Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co się rozumie pod pojęciem "niski numer". W każdym roku granica odcięcia przebiegała różnie. Generalnie, im numer bliższy 1 tym większa szansa, że po pozytywnej weryfikacji przesłanej dokumentacji, aplikant zostanie zaproszony na rozmowę. O procedowanych numerach można dowiedzieć się z Visa Bulletin.

Nizszy niz 15000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Numer to nic ;)

mozna miec i niski ale jesli bedzie sie odwlekac z wyslaniem papierow to moze byc nie zawesolo..

Justi to ze dostaniesz odmowe to nie ma zadnego wplywu-chyba ze bedziesz miec zakaz wjazdu na teren USA itd

chyba czytalas o takich sprawach na forum w dziale emigracja i zielona karta,jesli nie to polecam.

Chyba tez zobaczylas formularze,ze juz tam musisz wpisac gdzie bedziesz miec rozmowe ,wiec abys szybko dostala odpowiedz z imigracji bo formularze czekaja do wyslania a kazdy dzien zwloki moze Cie cos kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sly. ja nadal w tyo nie wierze i chyba troche panikuje. aczkolwiek wiem, ze w przypadku adjustment of status proces wyglada nie co inaczej. mianowicie, nie podazam ta sama sciezka, ktora ida osoby znajdujace sie w kraju:

When the DV Selectee is Overseas or is Already in the U.S.- Next Steps are Different

  • Diversity visa selectee overseas >> Follow Steps 2 to Step 4, starting below.
  • Diversity visa selectee already in the United States >> When the principal (primary) diversity visa selectee is already physically present in the U.S., you may be eligible to apply to the U.S. Citizenship and Immigration Services for adjustment of status. Click Adjust Status to learn more.

ow do I find out if I can Adjust Status if I am in the United States?

To determine whether or not you may adjust status to obtain permanent residence through the Diversity Immigrant Program, while physically present in the United States (U.S.), learn more on the U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) website. The option to adjust status in the U.S. may not be available to all applicants.

I am Eligible to Adjust Status, Now What do I do?

If USCIS confirms your eligibility to adjust status you should print this message and take it to your local USCIS office. USCIS will provide instructions on how to proceed. It will not be necessary for you to contact the Kentucky Consular Center (KCC) for any further information or instructions if you are eligible and apply to adjust status in the U.S.

If USCIS determines that you are eligible to adjust status you will be required to pay a non-refundable diversity visa fee directly to the Department of State. This fee is assessed to cover the cost incurred by the Department in running the DV Program and is separate from any fees you will need to pay USCIS as part of your adjustment application. You must pay the diversity visa fee for yourself and for each member of your immediate family who plans to adjust status with you in the U.S.

You must complete payment of the Diversity Visa fee before processing your case can continue. Follow the instructions on the Adjustment of Status Fee Payment webpage. Bring the receipt that is mailed back to you to your interview at USCIS. Please include your DV case number on your cashier’s check or postal money order. The address on the receipt form should be used only for fee payment.

problem w tym, ze nie wiem, jak zdobyc confirmation, bo po kliknieciu w learn more nie ma zadnej informacji poza :

"The Diversity Immigrant Visa Program makes 50,000 diversity visas available annually, drawn from random selection among entries of individuals who are from countries with low rates of immigration to the United States."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem jednym ze szczesliwcow, tyle ze mam maly problem, mianowicie mam w formularzu podac adres pod ktorym bede mieszkal, tylko skad ja mam teraz wiedziec gdzie bede mieszkal za pol roku, i niewiem czy mam podac adres jakiegos hotelu, czy moze mozna to samemu odebrac z jakiegos urzedu, no niewiem co z tym fantem zrobic, moze ktos wie jak to rozwiazac jesli tak byl wdzieczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justi masz racje,,Ty jestes w USA ..moze nie dlugo cos sie da uzyskac :)

z tymi dniami to mialem na mysli wiele tygodni czy tez mieciecy ;)

SkDawid karty nie odbierzesz chyba ze od znajomego-sasiada ,,na ktorego adres ta karta przyjdzie..

Mozesz podac adres pod czas rozmowy z Konsulem,zmienic ten adres np na granicy ale nie polecam tego poniewaz nie zawsze sa aktualizowane dane takich adresow.

Masz go miec przed sama rozmowa i na granicy

a hotel?

a bedziesz czekac i 4 tyg na przyszlanie karty,,napisz do centrum wizowego czy mozesz podac adres po box lub tez do Ambasady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze raz zasmiece forum kolejnym pytaniem. szukalam na wielu zagranicznych forach ale nigdzie nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi. tak wiec.

jak wiadomo jestem obecnie w usa w trakcie procesu zmiany statusu na studencki (po j1). oznacza to, ze wciaz czekam na odpowiedz (pozytywna/negatywna). i jestem w kropce. biorac pod uwage fakt, ze sparwy papierkowe powinno sie zalatwiac jak najszybciej, to co ja powinnam zrobic?

nadal nie wiem czy kwalifikuje sie pod adjustment of status. jesli tak, to wiem, ze musze odeslac jakas forme (nie pamietam nazwy) i dwa zdjecia. a pozniej juz czekac, az moj przypadek bedzie w biuletynie wizowym (kierujac sie obecnym biuletynem wypada pewnie gdzie na styczen). wowczas wysylam "wnioski" o AOS.

co jesli w tym czasie dostane decyzje odmowna (w zwiazku ze zmiana statusu). bede zmuszona wrocic do domu. czy moge wowczas "przetransferowac" moj proces na proces osob bedacych w kraju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Sly6, z ta ambasada to ciekawa mysl, musze sie dowiedziec czy to mozliwe.A tak z ciekawosci, teoretycznie co by bylo gdyby ktos juz dostal ta zielana karte, i ja powiedzmy zgubil, czyli co, zostal by deportowany spowrotem do kraju, czy moze sie starac o jakis duplikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...