Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mnie pamięć nie myli, to na forum był jeden przypadek, kiedy ktoś nie dostał wizy imigracyjnej po rozmowie z konsulem. I to tylko dlatego, że najzwyczajniej w świecie nie spełnił minimalnych wymagań loterii.

Jeśli masz czystą kartę w USA (brak pozostania po wygaśnięciu wizy), to myślę, że nie powineneś się nastawiać, że wiz nie dostaniecie. Choć był też przypadek przesiedzenia wizy (lata wcześniej) i wiza imigracyjna została przyznana.

Od momentu rozmowy z konsulem masz/macie 180 dni na wlot do Stanów, inaczej wiza przepada.

I tak, jak pisałam - będziesz mógł ściągnąć całą rodzinę najwcześniej za dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

szyja a wiesz ze 2 lata temu wiza kosztowala kolo 900 dol a teraz nie jest tak zle ;)

I szkoda, że tyle nie kosztuje, bo każdy kto wysłał dla zabawy i wylosował, a potem pyta się na forum czy ma wyjechać czy nie, to by pewnie nie wydał prawie 3000 zł (plus badania etc.) na coś czego nie jest pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szkoda, że tyle nie kosztuje, bo każdy kto wysłał dla zabawy i wylosował, a potem pyta się na forum czy ma wyjechać czy nie, to by pewnie nie wydał prawie 3000 zł (plus badania etc.) na coś czego nie jest pewny.

No i co w zwiazku z tym? Twojej sytuacji, jako osoby niewylosowanej, nie zmenia to wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w zwiazku z tym? Twojej sytuacji, jako osoby niewylosowanej, nie zmenia to wcale.

Nic nie zmienia, stwierdzam tylko fakt.

cali_ chyba chodziło o to, że sam udział w loterii powinien być możliwy jedynie za opłatą, bo wtedy ludzie niezdecydowani nie braliby udziału ;) tyle, że forumowicze wcześniej rozmawiali o kosztach GC po wylosowaniu jej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem kilka stron kancelarii prawnych, i wszedzie jest odnosnik do DS-230 z datą EXPIRES: 06/30/2015.

instrukcji jeszcze nei czytalem, moze cos na stronie ambasady jest, sprawdze pozniej, i tak jutro nie wysle formularza, dam sobie czas do niedzieli z wypelnianiem.

espee i mam pytanie do Ciebie. Czy uzywasz komunikatora forumowego?

Ja się obawiam, ze wysłaliśmy chyba DSP-122 z datą do marca 2013 (strona ambasady z poczatku maja, wszystko wysłane 7 maja). W razie czego doślemy im formularz e-mailem. To logiczne, ze data ważności przesądza o ważności dokumentu. Słyszeliście o takich przypadkach jak mój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...