Skocz do zawartości

Zielona Karta Przez Malzenstwo --> Droga Do Obywatelstwa


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu otrzymalam w koncu zielona karte. Wiem ze po 3 latach moge starac sie o obywatelstwo.

Wiem rowniez ze sa oni bardzo wymagajacy jesli chodzi o dowody ze malzenstwo jest prawdziwe a nie dla papierow.

I tu moje pytanie. Jakie dokumenty powinnam juz zaczac zbierac? Obecnie mieszkamy z mezem w drugim domu jego rodzicow wiec nie mamy zadnych wspolnych rachunkow. Telefony rowniez sa na jego mame. Samochod tylko na mojego meza.

Jakie inne dowody malzenstwa oni uznaja? Bo same zdjecia chyba nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Masz 3 lata na zbiorke wiec sie nie stresuj, zbieraj wszystko na czym widnieja wasze imona i nazwiska razem, jesli otworzycie wspolne konto, lub wezmiecie wspolnie jakas pozyczke, oczywiscie rozliczenia podatkowe :) rachunki sie same pojawia, chyba za wszystko jego rodzice placic nie beda, np: telefon, internet, tv. ubezpieczneie samochodu? Rozumiem, ze na start chca pomoc ale pozniej? Moze wam sie dzidzia pojawi w ciagu tych 3 lat. Kto wie? Ja moge aplikowac o obywatelstwo od nowego roku, wiec po swietach zaczne wyszukiwac wszystkiego co moze sie przydac :D po wszystkim dam znac jak poszlo :P

Rowniez bardzo chetnie wyslucham rad innych :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu otrzymalam w koncu zielona karte. Wiem ze po 3 latach moge starac sie o obywatelstwo.

Wiem rowniez ze sa oni bardzo wymagajacy jesli chodzi o dowody ze malzenstwo jest prawdziwe a nie dla papierow.

I tu moje pytanie. Jakie dokumenty powinnam juz zaczac zbierac? Obecnie mieszkamy z mezem w drugim domu jego rodzicow wiec nie mamy zadnych wspolnych rachunkow. Telefony rowniez sa na jego mame. Samochod tylko na mojego meza.

Jakie inne dowody malzenstwa oni uznaja? Bo same zdjecia chyba nie wystarcza.

A dostalas 10-cio czy 2-u letnia ? Bo jak 2-letnia to jeszcze masz Removal of Conditions po drodze i te wszyskie dokumenty beda Ci potrzebne wtedy.

Zdjecia sa kiepskim dowodem - drugorzednym. Wspolny lease lub mortgage, wspolne konto (trywialne do zalatwienia), karta kredytowa, ubezpieczenie samochodu, wspolne dziecko ;-) Jezeli ma ubezpieczenie na zycie to niech wpisze Ciebie jako beneficiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz - szczegolnie na RoC jezeli Ciebie dotyczy. Wiec musisz je zaczac zbierac juz w tej chwili...

No wlasnie, Adka nie napisala czy ma na 10 lat czy na dwa lata GC. A jak na 2 lata, to musi juz zaczac zbierac i to dosyc dobre dokumenty, zeby udowodnic , ze malzenstwo jest "bona fide"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy konczyla mi sie pierwsza, dwuletnia GC wyslalem aplikacje na nastepna. Zalaczylem troche kopii: zdjec, wyciagow z banku, z kart kredytowych, wzajemne ubezpieczenia na samochody, kila kopert zaadresowanych na nas.

Aplikacje zlozylem w ostatniej chwili, wplynela chyba dwa dni przed deadly terminem, na poczatku lutego 2012. Dosc dlugo bylo cicho, nawet zapomnailem o sprawie a w sierpniu przyszla poczta nowa GC na 10 lat. Obeszlo sie bez drugiego interview. Zona stwierdzila ze to dzieki FB bo pozawieszala tam sporo zdjec gdzie jestesmy razem w roznych sytuacjach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo: aplikacja zlozona chyba na dwa tygodnie przed wygasnieciem waznosci w listopadize ub. roku. Karta przyszla poczta w czerwcu tego roku. Dokumenty wyslane to wspolne rozliczenia podatkowe, ubepieczenie na zycie, wspolne ubezpieczenie na samochod, rachunki na moje nazwisko za internet, TV pokazujace wspolny adres, kopia dokumentu z pracy w ktorym moj maz jest podany jako osoba do kontaktu w razie wypadku, zdjecia, pare kopert zaadresowanych na nas dwoje i to chyba wszystko. Tez nie bylo interviev. Juz teraz moge sie starac o obywatelstwo, ale nie robie tego, bo planuje w kwietniu wyjazd do Polski na 6 tyg, i obawiam sie, ze mogloby byc w tym czasie wezwanie na egzamin. wiec obywatelstwo poczeka do mojego powrotu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...