Skocz do zawartości

Dv-2014 - Faq - Przeczytaj Zanim Zadasz Pytanie


Joanna30

Rekomendowane odpowiedzi

Aplikant - a walizki juz spakowales ?

:) Dobre, dobre :)

Nie spakowałem jeszcze waliznek, ale muszę o tym zacząć myśleć :). Może jakieś sugestie.

Kilka sprostowań:

1. Podejrzewam, że większość z Was miało okazję przekonać się jak taki proces o wizę wygląda(przebiega) w "realu" a nie tylko na papierze.

2. Odnośnie postu sly6 przepraszam za moją gapowatość i lenistwo - faktycznie poświęcając więcej uwagi i czasu, można znaleźć odpowiedzi na to, co mnie interesuje.

3. Co do szans wygrania zdaję sobie sprawę, że są nikłe - jestem realistą. Są one jednak większe niż wygrana w lottka.

4. Co do czasu to jest go wystarczająco!!! Dzięki Joanna30 za rozjaśnienie sytuacji. Na usprawiedliwienie. Tylko przez moją nie uwagę zrozumiałem, iż po 1 maja jest 4-6 tygodni na załatwienie wszystkich formalności, wraz z rozmową z konsulem.

P.S. Dziękuje za wszystkie komentarze i jeszcze raz przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Skąd wiesz? :huh:

Ja tam dmucham na zimne i na nazwiska wszystkich, których nie lubię - na wszelki wypadek - wysyłam zgłoszenie, a potem się biedacy zastanawiają czemuż to znowu nie zostali wylosowani... <_<

A miny mają podobne do waszych teraz. Kiedy uświadamiacie sobie, że faktycznie ktoś może być taki podły. ^_^

taki sympatyczny ludzik - musiałby mieć nasze wszystkie dane, łącznie z danymi męża/ żony, dzieci... ja wiem, że z rodziną najlepiej na zdjęciach, ale aż tak źle nie może być :) bo kto jak nie rodzinka wie o nas wystarczająco? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do kwestii wykształcenia. W aplikacji występuje opcja "Some university courses" - co to dokładnie oznacza? Jestem na V roku medycyny i ponieważ w polskim systemie są to studia jednolite magisterskie, nie ukończyłem jeszcze żadnego poziomu. W USA z kolei studia medyczne są traktowane jak doktoranckie i do ich rozpoczęcia jest wymagany tytuł magistra. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do kwestii wykształcenia. W aplikacji występuje opcja "Some university courses" - co to dokładnie oznacza? Jestem na V roku medycyny i ponieważ w polskim systemie są to studia jednolite magisterskie, nie ukończyłem jeszcze żadnego poziomu. W USA z kolei studia medyczne są traktowane jak doktoranckie i do ich rozpoczęcia jest wymagany tytuł magistra. Z góry dziękuję za pomoc.

lukskow, jak kończysz medycynę to po co Ci GC??? chcesz po medycynie tam sprzątac ulice? z dyplomem nie z ich uczelni nikt Cie do niczego nie dopuści...nie będzie on nic znaczył...zresztą mam kilku znajomych lekarzy w polsce i uwierz mi - nie ma na kuli ziemskiej lepszego kraju dla lekarza niż Polska...

zero odpowiedzialności za cokolwiek, generalnie lekkie zacofanie do świata - nie ma potrzeby żeby nadążać za nim i ciagle sie uczyć, i nieopodatkowane pieniądze z kopert i to bardzo duże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to wątek dotyczący aplikacji na loterię wizową odpowiem krótko - zostanie lekarzem specjalista w USA jest trudne, ale możliwe nawet bez GC (po skończeniu zagranicznej uczelni). Uczę się teraz do egzaminów nostryfikacyjnych i nawet jeśli mi się nie uda, to zostanie mi wiedza którą w Polsce naucza i sprawdza się tak, że później nie sposób sobie tego przypomnieć i skojarzyć.

Chciałbym się jeszcze upewnić czy odpowiednikiem polskiej matury jest High School Degree, bo w internecie przeważają takie opinie, ale znalazłem też, że poprawnym tłumaczeniem jest tylko High School Diploma. Czy ktoś z Was znalazł jakieś dokumenty rządowe typu DV-2014 Instructions, gdzie podane są te definicje? Wydaje mi się że im ta informacja jest potrzebna tylko do statystyk (bo sprawdzają tylko wylosowanych), więc powinni sami zadbać o ich jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zeby moc pracowac w usa - nie wiem jak jest z sama medycyna i nostryfikacjami -to musisz miec GC chyba ze zaczniesz na jakiejs visie h1b...

zycze powodzenia ale jak uczysz sie do tych egzaminow pod to GC ktore wylosujesz w maju to przypominam ze na 98% nie wylosujesz wiec moze lepiej zainteresowac sie jakas inna droga emigracji ....dla lekarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) pod przeglądarką google chrome:

a) wypełniłem formularz (bez dzieci, żony)

B) kliknąłem dalej (zobaczyłem potwierdzenie swoich danych, nie potwierdzenie przyjęcia wniosku!)

c) kliknąłem dalej - wróciło mnie do podpunktu a bez żadnych przycisków na dole

zrobiłem tak 2x i za każdym razem tak samo, pod przeglądarką IE poszło normalnie.

2) nie dostałem żadnego potwierdzenia na e-mail - ani po google chrome, ani po IE. w instrukcji jest napisane, ze jak nie dostane potwierdzenia na mail, to moge wypelnić jeszcze raz, dlatego też wypełniłem jeszcze raz pod IE.

Czy powinienem dostać potwierdzenie? Co teraz w mojej sytuacji? (mam wydruk strony z confirm number, więc teoretycznie okej)

3) Stopień University Degree oraz some graduate level courses są niejednoznaczne dla osoby studiującej studia (np. techniczne) dwustopniowe.

Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej, posiadam wykształcenie wyższe (inżynier), zaznaczyłem some graduate level courses, jako, że od levelu masters dzieli mnie jedynie napisanie i obrona pracy.

Stopień University Degree wskazywałby na zakończenie nauki na poziomie inżynier. Do levelu some graduate level courses znalazłem dodatkowo opis - (it means that classes are taken by students in a post-baccalaureat degree program).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...