Skocz do zawartości

Jak Przekonac Konsula, Czy Mam Szanse...?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Jestem mloda osoba, mam 22 lata. Dostalam zaproszenie od przyjaciela (obywatel usa) abym odwiedzila go na tydzien. Ja nie pracuje ani nie uczę się, ale za wyjazd płacą moi rodzice. Wniosek skladam na poczatku czerwca poniewaz pod koniec tego wlasnie miesiaca mam zamiar leciec do NY, zeby przy okazji zobaczyc obchody 4 Lipca. Czy na spotkanie w ambasadzie brac jakies dowody o pracy moich rodziców, moze plan zwiedzania... Jakie dokumenty moga mi sie przydac? Waszym zdaniem mam jakies szanse na otrzymanie promesy? Dodam ze nie mam rodziny w USA ani nikt wczesniej nie byl.

Dzieki z gory za odpowiedzi,

pozdrawiam Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zaproszenie nie jest Ci do niczego potrzebne.

O wizę mogłabyś starać się już dziś, po co czekać do czerwca?

Przynajmniej teraz ceny biletów nie będą jeszcze aż tak drogie, niż jakbyś kupowała tuż przed wylotem.

Przygotuj sobie plan zwiedzania, na pytania konsula odpowiadaj rzeczowo, sama się nie wyrywaj z informacjami.

Dokumenty - jakie tylko chcesz - możesz ze sobą zabrać, ale jeśli nie zostaniesz o nie poproszona/zapytana, to sama niczego nie pokazuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan zwiedzania to miej w glowie :)..obchody 4 lipca good idea.

dowody mzoesz zabrac ale nie wyjmuj jak nikt o nie nie zapyta.....zaproszenia od kolegi tez nie bierz

wycieczke sponsorują Ci rodzice.

tylko z tym kolega z usa to nie wiem czy dobry pomysl...moze lepiej o nim nie wspominać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli konsul spyta się do kogo leci albo gdzie się zatrzyma w USA to co ma mówić? Wtedy trzeba zgodnie z prawdą powiedzieć o amerykańskim przyjacielu. A ten przyjaciel to bardziej przyjaciel rodziców czy Twój - czyli tak jakby chłopak? Bo w tym drugim przypadku konsul może podejrzewać, że zamierzasz z nim zostać i lepiej mieć w głowie ułożone jak przekonać konsula, że nie jedziesz tam w celach romantyczno - matrymonialnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co na co zaproszenie?

myslisz ze na sile cos pokazesz?>nic z tego

masz na rozmowie mowic i tak przekonac Konsula a nie pokazesz zaproszenie i wiza bedzie ,nawet od jego mamy czy kogos innego

masz byc w tym przekonywujaca ze lecisz turystycznie i ze to jest naprawde znajoma rodzicow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...