Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy dobrze rozumiem...

Wypełniłeś raz (bez rodziny), zobaczyłeś potwierdzenie (które to powinieneś sobie zapisać/skopiować/zapamiętać), po czym wypełniłeś jeszcze raz? Wypełnienie formularza więcej niż raz dyskwalifikuje.

Co do wykształcenia to zaznacza się najwyższe ukończone, na ktore ma się papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

w którym miejscu w instrukcji napisane jest, że dostaniesz potwierdzenie na maila?

http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions_Polish.pdf strona 13

"32. CZY ELEKTRONICZNA WIADOMOŚĆ POTWIERDZAJĄCA WPLYNIĘCIE KOMPLETNEGO

ZGŁOSZENIA E-DV DO SYSTEMU ONLINE BĘDZIE WYSŁANA NATYCHMIAST PO ZŁOŻENIU?

Odpowiedź ze strony E-DV potwierdzająca wpłyniecie poprawnie złożonego zgłoszenia E-DV będzie wysłana

natychmiast. Zważywszy jednak na specyfikę Internetu oraz systemów poczty elektronicznej, nie można

przewidzieć, ile czasu upłynie zanim wiadomość dotrze do osoby zainteresowanej. Jeśli od momentu naciśnięcia

przycisku „Submit” upłynęło wiele minut, nie zaszkodzi nacisnąć “Submit” po raz drugi. Nie zakłóci to

funkcjonowania systemu E-DV, gdy “Submit” naciska sie ponownie, ponieważ nie otrzymano odpowiedzi

potwierdzającej. Uczestnik może próbować wysłać swoje zgłoszenie tyle razy, ile będzie to konieczne, aż

wpłynie kompletne podanie i będzie wysłana wiadomość potwierdzająca. Jednakże, przed ponownym wysłaniem

swoich danych należy się upewnić, że potwierdzenie złożenia zgłoszenia nie zostało otrzymane. Po otrzymaniu

wiadomości potwierdzającej, nie należy przesyłać ponownie zgłoszenia."

Nie wiem, czy dobrze rozumiem...

Wypełniłeś raz (bez rodziny), zobaczyłeś potwierdzenie (które to powinieneś sobie zapisać/skopiować/zapamiętać), po czym wypełniłeś jeszcze raz? Wypełnienie formularza więcej niż raz dyskwalifikuje.

Co do wykształcenia to zaznacza się najwyższe ukończone, na ktore ma się papiery.

Wypełniłem, zobaczyłem potwierdzenie (do potwierdzenia przeze mnie!) swoich danych (nie potwierdzenie złożenia wniosku), po czym kliknąłem wyślij i cofnęło mnie na 1 stronę.

Numer potwierdzający zobaczyłem jeden jedyny raz i po nim uznałem, że wszystko ok.

Co do wykształcenia - taka odpowiedź niestety nie wyjaśnia problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) nie otrzymuje się żadnych powiadomień na e-mail. -

edit: masz rację instrukcja angielska pisze o :

"The response from the E-DV website which contains confirmation of the receipt of an acceptable E-DV Entry Form is sent by the E-DV website immediately. However, the amount of time it takes the response to reach the sender is unpredictable, given the nature of the Internet and e-mail systems."

ale jest to wprowadzenie w błąd czytającego. Obecnie jako "powiadomienie" traktowana jest strona z numerem.

b ) w przypadku otrzymania confirmation number aplikacja jest przyjęta, każda dodatkowa złożona na tego samego głównego aplikanta spowoduje odrzucenie wszystkich aplikacji

c) zaznaczasz najwyższy poziom nauki na dzień składania wniosku, w Twoim przypadku jest to inżynier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) nie otrzymuje się żadnych powiadomień na e-mail, czytaj angielską wersję instrukcji.

b ) w przypadku otrzymania confirmation number aplikacja jest przyjęta, każda dodatkowa złożona na tego samego głównego aplikanta spowoduje odrzucenie wszystkich aplikacji

c) zaznaczasz najwyższy poziom nauki na dzień składania wniosku, w Twoim przypadku jest to inżynier.

a) ok, rozumiem, że to powiadomienie to to które zobaczyłem na samym końcu. Tłumaczenie Polskie wprowadza trochę w błąd, ale masz racje, w ang wersji jest to zdecydowanie lepiej wytłumaczone :)

B) jest jakaś opcja na sprawdzenie czy tamte aplikacje na pewno nie poszły dalej? Mi na ekranie się nie wyświetliło nic z potwierdzeniem, jednak kto wie co się zapisało w ich systemie. Według ich opisu, jeżeli nie zobaczyłem strony z potwierdzeniem, to powinienem wypełnić jeszcze raz formularz, tak też zrobiłem.

c) niekoniecznie, czym w takim razie według was różnią się "studia uzupełniające magisterskie" (według ich tłumaczenia, oryg. some graduate level courses) od "masters"? Kiedy osoba powinna zaznaczyć some graduate level courses? Opis "it means that classes are taken by students in a post-baccalaureat degree program" wskazuje właśnie na to, że jesteś w trakcie studiów magisterskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ulong - zaznaczysz co chcesz w wykształceniu - ważne, abyś podczas ew. rozmowy w Ambasadzie miał dokumenty na potwierdzenie swoich słów.

Dla wiadomości - w USA jest system punktowy na uczelniach, więc nie można dokładnie przenosić ich poziomów nauki na nasz. Znajomy zrobił studia z psychologii dziecięcej w ok 2/3 czasu (bo wyrobił ileśtam punktów) i magistra dostał za punkty po prostu, dopiero do doktoratu przygotowywał się tak jak u nas przygotowuje się do magisterki.

Witam Rodacy,

Mam problem... Jak zmniejszacie zdjęcia do wymaganego 600x600? Poprzez Infraview nie da się, bynajmniej nie wychodzi.

Proszę o pomoc.

Użyj croppera http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html# i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...