Skocz do zawartości

Czy Dostanę Wizę I Czy Mnie Wpuszczą Na Lotnisku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyjechałem do USA w 2003 roku jako student na wize J1. Złamałem warunki nie wróciłem na czas. Wróciłem dopiero w 2007 roku po prawie 4 latach będąc nielegalnie przez 3.5 roku.

Podczas pobytu pracowałem 2 lata nielegalnie, a 2 lata posługując się SSN i płaciłem podatki, w jeden rok dostałem zwrot podatków, a z ostatniego roku nie rozliczyłem się i chyba wiszę coś IRS ale to nie jest pewne. Przez ostatnie 2 lata posiadałem również prawo jazdy, samochód, karty itp., latałem samolotami wewnątrz USA.

Przy wyjeździe na lotnisku nic nie wbito mi do paszportu, żadnego ,,misia", jedynie wzięto karteczkę (zapomniałem nazwy)jaką uzyskałem podczas wjazdu do USA.

Nie składałem żadnych odcisków palców nigdy.

1. Minęło ponad 5 lat i jaka jest szansa, że dostane wizę i czy mnie wpuszczą na lotnisku? Czy może poczekać jeszcze 5 lat aby minęło 10 lat i spokojnie zwiedzić kraj.

Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, żona, dziecko , ustabilizowane życie(w miarę)

2. Co z zapłaconymi składkami emerytalnymi w USA?

p.s.

Przepraszam, że złamałem prawo i utrudniłem tym samym innym osobom możliwość pobytu w USA.Bardzo nad tym ubolewam.

Chcę jeszcze raz pojechać i poczuć moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Nie znam się na tym tak dokładnie, ale poszukaj na forum postów kariny, bo w wizie J1 możesz mieć taki myk, że jej nie przesiedziałeś. No, chyba, że miałeś na niej zaznaczone, że po skończonej nauce musisz wyjechać na dwa lata, bo coś mi się przypomina, że była taka reguła dotycząca tej wizy.

Ale jeśli chodzi o pracę nielegalną, to nie wiem, czy po czymś takim w ogóle zostaniesz wpuszczony. Na wizie J1 nie wolno pracować. A przynajmniej nie na tyle, żeby się utrzymać.

Także wydaje mi się, że skreśliłeś sobie Amerykę.

Ale niech się wypowiedzą bardziej zorientowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w wizie termin wyjazdu miałeś D/S to niektórym udawało się nie dostać bana. Z nielegalną pracą niestety leżysz na maksa natomiast. Jedyne co masz do stracenia to kwota za wizytę w ambasadzie - możesz spróbować, ale moim zdaniem wielkich szans nie masz. Dodatkowo nawet po upływie bana (jezeli go masz), dostać turystyczną będzie Ci bardzo trudno - ze względu na wcześniejszy overstay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bana sie nie ma przy work i travel-j1 pisala duzoo o tym juz Karina,zapraszam do wynikliwego zapoznania sie z jej postami

ale juz praca nielegalna to mozna i dostac na dluzej zakaz wjazdu lub tez na zawsze i wtedy zegnaj USA..

a jak oklamiesz Konsula w sprawie pracy to tak samo bedzie po USA..

a czy takie cos wychodzi jak praca nielegalna,czasami wychodzi w Ambasadzie a czasami na granicy i co ciekawe,moze wyjsc teraz a moze przy kolejnej wizycie,pobycie,kolejnej wizie

wiec to ze ktos dostanie wize,zostanie wpuszczony nie oznacza nic ze nie bedzie miec problemow w przyszlosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wyjechałem do USA w 2003 roku jako student na wize J1. Złamałem warunki nie wróciłem na czas. Wróciłem dopiero w 2007 roku po prawie 4 latach będąc nielegalnie przez 3.5 roku.

Podczas pobytu pracowałem 2 lata nielegalnie, a 2 lata posługując się SSN i płaciłem podatki, w jeden rok dostałem zwrot podatków, a z ostatniego roku nie rozliczyłem się i chyba wiszę coś IRS ale to nie jest pewne. Przez ostatnie 2 lata posiadałem również prawo jazdy, samochód, karty itp., latałem samolotami wewnątrz USA.

Przy wyjeździe na lotnisku nic nie wbito mi do paszportu, żadnego ,,misia", jedynie wzięto karteczkę (zapomniałem nazwy)jaką uzyskałem podczas wjazdu do USA.

Nie składałem żadnych odcisków palców nigdy.

1. Minęło ponad 5 lat i jaka jest szansa, że dostane wizę i czy mnie wpuszczą na lotnisku? Czy może poczekać jeszcze 5 lat aby minęło 10 lat i spokojnie zwiedzić kraj.

Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, żona, dziecko , ustabilizowane życie(w miarę)

2. Co z zapłaconymi składkami emerytalnymi w USA?

p.s.

Przepraszam, że złamałem prawo i utrudniłem tym samym innym osobom możliwość pobytu w USA.Bardzo nad tym ubolewam.

Chcę jeszcze raz pojechać i poczuć moc.

ad.1 ) To ,że minie 10 lat nie oznacza ,że otrzymasz kiedykolwiek w życiu wizę turystyczną

ad.2 ) Zapłaconych składek emerytalnych oczywiście nie otrzymasz ( chyba ,że przepracujesz legalnie min.40 kwartałów i odprowadzisz podatki).

Z tymi przeprosinami mogłeś się wstrzymać.Jesteś jednym z tych którzy przyczyniają się do tego ,że Polacy wciąż muszą ubiegać się o wizy .To właśnie przez takie osoby które zwyczajnie oszukują konsula ubiegając się o wizę Polska traktowana jest tak jak jest.Skoro inni cierpią z tego powodu to teraz cierp Ty . Mam nadzieję ,że wizy nie otrzymasz.A ewentualne zniesienie wiz dla Polski też Ci nie pomoże (niczego nie zmieni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego moze zacznijmy ze nie ma bana na 10 lat to raz

kolejna sprawa to nie majac bana to mozna wizy turystycznej nie otrzymac, ze takie cos sie zrobi na pobycie turystycznym i teraz zalezy od Konsula danego co zrobi

jednym sie udaje dostac wize po takim czyms a innym juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...