Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam,

Jest to moj pierwszy post, więc po pierwsze chciałam podziękowac za to ze jestescie!! Naprawde jesteście pomocni!

Nie mogłam znaleźć paru odpowiedzi wiec prosze o pomoc są to detale ale mysle ze bardzo wazne!

Tylko dla potwierdzenia -swoj podpis I date to składam tylko na DSP-122 i DS-230 part I tak?

Ktoś pisał ze case number trzeba pisac na KAZDEJ kartce w prawym rogu…to prawda?

Trzeba spiać te kartki przed wysłaniem Czy luzno do koperty wkładacie?

Jak to zrobic żeby oni wysłali mi potwierdzenie ze list doszedł?

„A” number if know jeżeli nie pamiętam to wpisuje N/A tak?

zdjęcia podpisujemy z tyłu tylko naszym case number?

No i Mariano85 wspomniał coś o tym ze na kazdej kartce trzeba napisac w prawym rogu case number, to prawda???

Wiem ze sie tego troche nazbierało ale ma nadzieje ze te moje pytania tez rozjasnią umysły innym

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobic żeby oni wysłali mi potwierdzenie ze list doszedł?

KCC ma e-mail i wtedy piszesz zapytanie czy doszly papiery,gdzies tez widzialem-na jakims forum ze na stronie tez powinno sie pojawic takie cos jak sprawdzasz swoj status :) ze papiery doszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych numerow to Justi napisala tak

Musisz wypelnic formularze ze strony internetowej i wyslac je na podany adres. Pamietaj aby na KAZDYM dokumencie + zdjeciach, w prawym gornym rogu napisac swoj case number.

i piszesz z tylu zdjec.

co do spinania formularzy to..cos pisze na tej stronie rzadowej o tym?ktos cos czytal wie...

co do podpisu to na stronie Ambasady USA pisza aby nie podpisywac czesc II ds 230 ...

Note: Each Form DS-230 Part II, Sworn Statement should be submitted unsigned.

wiec 1 czesc sie podpisuje a 2 nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie wypełnienia formularzu DSP-122

mianowicie:

1) w pytaniu 6b w polach "nazwy szkół" wpisujemy całkowite nazwy szkół np. im Żołnierzy Obwodu Armii Krajowej w Łomży, czytałam, wcześniej - sugerowaliście wpisanie całej nazwy plus jeszcze w nawiasie tłumaczenie na angielski. Próbowałam wpisywać (na komputerze) i wbrew temu co napisano wcześniej nie mieści się (w jednym wierszu) i myślę, że nie ma szans się zmieścić (wiem, pisaliście, że można dołączyć czystą kartkę ale jak to ktoś ujął "może się zawieruszyć"

2) dalej 6b: jest napisane, że trzeba pisać adres szkoły, (dokładny? z ulicą, kodem pocztowym itd?) pisaliście?

3) wypisujecie wszystkie szkoły włącznie z podstawówką?

4) Jeśli chodzi o Elementary School i Middle School (gimnazjum?) to wpisuje się coś w polu "Degrees or Certificates"?

5) w polu High School (liceum) wpisuje się "High School Diploma"?

Bardzo proszę o podpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Już wysłałe dokomenty do USA, ale dzisiaj stwierdziłem że popełniłem kilka błedów. Czy moję wysłać jeszcze raz z poprawkami?

Nie, teraz czekaj na rozmowę z konsulem gdzie będziesz mógł sprostować coś zepsół. Pozostaje pytanie co zbroiłeś i jaka będzie reakcja konsula. Czy na tyle że może odmówić przyznania GC? Druga sprawa że, jeżeli Kentucky stwierdza braki w dokumentacji może prosić o ich dosłanie co niestety powoduje duże opóźnienia a w efekcie już wiesz co. Dlatego ludzie mieszkający w Stanach którzy wygrali w loteri korzystają z kancelarii prawniczych aby uniknąć takich błędów. Tak to jest koszt, ale nik nie mówił że będzie tanio. Poza tym głowa spokojniejsza bo to na kancelari spoczywa cała odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Już wysłałe dokomenty do USA, ale dzisiaj stwierdziłem że popełniłem kilka błedów. Czy moję wysłać jeszcze raz z poprawkami?

Zadzwoń do KCC w godzinach urzędowania. Przygotuj w międzyczasie poprawne wersje formularzy łącznie z zaadresowaną kopertą. Napisz na kopercie, że jest to korekta poprzednich formularzy. Zaznacz poprawnie numer sprawy, aczkolwiek postępuj zgodnie z informacjami, które otrzymasz z KCC.

W zależności od błędów jakie popełniłeś możesz nie zostać zaproszony na rozmowę - a jeśli zostaną one odczytaje jako zatajenie prawdy, bądź potwierdzenie nieprawdy w dokumencie urzędowym - konsekwencje moga byc poważniejsze.

Możesz po swoim telefonie zamieścić tutaj informację, która uzyskałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...