Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

odnosnie z problemem z wejsciem na strone loterii ja mialem ten sam problem zrobilem naprawe przez strone microsoftu mojego komptera bo jakies bledy mi wyskakiwaly i strona zaczela chodzic, najlepiej puscic to z jakiegos pewnego komputera i z pewnego lacza najlepiej jak najszybciej chociaz ja puszczalem ze starego komputera lacze tez kiepskiej jakosci na godzina przed zamknieciem w ostatni dzien i sie udalo. w miare dobre lacza maja w mcdonaldach predkosc lacza mozna sprawdzic na stronie twojeipwp.pl jak jest w miare szybkie to stamtad puscic. dobre instukcje widzialem na stronie www.loteria-wizowa.pl jest tam dobre tlumaczenie szkol polskich na ich angielskie odpowiedniki, co do zdjecia to robilem je jakims programem z netu ale nazwy jego juz nie pamietam. kod zapisalem zdjeciem w telefonie komorkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Trochę matematyki ( i teorii spiskowej ;) ) --> w październiku na rozmowy zaproszono 35 z ponad 2 tys wylosowanych polskich zgłoszeń, pomnożone przez 12 miesięcy daje nam ... 420 procedowanych aplikacji za rok fiskalny 2013.

uwielbiam teorie spiskowe :) ale prawda jest taka, że z faktu, iż w październiku zaprszono na rozmowy 35 osób wynika tylko to, że jedynie 35 mieścilo się w przedziale od 1 do 5700 (mowa o case number).

btw. Justi - jest coś takiego jak "nieprzejście" KCC/ "nieprzejście rozmowy". Z resztą poczekajmy jakiś czas, być może osoby, które wysłały swoje dokumenty do KCC a nie zostały zaproszone na rozmowę, podzielą się taką informacją na tym forum.

nie będę się o to ponownie spierać ale wg tego, co powiedziało mi KCC wynika, że oni zajmują się "jedynie" sprawdzeniem dokumentów (czy są kompletne) i "wklepaniem" ich do systemu. cała weryfikacja odbywa się już na poziomie rozmowy z konsulem. ktoś na tym forum już się na ten temat wypowiadał. nie pamiętam tylko w jakim topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam teorie spiskowe :) ale prawda jest taka, że z faktu, iż w październiku zaprszono na rozmowy 35 osób wynika tylko to, że jedynie 35 mieścilo się w przedziale od 1 do 5700 (mowa o case number).

;) to jeśli na 5700 (case number) z całej Europy (i nie tylko....) przypadło 35 z Polski, to ile ich przypadnie na kolejne 1300 ? ;)

I masz rację - już raz poruszaliśmy temat procedowania danych via KCC (przesyłania/nieprzesyłania) i posiadamy w tym zakresie rozbieżne informacje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę matematyki ( i teorii spiskowej ;) ) --> w październiku na rozmowy zaproszono 35 z ponad 2 tys wylosowanych polskich zgłoszeń, pomnożone przez 12 miesięcy daje nam ... 420 procedowanych aplikacji za rok fiskalny 2013.

W drugą stronę licząc - aby przetworzyć i wydać te 2000 wylosowanych wiz (plus relatives) - Ambasada musiałaby rozmawiać z ok 8 osobami dziennie w sprawie DVLottery - ale na to nie ma co liczyć ponieważ cut-off number na listopad jest niski (przyrost miesięczny jest niższy niż cut-off na październik).

czyli - być może z góry wiadomo że nie zgłosi się więcej niż 500-600 osób wylosowanych (ponieważ np. połowa osób nie została powiadomiona o wylosowaniu), albo znacznie przyspieszą w dalszych miesiącach.

Ot równanie z paroma niewiadomymi :rolleyes:

btw. Justi - jest coś takiego jak "nieprzejście" KCC/ "nieprzejście rozmowy". Z resztą poczekajmy jakiś czas, być może osoby, które wysłały swoje dokumenty do KCC a nie zostały zaproszone na rozmowę, podzielą się taką informacją na tym forum.

Mam wrażenie, że nie wziąłeś pod uwagę Polaków, przebywających za granicą, którzy rozmowy będą mieć w ambasadach w Anglii, Irlandii, USA itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...