Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam!

Mam kilka wątpliwości:

1. Może troszeczkę głupie pytanie, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi - chodzi odnośnie sprawdzenia statusu aplikacji. Od kiedy mogę sprawdzić na jakim etapie jest rozpatrywanie?

Gdzieś przeczytałem, że dopiero 1maja2013 roku, dowiem się czy zostałem wylosowany. Czy przed tą datą mogę się zalogować i sprawdzić czy moja aplikacja nie została czasem odrzucona przed losowaniem z powodów formalnych.

2. Zakładamy, że aplikacja jest wypełniona poprawnie (lecz nie wiem czy zostałem wylosowany). Czy mogę załatwić jakieś formalności przed 1 maja 2013. Chodzi o to czy mogę zacząć wyrabiać paszport (stary utracił ważność). Czy odpis pełny aktu urodzenia i zaświadczenie o niekaralności posiadają jakoś ważność.

3. Czy karta szczepień jest potrzebna, bo nie mam pojęcia gdzie jej szukać. :)

:D P.S. Dziękuję za wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy post (oraz pierwsza próba uzyskania GC) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do 1 maja niestety nie można się niczego dowiedzieć. Po tym dniu dowiesz się czy zostałeś wylosowany czy też nie (jeżeli nie zostałeś to nie będzie żadnych wyjaśnień z ich strony:P).

2. Paszport jak najbardziej. Zaświadczenie o niekaralności na pewno ma termin ważności(6 miesięcy? - musisz sprawdzić). Nie mam pojęcia jak jest z odpisem aktu urodzenia, ale chyba nie powinien mieć terminu ważności bo nie widzę w tym logiki.

3. Jeżeli nie masz karty szczepień to lekarz mniej więcej po Twoim wieku ustali, których szczepień potrzebujesz (niektóre były obowiązkowe w szkołach, inne mają ważność np 10lat itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za szybką odpowiedź. Odnośnie badania to trzeba jeszcze zrobić zdjęcię RTG i badanie krwi przed wizytą u lekarza. Odnośnie zdjęcia RTG to spytam się Cioci (bo pracuje na Płockiej) czy można zrobić wcześniej (czy data jest wpisywana). Nie można

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/medinfo_pl.html

PS: wychodzę założenia, że kompletowanie dokumentów na rozmowę z konsulem, można było by zacząć wcześniej

argument pierwszy - mniejsze obciążenie budżetu domowego

argument drugi - czasu po wylosowaniu jest mało (wbrew pozorom)

argument trzeci - nie dostać vizy przez pierdułkę bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu na skompletowanie dokumentów, wykonanie badań medycznych i załatwienie reszty formalność jest wystarczająco dużo po dowiedzeniu się o wygranej (zakładając, że sprawdzisz swój status odpowiednio wcześnie np. na początku maja). Jednak mnie nurtuje jedna kwestia - po co zawracasz sobie głowę takimi sprawami skoro prawdopodobieństwo bycia wylosowanym wynosi około 2%. Naprawdę, szkoda czasu na takie rozważania, poczytaj trochę, dowiedz się jak wygląda załatwianie formalności po wylosowaniu i taka wiedza Ci wystarczy, resztą martw się później o ile szczęście dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argument pierwszy - mniejsze obciążenie budżetu domowego

Aplikantb a mnie kiedys uczono i do tej pory to mam ze jak sie gdzies wybieram,chce to skladam kase,odejmuje sobie kasy z pewnych spraw

Kolejna sprawa to badania ,zaswiadczenie ma okres waznosci to samo inne dokument

I prosze nie pisz ze nie mogles nic znalesc na forum bo wychodzi ze malo czytales to forum jak np tematy o dv 2013 oraz 2014 ,jakbys sie przylozyl to bys wiedzial co i jak jest z np 1 maja

I teraz jesli sadzisz ze takie osoby spotkasz w USA co Ci pokaza,odpowiedza to sie mozesz nie zle pomylic,jak sam sobie nie pomozesz to mozesz dostac ale duzoo falszywych informacji lub tez bedziesz placic kase za cos co sam mozesz sobie znalesc i zalatwic.

wiec moze zacznij sam szukac i znajdywac ..takie sa realia zycia i czym predzej to pojmiesz tym lepiej dla Ciebie

4 tyg to malo aby cos zalatwic>?to wystarczajacy czas jest-chyba ze olejesz pewne sprawy wtedy faktycznie moze byc ale po wizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argument drugi - czasu po wylosowaniu jest mało (wbrew pozorom)

Od momentu wylosowania do pierwszych rozmów (dla tych, którzy mają niski case number) mija 5 miesięcy. Wbrew pozorom to nie jest mało.

W tym czasie nalezy wypełnić pewne formularze, wysłać je do KCC i czekać na zaproszenie na rozmowę z konsulem.

Zaproszenie (w formie maila lub tez w innej) otrzymuje się na 4-6 tygodni przed rozmową. I ten czas ma wystarczyć na skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Jakich - wszystko jest na stronach tego foum oraz na stronach ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...