Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Mnie również się udało. No i od razu schody bo papierki trzeba wypełniać a z angielskim człowiek na bakier. Stąd pytanko : Justi_87 napisała:

Musisz wypelnic formularze ze strony internetowej i wyslac je na podany adres. Pamietaj aby na KAZDYM dokumencie + zdjeciach, w prawym gornym rogu napisac swoj case number.

Nikt tego nie skomentował. Czyżby faktycznie trzeba na zdjęciach wpisywać case number? I jeśli tak to na awersie czy na rewersie zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jak bedziesz zwlekac z wyslaniem papierow mariano np do lipca czy tez sierpnia to mozesz miec raz oddalona rozmowe oraz mozesz sie nie zalapac na rozmowe do tego ..

masz na tyle bliski numer ze bedzie ok ale pamietaj aby nie olewac wyslania papierow :)

zrob to jak najszybciej sie da :)

Nie zamierzam czekać, chodziło mi bardziej czy jezeli wysle w najbliższych 2 tyg czy bedzie wszystko ok!

Ale tak jak piszesz postaram sie na weekendzie siaść i wypełnić

A co do kosztów GC to 350$ (rozpatrzenie itd) +250zł badania tak?

poprawcie mnie jak się mylę..

p.s

dzięki sly6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogłem doczekac się wypełaniania wniosków więc zerknąłem no i małe problemy tzn:

1 Education :

np. Elementary School nr. 7 in Piaseczno (tylko moja szkołą miła jeszcze im. Króla Kazimierza- to tez pisać?)

2 W polu „Degrees(s) :

W Elementary school nic nie pisać tak? a co trzeba napisać jak skonczyłem Vocational Technical High School i mam

stopień technika? Aha no i jeszcze posiadam certyfikat AutoCAD 2007 PL jak to zapisać we wniosku?

3 work experience jezeli prcuję dopiero rok (bo dopiero jestem po studiach) to zaznaczam "no" i podpunkty b i c opuszczam? czy w c

pisze aktualne miejsce pracy?

4 co robie z pustymi polami, zostawiam czy skreslam?

Wiem ze niektore pyt sa dla was oczywiste ale naprawde wole sie spytac dwa razy niz potem mam zle wypełnić :/

dzieki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie oplaty sa takie jakie sa bo od 13 kwietnia to sie zmienilo i sa tansze wizy ale czy tak bedzie do czasu rozmowy to kto to wie ;)

nalezy to sprawdzac ..tak samo badania medyczne :)

Ty dobrze sprawdziles te oplaty i gdzie ze Ci o 20 dol wiecej wyszlo ;)

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/oplaty.html

wpisujesz ta nazwe jaka miala kiedys a nie jaka ma teraz ,bo to wyjdzie z swiadectw i dyplmow

Nie zaznaczasz szkoly podstawowej a jak masz technika to high school ale tam jest no degree i degree..

a jest tam miejsce na wpisanie kursow czy samej szkoly?zaznaczyc stopien wyksztalcenia

wpisujesz tez aktualna prace ,gdzie pracujesz jesli jest takie miejsce.pkt

a co pisze malym literami we wniosku ;) ze co nalezy pisac jak ma sie puste pkt .

co do zdjec to jak pisze Justi to tak nalezy je podpisac ale z tylu a nie z przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z czystej ciekawości zapytam tylko apropo tych punktów o rodzicach - co jeśli ktoś np nie ma kontaktu z którymś rodzicem, nie wie gdzie mieszka itd? Mało realna taka sytuacja ale wiem że bywają - np po rozwodach czy coś :) Co wtedy ma taki ktoś wpisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.następne pytanko :) w formularzu ds230 poz.27 nie mieści się pełen adres rodzica-czy wystarczy tylko ulica i miasto?

W przypadku braku miejsca można dodać osobną kartkę do właściwego formularza. Przedmiotowe wynika z instrukcji wypełniania formularzy.

Ja tak z czystej ciekawości zapytam tylko apropo tych punktów o rodzicach - co jeśli ktoś np nie ma kontaktu z którymś rodzicem, nie wie gdzie mieszka itd? Mało realna taka sytuacja ale wiem że bywają - np po rozwodach czy coś :) Co wtedy ma taki ktoś wpisywać?

Napisz to co wiesz. Jeśli nie masz kontaktu z daną osobą - napisz że nie utrzymujesz kontaktu z takiego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np dzieci z rodzin zastepczych,z domow dziecka tak moga miec ze niby sa wpisani rodzice a jak ich znalesc czy wogole ich szukac ..

ja bym zadzwonil do Ambasady,napisal do Centrum wizowego w tej sprawie.bo jak pisac cos czego sie nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...