecnie czas oczekiwania w tej kategorii to niecałe trzy lata.

http://www.travel.st...letin_5674.html

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak pisze Joanna - ślub na nic zupełnie nie wpływa, jej zielona karta Tobie w tym momencie nic nie daje, po ślubie może wysłać petycję dla Ciebie i za ok. 3 lata Ty dostaniesz swoją - dodatkowo jeżeli chciałbyś ten okres przeczekać w USA to musisz mieć przez cały okres legalny status - przesiedziana turystyczna Cie zdyskwalifikuje. Tak samo ona nie może być zbyt długo poza US bo straci GC.

Link to comment
Share on other sites

no dobra, ale jak teraz się pobierzemy przed majem to w maju będzie mogła wyjechać w maju bez problemu ?? ja nie mogę się starać też o zieloną będąc jej małżonkiem ?? Ona GC dostała po prostu, złożyła z matka papiery opłaciły i mają. To co mamy wyrabiać jakąś wizę małżeńską ??

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Twoja przyszła żona ma GC, to nie ważne czy to bedzie maj czy nie, może wjechać do USA (chyba, że np. większość czasu spędza w Polsce, to immigration officer się może przyczepić i jej nie wpuścić polecając zdobyć wizę turystyczną np.).

Wizy narzeczeńskiej nie dostaniecie, bo narzeczona nie jest obywatelem tylko permanent resident - w takiej sytuacji jak już pisali wcześniej inni, składa na ciebie wniosek i czekasz jakieś 3 lata.

A GC to się nie dostaje ot tak za kasę - z jakiegoś powodu musiały być 'eligible'.

Link to comment
Share on other sites

Ona GC dostała po prostu, złożyła z matka papiery opłaciły i mają.

Może dopytaj się, na jakiej podstawie mają te GC. Bo jej się nie dostaje tak po prostu, po dokonaniu opłaty ;)

To co mamy wyrabiać jakąś wizę małżeńską ??

Napisałam Ci wyraźnie, jak taka wiza się nazywa.

Tu masz opisane, jak to wszystko wygląda:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/family_based_categories.html

Link to comment
Share on other sites

dobra a jak złoży wniosek ten co potrzeba to czy ja i tak mogę się starać o wizę turystyczną i na niej jeździć co jakiś okres do usa az do momentu otrzymania GC czyli przez jakieś 3 lata ?? bo np ja chce w kwietniu się starać o wizę turystyczną i też w kwietniu chcemy się pobrać, więc nie będzie problemu żebym przez te 3 lata jeździł na turystycznej ??

Link to comment
Share on other sites

jakie sa zasady wjazdu dla takiej osoby jak Twoja dziewczyna:

ONA NIE MOZE POBRAC SIE Z TOBA Z TEJ PROSTEJ PRZYCZYNY ZE DOSTALA WIZE JAKO PANNA I JAKO PANNA MUSI WJECHAC NA TEREN USA,JESLI SIE Z TOBA POBIERZE TO NA GRANICY LUB TEZ POTEM MOZNA BEDZIE JEJ ODEBRAC GC A NAWET OBYWATELSTWO,TAK WIEC WJEZDZA W MAJU ALE JAKO WOLNA OSOBA..

A potem moze wrocic do Polski i pobrac sie z Toba :) i znow wrocic do USA ale jako zona Twoja ale 1 wjazd musi byc jako wolna osoba.

Link to comment
Share on other sites

czy ja wiem,,ten problem byl opisywany dluzsza czas temu i dawno nie bylo takiego tematu

ale dobrze ze znow sie pojawil na forum

bo zasada jest taka ze petycja jest zlozona na wolne dziecko i takie tez dziecko dostajac wize musi wjechac na teren USA ,jako wolna osoba :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...