Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

Kroki to ja wiem chodziło mi o czas. Wiem ze 1 maja sa wyniki i ze wizy są wydawane w roku podatkowym 2014 (od 01.10.2013 do 30.09.2014) Ale mi chodzi o czas do kiedy mam wysłać papiery (po sprawdzeniu 1 maja że mnie wylosowali), ile daja czasu od 1 maja na zebranie dokumentów i wysłanie ich?

Czy ja jak sie dowiem ze mnie wylosowali mam natychmiast sie sprężać z papierami czy moge w puźniejszym czasie sie za to zabrac tzn: czerwiec, lipiec ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kroki to ja wiem chodziło mi o czas. Wiem ze 1 maja sa wyniki i ze wizy są wydawane w roku podatkowym 2014 (od 01.10.2013 do 30.09.2014) Ale mi chodzi o czas do kiedy mam wysłać papiery (po sprawdzeniu 1 maja że mnie wylosowali), ile daja czasu od 1 maja na zebranie dokumentów i wysłanie ich?

Czy ja jak sie dowiem ze mnie wylosowali mam natychmiast sie sprężać z papierami czy moge w puźniejszym czasie sie za to zabrac tzn: czerwiec, lipiec ???

Nie masz ściśle określonego czasu. Jak również żadnych dokumentów w tym momencie nie gromadzisz. Wypełniasz tylko formularze: DS-230! Zalece się zrobić to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wylosowaniu wypełniam tylko ten jeden formularz DS-230 (4 strony)?

Są jakieś wersje po polsku formularza-y lub polskie instrukcje wypełniania angielskiego formularza - nie zbyt dobrze znam angielski.

polskich wersji nie widziałem, ale jak powiedziała OLUDOMI poproś kogoś kto zna, te formularze nie są skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wylosujesz :) to naprawdę wszystko piszę w instrukcji jaki formularz wypełnić :) nawet jak ktoś bardzo lekko zna angielski może się domyśleć o co chodzi z formularzami z formularzami po angielsku pisze tak:

All applicants must complete the following forms, which can be downloaded by clicking the form number:

  • Supplemental Registration for the Diversity Immigrant Visa Program, Form DSP-122: Only the principal applicant needs to complete Form DSP-122.
  • Application for Immigrant Visa and Alien Registration, Form DS-230, Part I and II: The principal applicant and all family members applying for a diversity visa must submit both Part I and II.
    Note: Each Form DS-230 Part II, Sworn Statement should be submitted unsigned.
  • Two (2) photographs of yourself and of each family member applying for a diversity immigrant visa. Ensure that the photos comply with the General Photo Requirements.

fajnie, że jak coś to weźmiecie cywilny też tak zrobiłam :) i papierki odesłałam 18 czerwca z formularzami :) życzę wygranej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...