Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...

PYTANIE: Jakie są koszty emigracji przez loterię?
ODPOWIEDŹ: Poza kosztami wszelkich szczepień i badań niezbędnych do uzyskania wizy imigracyjnej (wykonuje się je tylko w gabinetach wskazanych przez Ambasadę), dochodzi również opłata wizowa od każdej osoby (w chwili obecnej za wnioski przy DV-2013 jest to $330). Nie wspominając o kosztach związanych z samym wyjazdem, osiedleniem się i zagospodarowaniem w nowym miejscu.

Mam pytanie dotyczącę opłat wizowych, podając we wniosku 4 osoby, (rodzice + 2 dzieci) opłata wizowa pobierana jest od każdego czy tylko od osoby składającej wniosek, która tylko tak naprawdę wyjeżdża ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE: Jakie są koszty emigracji przez loterię?

ODPOWIEDŹ: Poza kosztami wszelkich szczepień i badań niezbędnych do uzyskania wizy imigracyjnej (wykonuje się je tylko w gabinetach wskazanych przez Ambasadę), dochodzi również opłata wizowa od każdej osoby (w chwili obecnej za wnioski przy DV-2013 jest to $330). Nie wspominając o kosztach związanych z samym wyjazdem, osiedleniem się i zagospodarowaniem w nowym miejscu.

Mam pytanie dotyczącę opłat wizowych, podając we wniosku 4 osoby, (rodzice + 2 dzieci) opłata wizowa pobierana jest od każdego czy tylko od osoby składającej wniosek, która tylko tak naprawdę wyjeżdża ?

Od wszystkich...wniosek i oplata nie gwarantuje przyznania wizy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczącę opłat wizowych, podając we wniosku 4 osoby, (rodzice + 2 dzieci) opłata wizowa pobierana jest od każdego czy tylko od osoby składającej wniosek, która tylko tak naprawdę wyjeżdża ?

We wniosku odsyłanym do KCC wpisujesz wszystkie osoby, które chcą wyemigrować i opłata dotyczy wszystkich tych osób.

Były przypadki na forum, kiedy w terminie późniejszym dopisano dodatkowe osoby emigrujące (małżonków - ślub odbył się po wysłaniu wniosku do Kentucky, a przed wizytą w ambasadzie) i taki manewr da się przeprowadzić. Co w przypadku odwrotnym - kiedy ubywa wyjeżdżających - nie wiem. Być może wypowie się ktoś, kto miał taki przypadek. Na zdrowy rozum powinna być taka możliwość, ale - z tego co pamiętam - nie było tu takiego przypadku.

Przemyślcie jeszcze tę całą sytuację. W przypadku, kiedy tylko jedno z Was wyjedzie, to ściągnięcie do Stanów całej rodziny może potrwać (na dzień dzisiejszy) jakieś dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wniosku odsyłanym do KCC wpisujesz wszystkie osoby, które chcą wyemigrować i opłata dotyczy wszystkich tych osób.

Były przypadki na forum, kiedy w terminie późniejszym dopisano dodatkowe osoby emigrujące (małżonków - ślub odbył się po wysłaniu wniosku do Kentucky, a przed wizytą w ambasadzie) i taki manewr da się przeprowadzić. Co w przypadku odwrotnym - kiedy ubywa wyjeżdżających - nie wiem. Być może wypowie się ktoś, kto miał taki przypadek. Na zdrowy rozum powinna być taka możliwość, ale - z tego co pamiętam - nie było tu takiego przypadku.

Przemyślcie jeszcze tę całą sytuację. W przypadku, kiedy tylko jedno z Was wyjedzie, to ściągnięcie do Stanów całej rodziny może potrwać (na dzień dzisiejszy) jakieś dwa lata.

Dzięki za szybką odpowiedź, w moim przypadku wyjazd całą rodziną nie wchodzi w rachubę. Chce jechać sam na spokojnie się tam zaklimatyzowac dopiero po jakimś czasie chciałbym by przyjechała do mnie reszta rodziny. Bałbym się zaryzykowac wyjazd cała czwórką poniewaz nie moge liczyć na jakąkolwiek pomoc w postaci rodziny czy przyjaciół tam mieszkających , bo takich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz to mozesz na nich liczyc ;) lepiej juz leciec samemu

Jak napisala Joanna,dobrze to przemysl,rodzina moze doleciec do Ciebie za np pare miesiecy ale do max waznosci wiz-chyba te 5 miesiecy starczy na znalezienie pracy-mieszkania itd

Np idziecie razem na rozmowe,Ty jako glowny aplikant leci pierwszy a potem moze doleciec reszta rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to sobie wymyślili, im większa rodzina tym większa kasa dla nich, a pewności i tak nie daja że dostaniesz GC. W tej sytuacji wydaje się, że najlepiej mają single, którzy jeszcze nie założyli rodziny, niestety nie mogę złożyć wniosku tylko we własnym imieniu.

Jeszcze kolejna sprawa, która mnie interesuje to czy w tym roku będzie loteria, bo narazie nic konkretnego nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...