Skocz do zawartości

Usa A Polska...


pyśka

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiałbym kraje skandynawskie + Finlandia i Islandia...

W Polsce jest jak jest, ale możesz iść do przychodni jak ci cieknie z nosa i dostać receptę i nic cię to nie kosztuje oprócz składek na NFZ, a tutaj niestety za taką błahostkę musisz wywalić u lekarza przynajmniej stówkę - i tak ze wszystkim.

Nie wspominając już, jakie horrendalne ceny mają tutaj lekarze i dentyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

-"wszyscy chyba sie zgadzają co do tego że słuzba zdrowia w usa wymaga reform i nie działa dobrze"

Mitt Romney sie nie zgadza. Mowi, ze jezeli zachorujesz to zawsze mozesz pojechac do ER :)

"To ja mam takie pytanie czy jest na świecie kraj w którym słuzba zdrowia działa bardzo dobrze i duuuża wiekszośc społeczeństwa jest zadowolona, lekarze , pacjenci, społeczeństwo itd ??"

WHO mowi, ze najlepsza sluzba zdrowia na swiecie jest we Francji; dane pokazuja ze najbardziej zadowoleni z wlasnej sluzby zdrowia to nr. 1 Holendrzy, nr 2 Francuzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym kraje skandynawskie + Finlandia i Islandia...

Tu się chyba nie zgodzę, mam znajomych w Szwecji i w Norwegii i niestety nie są zadowoleni z opieki medycznej w tych krajach. Zresztą o ile sobie przypominam nawet ktoś kto mieszka w Szwecji wypowiadał się negatywnie na tym forum odnośnie tamtejszej służby zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w usa słuzba zdrowia nie bedzie nigdy tania jak tam byle l4ekarz chirurg czy anastzjolog zarabia nie wiem ile 300k rocznie? 400k rocznie? 600k?

Kiedys byłem z boląca 8 u lekarza i dostałem tylko chyba antybiotyk ale okaząło sie ze 8 nie wyszła do konca i sie tam psusje ale ze jest potrzebna extrakcja wszystkich 8ek, CT głowy, rentgen zeba, rentgen zatok, usunięcie polowy zebów i wstawienie implantów, aparat, po aparacie licówki itd...troche koloryzuje ale tak to mniej wiecej wyglądało wrócilem do polski nie usuwałem jeszcze tej 8ki dentysta mi zaplombował za 100pln i do tej pory nie ma problemów...

Moich znajomych kilkuletnie dziecko urodzone tam w usa całkowicie zdrowe wg amerykanów kwalifikuje sie chyba juz do 5 operacji...!!!! przegroda nosowa i jakies 4 inne i podobno to nic nowego bo tam 35% dzieci tak ma....

moze to jest przyczyną tej drogiej sluzby zdrowia....? po prostu powalona postawa lekarzy...albo jakies procedury i zalecenia medyczne?

nie wiem nie mam z tym doświadczenia dużego ale tak gdybam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w usa słuzba zdrowia nie bedzie nigdy tania jak tam byle l4ekarz chirurg czy anastzjolog zarabia nie wiem ile 300k rocznie? 400k rocznie? 600k?

Kiedys byłem z boląca 8 u lekarza i dostałem tylko chyba antybiotyk ale okaząło sie ze 8 nie wyszła do konca i sie tam psusje ale ze jest potrzebna extrakcja wszystkich 8ek, CT głowy, rentgen zeba, rentgen zatok, usunięcie polowy zebów i wstawienie implantów, aparat, po aparacie licówki itd...troche koloryzuje ale tak to mniej wiecej wyglądało wrócilem do polski nie usuwałem jeszcze tej 8ki dentysta mi zaplombował za 100pln i do tej pory nie ma problemów...

Moich znajomych kilkuletnie dziecko urodzone tam w usa całkowicie zdrowe wg amerykanów kwalifikuje sie chyba juz do 5 operacji...!!!! przegroda nosowa i jakies 4 inne i podobno to nic nowego bo tam 35% dzieci tak ma....

moze to jest przyczyną tej drogiej sluzby zdrowia....? po prostu powalona postawa lekarzy...albo jakies procedury i zalecenia medyczne?

nie wiem nie mam z tym doświadczenia dużego ale tak gdybam...

Fakt ,postawa lekarzy tutaj jest dziwna.

Pamietam jak przylecialam tu to mi dentysta taki opis zabiegow przedstawil ze mi oczy z orbit wyszly,na kilka tysiecy $ mi wyspiewal.Pozatym straszyl ze mi zeby wypadna jak tego nie zrobie.Do tej pory jakos sie zeby mi trzymaja:)

Aha,lekarze tu nic nie poradza,samemu trzeba byc adwokatem.Czasami wydaje mi sie ze nie sa zbyt doksztalceni,wydaje mi sie ze bardzo naciskaja tez na niepotrzebne badania,zabiegi i zaczynaja zazwyczaj od najdrozszych zeby tylko zarobic.Obsluga mila ale chodzi o kase:)Takie sa moje doswiadczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpie na kamice nerkowa.W kwietniu 2011 dostalem znowu "renal colic"i tym razem postanowilem udac sie do ER aby cos z tym zrobili ( zazwyczaj sam wysiusiwalem kamyczki ale w tym przypadku czulem bardzo silny bol). Polozono mnie na oddziale i co 6 godzin wykonywano "pelvic CT". W ktoryms momencie jeden z urologow powiedzial, ze musimy operowac( "laser lithotripsy" - koszt okolo $20K) bo kamyczek jest na samym koncu moczowodu :)."operacja" polegala na zalozeniu stentu- kamien pozostal tam gdzie byl. Skontaktowalem sie telefonicznie z kuzynem w Polsce, ktory ma znajomych urologow i on oddzwonil nastepnego dnia z "diagnoza" : jesli kamyk byl juz na koncu moczowodu to za kilka godzin bylby wydalony do pecherza a potem "wysiusiany". Wtedy zrozumialem dlaczego amerykanscy urolodzy tak sie spieszyli z "operacja" - jesli poczekaliby jeszcze godzineto sam bym ten kamyk wydalil i nie byloby "biznesu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpie na kamice nerkowa.W kwietniu 2011 dostalem znowu "renal colic"i tym razem postanowilem udac sie do ER aby cos z tym zrobili ( zazwyczaj sam wysiusiwalem kamyczki ale w tym przypadku czulem bardzo silny bol). Polozono mnie na oddziale i co 6 godzin wykonywano "pelvic CT". W ktoryms momencie jeden z urologow powiedzial, ze musimy operowac( "laser lithotripsy" - koszt okolo $20K) bo kamyczek jest na samym koncu moczowodu :)."operacja" polegala na zalozeniu stentu- kamien pozostal tam gdzie byl. Skontaktowalem sie telefonicznie z kuzynem w Polsce, ktory ma znajomych urologow i on oddzwonil nastepnego dnia z "diagnoza" : jesli kamyk byl juz na koncu moczowodu to za kilka godzin bylby wydalony do pecherza a potem "wysiusiany". Wtedy zrozumialem dlaczego amerykanscy urolodzy tak sie spieszyli z "operacja" - jesli poczekaliby jeszcze godzineto sam bym ten kamyk wydalil i nie byloby "biznesu"

Dobre podsumowanie jak tu sprawy wygladaja.

Ja mialam kamyka jeszcze bedac w Polsce.Lekarz w Polsce zalecil picie piwa:)Po kilku dniach picia browarow kamyk sam wylecial i nawet nie poczulam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre podsumowanie jak tu sprawy wygladaja.

Ja mialam kamyka jeszcze bedac w Polsce.Lekarz w Polsce zalecil picie piwa:)Po kilku dniach picia browarow kamyk sam wylecial i nawet nie poczulam:)

Piwo to moje paliwo plus oczywiscie wspanialy diuretyk. Ten nektar bogow zaczalem konsumowac - na zalecienie lekarzy - w duzych ilosciach w wieku 19 lat, kiedy to mialem pierwszy w zyciu atak kamicy. Mialem z kamyczkami wzgledny spokoj przez jakies 35 lat. Jednakze od kwietnia 2011 "urodzilem" siedem plus ten jeden "pierwszy" co go wreszcie rozbili laserem (nastepna "operacja" to bylo wlasnie wyjecie stentu i litotrypsja plus zalozenie nastepnego stentu - zeby nie bylo "infekcji"....tak jakby nie mozna bylo po prostu podac antybiotyku typu cipro...hehehe). I nastepna "operacja" to usuniecie tego ostatniego stentu. W kazdym razie od tamtej pory "rodze" przecietnie co dwa miesiace i kamyczki sa zazwyczaj wielkosci okolo 1 cm ( rozne ksztalty). Gdybym zdawal sie za kazdym razem na "ekspertyze" urologow, mialbym do dzis 21 dodatkowych operacji. Jak widac, poszedlem po rozum do glowy i przestalem popierac "local businesses". Czy wiecie, ze jedna tomografia okolic ledzwiowych ( nerki, moczowody,pecherz) kosztuje tu $3500 ? Tyle kosztuje bo ubezpieczalnie "zwyczajowo" na taka cene sie godza. Test trwa okolo 3 minut i wykonywany jest przy uzyciu zdezelowanego tomografu, pokazujacego "heavy use" ( co oznacza, ze koszt urzadzenia zwrocil sie juz na pewno przynajmniej stukrotnie). .Wyczytalem gdzies, ze rentownosc sprzedazy detalicznej zywnosci (grocers) wynosi okolo 10%. Rentownosc amerykanskiej "sluzby zdrowia" zas to okolo 60%. Liczby nie klamia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Obamacare nie zmienia w żaden sposob tego co jest przyczyną horrendalnych kosztów leczenia w USA.

To prawda. Przewiezli mnie karetka ze szpitala do szpitala, cale 11 mil. Nie na sygnale, bez zadnych dzialan medycznych. Tak jak taksowka lub autobusem z ta tylko roznica ze na lezaco, pogadalem sobie z sanitariuszem. Rachunek za te przyjemnosc = $885. Toz za taka kase mozna tam i nazad do Europy poleciec, nawet z mojej glebokiej prowincji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...