Skocz do zawartości

Dv 2013 - Co Po 1 Maja 2012?pytania,odpowiedzi


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Bo są też sytuacje że niby się wie gdzie rodzic mieszka ale powiedzmy się 30 czy ileś lat nie ma z nim zupełnego kontaktu bo ma np nową rodzinę - a jak jeszcze na nieszczesie ten rodzic albo jego mąż/żona ma bana na USA to co? Ktoś nie ma pojęcia co ten rodzic w ogole robi i nic generalnie o nim nie wie - to ma go wpisywać w papiery? A jak do tego dochodzi drugi małżonek rodzica z którym się mieszka czy ma kontakt? Jak ten ktoś przez lata był jak własny rodzic? Ciekawe jak by to rozwiązali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam a ja mam pytanie o co chodzi z tym losowaniem 1 pażdziernika czy to bedzie losowanie z tych osob co sie zgloszali w 2011 i nie zostali wylosowani czy trzeba bedzie znowu wysylac nowe zgloszenie?

witam a ja mam pytanie o co chodzi z tym losowaniem 1 pażdziernika czy to bedzie losowanie z tych osob co sie zgloszali w 2011 i nie zostali wylosowani czy trzeba bedzie znowu wysylac nowe zgloszenie?

Ci co sie zgłosili 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sporo niewiadomych

DSP-122

pkt 6b

1 W tych małych krateczkach nie miesci mi się nazwa: „Jan Samsonowicz Elementary School nr. 3 in Leczna” to mogę dokończyć ją w kratce nizej?

2 A jak napisać “Technikum Samochodowe” po angielsku? I jak wpisać w degree stopień „technik”

Sly6 bo nie zrozumiałem o co Ci chodzi z tym no degree

Pkt 7c

3 Jeżeli w pkt 7a zaznaczyłem „NO” bo pracuje tylko rok to i tak musze wpisać w 7c miejsca (tzn 2)gdzie pracowałem tak? Pytam o to jeszcze raz bo znalazłem na forum coś takiego do pkt 7c

„ Należy wpisać nazwy pracodawców, adresy i daty od kiedy do kiedy pracowaliśmy w zawodzie opisanym w poprzednim punkcie w przeciągu ostatnich pięciu lat” a ja w poprzednim punkcie nic nie pisałem..

4 elektromonter po ang to electrician?

5 Dlaczego GC zostanie wysłana pod adres w USA? To na jakiej podstawie oni mnie wpuszcza do USA jeżeli GC bedzie do odebrania tam?

6 Piszemy małymi czy duzymi literami?

sorry za te męczące pytania le jak nie bede na 100% pewny czy dobrze wypełniłem to mnie to będzie męczyło

Prosze o wyrozumiałość i cierpliwość !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko jest czarno na białym (a właściwie na niebieskim) no coż :

- formularze wypełniasz drukowanymi literami bądź na ekranie komputera i je sobie wypełnione drukujesz

- jeśli coś ci sie nie zmieściło - nie stresuj się - dodaj osobną kartkę - może być w kratkę/linie/czystą - byle była właściwie oznaczona

- case number też na kopercie zamieszczamy NAD ZNACZKAMI

- technik -- technician

- elektromonter - electrician / wireman (zależy od specjalizacji)

- nazwy szkół i zakładów pisz tak jak masz na świadectwie / świadectwie pracy (ew. w nawiasie tłumaczenie)

- przeczytaj dokładnie instrukcje + instrukcje na stronie Ambasady USA w Warszawie (Polacy nie muszą tłumaczyć prawie żadnych dokumentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego GC zostanie wysłana pod adres w USA? To na jakiej podstawie oni mnie wpuszcza do USA jeżeli GC bedzie do odebrania tam?

Mariano troche jestes na tym forum i faktycznie ludzie uzywaja GC-zamiast wiza na pobyt staly ale najpierw dostajesz wize na pobyt staly i na tej wizie wlatujesz na teren USA ,masz na to 6 miesiecy aby wleciec ,jak nie wlecisz to wszystko przepada..

co do pisania to sa jakies zalecenia?

no degree na forum bylo ze ktos nie mial matury a degree ze z matura :) bo mozesz skonczyc technikum-liceum bez matury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pisania to sa jakies zalecenia?

W opisie formularzy jest napisane "print or type" vide wypełnić na ekranie albo drukowanymi literami.

Jeśli ktoś leciał do USA to pamięta stewardesy i program wyświetlany w samolocie, który zwracał uwagę np. na pisownię cyfr 1, 4, 7 w formularzach granicznych oraz na zalecenia aby pisać drukowanymi literami, ponieważ błedne wpisy odczytywane są na niekorzyść wypełniającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariano troche jestes na tym forum i faktycznie ludzie uzywaja GC-zamiast wiza na pobyt staly ale najpierw dostajesz wize na pobyt staly i na tej wizie wlatujesz na teren USA ,masz na to 6 miesiecy aby wleciec ,jak nie wlecisz to wszystko przepada..

I wszystko jasne :D

A co z tym?

3 Jeżeli w pkt 7a zaznaczyłem „NO” bo pracuje tylko rok to i tak musze wpisać w 7c miejsca (tzn 2)gdzie pracowałem tak? Pytam o to jeszcze raz bo znalazłem na forum coś takiego do pkt 7c

„ Należy wpisać nazwy pracodawców, adresy i daty od kiedy do kiedy pracowaliśmy w zawodzie opisanym w poprzednim punkcie w przeciągu ostatnich pięciu lat” a ja w poprzednim punkcie nic nie pisałem..

Maciopa* -zrobie tak jak mowisz, wpisze polskie nazwy szkoł a w nawiasach angielskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...