Skocz do zawartości

Usa A Polska...


pyśka

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze dodając w ameryce to zycie jest tanie ale pozornie...

Jedynie co moge powiedziec to ciuchy tanie, benzyna, auta, przeloty, gdzie nieniegdzie hotele....

ale studia, dom, szkoła, dobre jedzenie to sa potezne wydatki...

Zgadzam sie w 100%.Dodalabym do tego jeszcze ubezpieczenie zdrowotne.Jezeli go nie masz i masz cos na wlasnosc i przy okazji jestes chory to Ameryka moze uczynic Cie bankrutem w ciagu kilku dni /miesiecy.A pracodawcy teraz tak sie wycfanili ze zatrudniaja na pol etatu zeby benefitow nie dac.Prace z benefitami coraz trudniej znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jako ciekawostke http://www.research.stlouisfed.org/fred2/data/FEDFUNDS.txt - stopy procentowe w USA (timeline), w UE i Japonii podobnie - tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek oszczędzaniu przy takich stopach można je efektywnie uznać nieraz za ujemne. Małe sprostowanie Michael :) Niemcy z pozoru południe sponsorują, a tak naprawdę (coś co napisałeś) rynek terminowy, czyli spłacanie wykupu obligów południowców (w bankach Niemieckich/Francuzkich). Z pozoru poszkodowani Niemcy, kręcą lody - na rękę im słabe euro wspierające eksport (I miejsce w UE) - odbywa się to kosztem mniej konkurencyjnych gospodarek eurolandu, które nie mogą zdenominować własnej waluty (bo jej nie mają). Poszukajcie sobie w internecie jaką Grecja transakcje przeprowadziła zbrojeniową z Niemcami (w dobie "kryzysu"). Niemcy tak na prawdę pod pozorem dobroduszności dotują własny rynek. A z drobnych przykładów medycznych USA jakie każdemu się mogą przytrafić nawet w domu, opatrzenie małej rany na nodze (dwa szwy) 850$ (i to nie w szpitalu tylko takim ambulatorium) - trochę lidokainy, dwa szwy, plasterek i uśmiech lekarza (daję to jako ciekawostkę, nie żebym chciał zrażać czy coś tam...):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100%.Dodalabym do tego jeszcze ubezpieczenie zdrowotne.Jezeli go nie masz i masz cos na wlasnosc i przy okazji jestes chory to Ameryka moze uczynic Cie bankrutem w ciagu kilku dni /miesiecy.A pracodawcy teraz tak sie wycfanili ze zatrudniaja na pol etatu zeby benefitow nie dac.Prace z benefitami coraz trudniej znalesc.

Zasada podstawowa, kolezanko: Jesli nie masz ubezpieczenia bo np pracujesz part time albo masz "preexisting condition",co sprawia, ze skladka miesieczna zakupionego prywatnie "coverage" idzie w tysiace - nie miej nic "na wlasnosc". Jak to zrobisz, Twoja sprawa.Wielu inteligentnych ludzi tak robi i to na wiele lat zanim dojdzie do "uderzenia". Zycie w Ameryce to taka gra w szachy. Na domiar zlego nie ucza tego w szkolach. Duh.........................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drobnych przykładów medycznych USA jakie każdemu się mogą przytrafić nawet w domu, opatrzenie małej rany na nodze (dwa szwy) 850$ (i to nie w szpitalu tylko takim ambulatorium) - trochę lidokainy, dwa szwy, plasterek i uśmiech lekarza (daję to jako ciekawostkę, nie żebym chciał zrażać czy coś tam...) :).

To tanio Ci zrobili. Moze to byl vet ? Albo tyle wyniosl copay ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie szok. To jest właśnie to co odróżnia polskość od innych - w moim odczuciu nieco bardziej cywilizowanych nacji

Szereg postów powyżej odebrać można tak - polak do polaka ...:

A- No ... skacz ...skacz ...na co czekasz ?!

B- A skocze zobaczysz !

A- Skacz k... bryźnie aż miło..

B- Skocze zobaczysz

A- Skacz ! ... ja tam sobie jakoś radze ale ...wiesz ... Ty ...

Opanujcie się :)

Wcale nie ma takich wielkich tragedii, jeśli ktoś relokuje się używając do tego mózgu i kalkulacji ryzyk.

Moje podatki roczne w polsce to rząd sredniej polki nowego samochodu z salonu ....

Nie jest tak że konkurencja zabija PL aplikantów ... co znam z własnego dośw.

Ząb który był wspomniany wyżej to w polsce koszt około 8-10tyś (ząb,implant) - porównanie bezwzględne do dochodów polskich i amerykanskich wychodzi podobnie

Zamiast sobie pomagać - co czynią skandynawowie, hiszpanie, francuzi, niemcy, anglicy, portugalczycy, austriacy i wielu zapewne innych, my PL ... komunikujemy się na zasadach - No ...skacz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnienowy i tak wlasnie bylo,jest i bedzie chyba ze skaczemy,piszemy zamiast pomyslec nad tym jak pomoc

tak pisze czasami jak pisze ale wole pomyslec nad tym jak komus pomoc,odpowiedziec na tym forum na jakies ale .i tutaj wole swoja energie wlozyc niz pisac-pisac co i tak ma malo znaczenia bo czy potym zrobi mi sie dobrze,czy bedzie mi lepiej ?a no nie ..chyba za komus sie robi..ale to juz jego sprawa

Bo mozemy duzooo pisac,przestawiac swoje racje ale czy nie lepiej sie zapytac w czym moge pomoc,jak moge pomoc ?

ale moze to juz duzooo jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta polskość to nie są "łąki zielone na podlasiu ... bociany, lasy i jeziora"

polskość to zacietrzewienie i nięchęć to "swoich"

Jeśli kolega rocznik 86 - w sumie młody chłopak, chce wystrzelić bo dusi się tutaj - to dla mnie naturnalne są wskazówki dla niego - takie aby mu pomóc,

a nie pisać : Tak ?! .. A tutaj ząb kosztował mnie 1,5k$ !

w domyśle 'czy byłoby Cię stać na to ?'

Kolega który z taką lubością opisuje slumsy, swój powrót po nocy, namioty, biede - generalnie odsłonił jaką jest 'klasą aspitującą' w kraju w którym mieszka

Opisuje ceny, biede ... - a sam opis wskazuje na to, że niewiele wyżej ma czubek głowy. Zamiast podpowiedzieć ... stary tutaj gdzie mieszkam nie jest najlepiej, jest słabo - to strzela generalną definicję Ameryka upada ...

To tak jakby przedstawiciel podkarpacia powiedział - cała polska to bieda ... ja tutaj mam tartak - wiec jest super - ale ogólnie w polsce nie dasz rady.

Stąd za granicami tworzą się jackowa, getta, całe dzielnice ludzi z takim mind-set'em, a człowiek z ambicjami 86' ścinany jest już w fazie swoich planów.

Gdybym tak myślał ... aż strach pomyśleć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem swego czasu w UK i Norwegii standard życia i opieki socjalnej ogromny ( tutaj żaden ), możliwość przebicia się z dobrym wykształceniem jest naprawdę spora, tutaj niemal zerowa.

MOCNO polecam film "Sicko". :lol:

W PL implant 10 000PLN? L O L!

A tak w ogole, to kolega wspominal o leczeniu kanalowym - doczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...