Skocz do zawartości

Usa A Polska...


pyśka

Rekomendowane odpowiedzi

"Zapomnialas" napisac, ze rowniez od 2014 dzieki temu doskonalemu projektowi Amerykanie pierwszy raz w historii beda karani za cos czego nie zrobili"

Bzdura. Nie zaplacisz podatku to IRS wsadzi cie do ciupy. Mam w nosie czy to jest obowiazek czy podatek. Nawet sad najwyzszy powiedzial ze to jest podatek. Niech bedzie podatek. Przynajmniej z tego sa korzysci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oj tam oj tam.

Zawsze - jako obywatele RP (sory mangomald, ale jako nie citizen już nie łapiesz :P ) - możecie podkulić ogon, przylecieć do Rzeczpospolitej, w kościele przeprosić za złorzeczenie, podziękować Bogu (lub matce naturze), że taki kraj jeszcze istnieje i... udać się na prywatną wizytę do ordynatora jakiegoś państwowego szpitala. On Wam zasponsoruje pobyt na nasz koszt.

I co najciekawsze, to absolutnie nikt nie będzie miał do was o to pretensji, ponieważ honor i ogólnie pojmowaną sprawiedliwość* ciągle jeszcze stawiamy wyżej niż zysk (Ci, którzy myślą inaczej - wyjeżdżają).

ps.

* - honor i ogólnie pojmowaną sprawiedliwość - Tak jak w 1939 Polska nie podpisała paktu ani z jednym ani z drugim diabłem, tak samo - w przeciwieństwie do USA - na ich miejscu - Polacy nie podpisaliby paktu z diabłem w sprawie Katynia. Tylko dlatego, ze diabeł pomagał im wygrać z innym diabłem. My po prostu pewnych granic nie przekraczamy, przez co czasem cierpimy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieki nie moga odmówić, i tak jest od dawna,

Oczywiscie ze moga odmowic. Nie opieki, ale zaplacenia za nia. Jezeli masz lifetime limit, to przestana placic. Moga tez odmowic pokrycia opieki zazadanej przez lekarza: kolezanka z pracy miala nietypowy rak i tylko jeden szpital w Colorado mial sporo doswiadczenie a tej dziedzinie. Ubezpieczenie odmowilo, i skierowalo dziewczyne do innego. Niestety, kuracji nie otrzymala, zmarla poltora roku po diagnozie w wieku 24 lat.

Obamacare to nieporozumienie - zalezy dla kogo. Dla mojej siostry przyrodniej Obamacare to jedyny sposob na pelne pokrycie jej syna - on ma preexisting conditions i nikt go nie chcial ubezpieczac. Do dzisiejszego dnia, wydali jakies $80,000 na jego opieke medyczna, a on ma mniej niz 11 lat. Jedyne co ich ocalilo - i co powstrzymalo ich od bankructwa - to ze jej tesciowie sprzedali dom, wprowadzili sie do mojej siostry, a za pieniadze ze sprzedanego domu placa rachunki medyczne.

,Ale zgadzam się że słuzba zdrowia w USA wymaga powaznych reform -- i Obamacare to jest poczatek.

Dokladnie o to chodzi.Zgadzam sie ze wszystkim co napisalas:)Ja takie przyklady jakie podalas widze niestety b czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obywatelka.

I jako obywatelka, chce zeby WSZYSCY obywatele mieli dostep do opieki medycznej. Wiem, bardzo kontrowersyjne i niezrozumiale podejscie. Notabene, 48% Amerykanow popiera Obamacare... a jak jest ona wytlumaczona dokladnie, to Obamacare jest popierana przez 65-70%. Sporo z tych ktorzy nie popieraja Obamacare to ludzie ktorzy uwazaja ze prowizje w niej sa zamalo agresywne: chca single payer. Wiec nie gadaj o rozumieniu wielu Amerykanow na ten temat, bo mniej wiecej ten sam procent nie lubi Obamacare co wierzy w anioly :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obywatelka.

I jako obywatelka, chce zeby WSZYSCY obywatele mieli dostep do opieki medycznej.

Uwazam tak samo.Wszyscy powinni miec dostep i nie powinno to zalezec od tego czy ktos jest chory czy nie.Nie rozumiem tych ktorzy mowia ze to zniewolenie,chyba nigdy nie chorowali powaznie lub mysla ze sie uda przez cale zycie nie placic za ubezpieczenie albo ze choroba ich nigdy nie dosiegnie.Placenie przez wszystkich jest jak najbardziej sprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obywatelka.

Notabene, 48% Amerykanow popiera Obamacare... a jak jest ona wytlumaczona dokladnie, to Obamacare jest popierana przez 65-70%.

Tak, a jak sie bedzie tlumaczylo jeszcze dokladniej to moze i 99%. Kazda strona "tlumaczy" fragmenty dla siebie wygodne.

Ten dokument ma okolo 2000 stron, pisanych skomplikowanym jezykiem i odnosi sie do dziesiatek pokrewnych ustaw - naprawde uwazasz, ze to mozna "wytlumaczyc"?

Nancy Pelosi nawet tego nie czytala, natomiast rozpaczliwie piszczala przed glosowaniem" "glosujmy, glosujmy, przeczytamy potem"! Obamacare jest motywowana politycznie a nie troska o szarego obywatela.

Wystarczyloby kilkanascie stron ustawy by zlikwidowac monopol koncernow farmaceutycznych, otworzyc rynek dla firm ubezpieczeniowych czy ograniczyc ilosc pozwow przeciwko lekarzom i szpitalom - jakos tego nie ma w obamacare, nie zastanawia cie dlaczego?

Placenie przez wszystkich jest jak najbardziej sprawiedliwe.

100% zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moga odmowic. Nie opieki, ale zaplacenia za nia.

Wcześniej napisłaś że mogą odmówic opieki.

Jezeli masz lifetime limit, to przestana placic. Moga tez odmowic pokrycia opieki zazadanej przez lekarza: kolezanka z pracy miala nietypowy rak i tylko jeden szpital w Colorado mial sporo doswiadczenie a tej dziedzinie. Ubezpieczenie odmowilo, i skierowalo dziewczyne do innego. Niestety, kuracji nie otrzymala, zmarla poltora roku po diagnozie w wieku 24 lat.

Ale to zależy od tego czy dany szpital ma podpisany kontrakt z ubezpieczalnią czy nie. I wyjaśnij mi proszę co w tej sytuacji zmieni Obamacare, bo z tego co ja wiem nie ma nic o tym z kim ubezpieczalnie będą mogły podpisywać kontrakty a z kim nie.

Obamacare to nieporozumienie - zalezy dla kogo. Dla mojej siostry przyrodniej Obamacare to jedyny sposob na pelne pokrycie jej syna - on ma preexisting conditions i nikt go nie chcial ubezpieczac. Do dzisiejszego dnia, wydali jakies $80,000 na jego opieke medyczna, a on ma mniej niz 11 lat. Jedyne co ich ocalilo - i co powstrzymalo ich od bankructwa - to ze jej tesciowie sprzedali dom, wprowadzili sie do mojej siostry, a za pieniadze ze sprzedanego domu placa rachunki medyczne.

I zagdzam się że takie sytuacje nie powinny miec miejsca.

Ale zgadzam się że słuzba zdrowia w USA wymaga powaznych reform -- i Obamacare to jest poczatek.

Obamacare nie zmienia w żaden sposob tego co jest przyczyną horrendalnych kosztów leczenia w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a więc tak

nie znam się na obamacare i nic o tym nie czytałem dogłebnie...ale z tego co czytam tutaj i na szybko teraz w necie na ten temat to mamy nastepujące fakty:

- częśc osób to popiera i jest za i chce obamacare, część osób jest całkowicie przeciwna i protestuje przeciwko temu

- wszyscy chyba sie zgadzają co do tego że słuzba zdrowia w usa wymaga reform i nie działa dobrze

-w polsce służba zdrowia jest dla wszystkich - (bezrobotni maja opieke) a wszyscy czyli pacjenci, lekarze, i ci co sie nie lecza sa niezadowoleni - chyba tylko ministerstwo zdrowia jest zadowolone...

To ja mam takie pytanie czy jest na świecie kraj w którym słuzba zdrowia działa bardzo dobrze i duuuża wiekszośc społeczeństwa jest zadowolona, lekarze , pacjenci, społeczeństwo itd ??

ktoś zna taki przykład ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...