Skocz do zawartości

Kilka Pytań


gooduploads

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat, miałbym kilka pytań do Was.

Chciałem się zapytać czy do USA jest łatwo pojechać, jak jest z tą wizą?

Czy jest szansa, że będę mógł tam wyjechać na stałe.

Jak jest tam z pracą, w sensie czy szybciej znajdziesz jakąś pracę powiązaną np z rozładunkiem towarów itp czy coś bardziej "mniej fizycznego".

Jakie są tam średnie zarobki i gdzie najlepiej pojechać? Znam język na średnim poziomie, narazie w 2013r. kończę szkołę średnią, następnie chcę zrobić pare kursów np na wózek widłowy itp.

A no właśnie, bym zapomniał. We wrześniu tego roku zdałem prawko kat. B i czy w USA trzeba je jakoś "ponawiać" czy coś w tym stylu czy normalnie mogę jeździć po USA trzymajac polskie prawko?

Jako iż mam dopiero 18 lat chcę wyjechać najpierw do Irlandii do brata i tam spróbować swoich sił, muszę tylko narazie pokończyć szkoły i jak już to jechać z jakimś doświadczeniem.

Pracowałem już w Polsce przy pakowaniu. Niestety robota do dupy, nie mogę nigdzie nabrać doświadczenia, 0 nadziei na lepsze życie i mój zapał wypalił się po 7 miesiącach odkąd skończyłem 18tke.

Proszę uznać ten temat za poważny, a nie w stylu " o jezu kolejny dzieciak marzy o nierealnym wyjezdzie"

Rozmawiałem o tym z rodzicami i powiedzieli, abym najpierw skontaktował się z bratem i wyjechał z nim do IRL, abym nauczył się lepiej języka itp itd.

Wszystkie ich rady wziąłem do serca.

PS

Na polskim forum odesłali mnie na waszą stronę, napisali, że podobno wszystkie moje wątpliwości rozwiejecie,

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To moze zrobmy tak ,,poczytaj dobrze dzialy emigracja,zielona karta i strone Ambasady USA

jesli wtedy bedziesz miec pytania to pytaj,,bo wiele masz odpowiedzi na forum i od lekury forum zacznij...

Dobrze mowia rodzice zebys tam jechal i moze zacznij od tego ze nie masz brata,nie masz nic i liczysz na siebie,wtedy zobaczysz czy sie nadajesz do USA.Jesli wtedy dasz sobie rade,nie zalamiesz sie to ....a jak sie zalamiesz to znasz juz odpowiedz czy leciec czy tez nie.

kolejna sprawa to dlaczego chcesz jechac do USA ?skad taki pomysl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego USA? Dlatego, że to piękny kraj z bardzo dużym wachlarzem możliwości. Różne kultury i wogóle. Nie jest zacofane gospodarczo/technologicznie jak inne kraje np Polska

UK czy inne kraje mnie aż tak nie ciągną. Nie chcę wyjezdzać dla $$ byle zarobić i wracać. Chce być tam na stałe, chce zarabiac na poziomie byle mi starczało na wszystko czego potrzebuje (ciuchy, żarcie, opłaty).

Mieszkam w małym miasteczku (4tys mieszkanców). Pracy nie ma żadnej, muszę dojeżdząć do Białegostoku 25km. Jak już jest jakaś praca, to z takim wynagrodzeniem, że nawet nie wiem jak mam tą kasę wydać.

Przy pakowaniu zarabiałem 4,70zł za 1h. Miałem na rękę 950zł. Wynająć pokój + opłaty + dojazdy + żarcie i.. no nie starczało. Musiała mi rodzina dokładać abym przeżył. Do dupy z takim życie, obecnie postanowiłem nie pracować tylko kończyć szkołę. Nawet nie ma sensu pracować, bo i tak muszę dokładać do tego "biznesu".

PS

Dzięki za linki, zaraz zabieram się do czytania.

PS"2

Tak jak wspomniałem, uważam, że lepiej się tam odnajdę niż w Europie.

A co do psychiki. Mam dobrą, jak robiłem przy pakowaniu to zaciskałem zęby i robiłem, nie liczyło się, że i tak jeden wielki ch** wyjdzie. Ważne, że probowałem.

Niestety to błędne było koło.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim sam do tego dojdziesz, rozwieję Twoje wątpliwości - przeciętny człowiek ma niemal zerowe szanse na dostanie się do USA. Sam byłem takim marzycielem i w zasadzie wciąż jestem, jednak teraz wiem, że będzie bardzo trudno zrealizować te marzenia. Dla większości ludzi istnieją dwie opcje - loteria wizowa (z szansą na wylosowanie w granicach 2%) albo ślub z obywatelem Stanów Zjednoczonych i to prawdziwy z miłości a nie dla zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uznać ten temat za poważny, a nie w stylu " o jezu kolejny dzieciak marzy o nierealnym wyjezdzie"

Pozdrawiam! ;)

Rozwiewamy Twoje watpliwosci - wyzej w cudzyslowie doskonale podsumowales ten temat...

Pokoncz (jak sam piszesz) szkoly - to Ci da znacznie wiecej gdziekolwiek nie wyjedziesz - nawet w US (jakby Ci sie kiedys udalo) bez zadnego sensownego zawodu bedziesz klepal biede i to moze nawet wieksza niz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sie jeszcze oplaca jechac do Ameryki na zarobek? szczegolnie jak sie nie jest swiatowej klasy specjalistą?

Amerykanskie srednie zarobki to $50.000 brutto, daje to ok $3.000 netto na miesiąc. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszej chameryce jest niesamowita drożyzna te 3.000 to mniej więcej tak jak 3.000 w Polsce... Takie są realia panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...