Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no to jestem po!

Niestety wizy jeszcze brak, ale wszystko na to wskazuje, że będzie. Problemem dla nich okazało się to, że ja wpisałem na formularzu, że mam dwójkę dzieci, które urodziły się w US, a przy sobie nie mam na to żadnego dowodu. Dostałem formularz do uzupełnienia dokumentów i mam im wysłać amerykańskie akty urodzenia i stare paszporty amerykańskie i będzie sprawa załatwiona. Po za tym p. Konsul powiedział, że cała reszta "is in order".

Ale czekałem całkiem sporo bo wyszedłem z ambasady dopiero o 11:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje mi0706

Czyli rozumiem, ze ta twoja historia w usa i ten ban co sie przedawnił bo to lata 90te to nie miały już znaczenia....czy cie pytali w ogóle o to jak to tak dawno było? czepiali sie cos tego?

Pani Konsul sprawdzała to dokładnie. Też wymagała potwierdzenia, że wróciłem do Polski w 1998r. Nic takiego przy sobie nie miałem, ale na moim świadectwie maturalnym była data z 2001 r. (Wtedy zdawałem maturę) i stwierdziła, że skoro tam jest taka data to musiałem wrócić do Polski żeby to zdać. Więc kwestia została rozwiązana.

Ta moja rozmowa była bardzo ciekawa, bo po pierwsze długo czekałem, przede mną podchodziły inne numerki, aż w końcu pokazał się mój numerek i podszedłem to Konsul powiedziała, że to pomyłka i muszę jeszcze poczekać. Potem jak już mnie wezwała to powiedziała, że jestem bardzo ciekawy przypadek. Po krótkiej rozmowie znowu miałem usiąść i czekać i jak już wróciłem po raz ostatni to powiedziała, mi o tych aktach urodzenia moi dzieci.

Z tego wniosek jest taki, że jeżeli miało się jakąś przeszłość związaną z USA trzeba mieć na to pisemne dowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyslałem wszystkie dokumenty TNT. Dzisiaj napisałem do usatraveldocs i mam czekać do 60 dni na kolejną rozmowę. Trochę przez własną głupotę się załatwiłem. Jednak nie ma co płakać, tylko czekać ;)

Maciek, nie przez głupotę tylko niedopatrzenie, zdarza się najlepszym ;) . Do 60 dni, a więc może byc też dużo wcześniej, włącz pozytywne myślenie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszytskich.

obserwuje to forum od pewnego czasu i bardzo sie ciesze, ze istnieje bowiem bardzo wiele przydatnych informacji sie pojawia krore zaoszczedzaja czas i pomylki :)

fajnie, ze piszecie o waszych spostrzezeniach i malych 'przygodach'..

mam nadzieje, ze na marzec bedzie 16200 bo ile mozna czekac ehh..

nie zauwazylem ale czy moze jest ktos kto zostal wylosowany a aktualnie mieszka w UK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...