Skocz do zawartości

Zielona Karta Przez Malzenstwo --> Droga Do Obywatelstwa


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Doslemy im co sie da. mam nadzieje ze nie beda robic problemow.

Postaracie się o dowody świadczące o dużym stopniu zaufania względem drugiej osoby. Wspólny adres na ID czy wspólne rachunki na prąd (które nie są specjalnie wysokie) nawet dla osób w fikcyjnych małżeństwach, nie niosą ryzyka dla obu stron. Załózcie wspolne konto oszczędnościowe i wsadzcie tam trochę więcej niz kilkaset dolarów. Dopisz żonę do kart kredytowych, Oraz innych kredytów. Do umowy najmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Postaracie się o dowody świadczące o dużym stopniu zaufania względem drugiej osoby. Wspólny adres na ID czy wspólne rachunki na prąd (które nie są specjalnie wysokie) nawet dla osób w fikcyjnych małżeństwach, nie niosą ryzyka dla obu stron. Załózcie wspolne konto oszczędnościowe i wsadzcie tam trochę więcej niz kilkaset dolarów. Dopisz żonę do kart kredytowych, Oraz innych kredytów. Do umowy najmu.

No wlasnie to wszystko juz wyslalismy:

-rozliczenia od 2006 wspolne

-na ID ten sam adres

- prad na nasze nazwiska

-zdjecia od 1998 roku(pierwsze wakacje itp.)

wspolne konta oszczednosciowe i debetowe

- wspolne ubezpieczenie zdrowotne z mojej pracy

- wydruk biletow na wakacje do Polski

I to wlasnie jest dziwne, bo nie wiem co im jeszcze mam im doslac? Napisali ze taxy to nie jest dowod, a te bilety to tylko rezerwacja.

No normalnie dziwne to wszystko. Moze sie komus nie chcialo wczuwac w te dowody.Nic to , wyslemy jeszcze raz i sie zobaczy.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz - wyslijcie coś, co świadczy o zaufaniu względem drugiej osoby. Osobę inną niż małżonek (prawdziwy) czy dziecko b. niechętnie dopisuje się do kredytu, umowy najmu itp. Z wiadomych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalnie dziwne to wszystko. Moze sie komus nie chcialo wczuwac w te dowody.Nic to , wyslemy jeszcze raz i sie zobaczy.

dzieki

To jest bardzo słaby pomysł - jeżeli ktoś w USCIS przeoczył jakiś dowód, to tak - ale jeżeli nie i wyślesz jeszcze raz to samo, to po prostu dostaniesz denial i będziesz (lub Twój beneficiary będzie) out of status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo słaby pomysł - jeżeli ktoś w USCIS przeoczył jakiś dowód, to tak - ale jeżeli nie i wyślesz jeszcze raz to samo, to po prostu dostaniesz denial i będziesz (lub Twój beneficiary będzie) out of status.

To chyba nie tak szybko na "denial". Jak sie ponownie im nie spodoba to wezwa nas na rozmowe. Nie moga tak sobie bez powodu odebrac mojej zonie zielonej karty. Nie mamy zadnych problemow z prawem, naprawde jestesmy razem wiec wszystko bedzie ok.Do out of status dluga droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak szybko - jeżeli nie odpowiesz na RFE (a wysyłanie tego samego to właśnie brak odpowiedzi) = denial. Pogooglaj to zobaczysz.

No dobra, wysle jeszcze cos innego. Googlowalem i raczej nie znalazlem zeby komus zabrali gc z takiego powodu.

Przeciez musza mi jakos udowodnic ze to nie z milosci jestesmy razem. Chyba obywatel ma jakies prawa?

Czytalem ze jesli to ich nie przekona to wezwa nas na druga rozmowe. Ale tak juz pomijajac to wszystko to serio jak to moze byc, zeby zdjecia od 1998 do teaz nie sa zadnym dowodem. To jakis zart, albo poprostu nie za bardzo sie komus naprawde sprawdzic te nasze dowody. Czy bedac tu 7 lat musze miec dom?dzieci? Nie kumam tego ich postepowania. tak czy siak wysle jeszcze ksero paszportow z pieczatkami ze wspolnych wakacji, jakies pocztowki do nas, rachunki i zobaczymy.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ubezpieczeniem na samochod? Moze macie wspolne ubezpieczenie. A karty kredytowe? Ja oprocz tego co Ty wyslales dolaczylam tez nasze wspolne karty kredytowe, oraz wspolne ubezpieczenie na moj samochod i meza. Oraz jego polise ubezpieczeniowa gdzie jestem jego "beneficiary". Do aktu wlasnosci domu nie jestem dopisana. I dzieci wspolnych tez nie mamy. Moze jakies koperty zaadresowane na was oboje. Tez takie dolaczylam. Gdzies w ktoryms watku jest dokladna lista, jakie dokumenty wyslalam przy formie I-751.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ubezpieczeniem na samochod? Moze macie wspolne ubezpieczenie. A karty kredytowe? Ja oprocz tego co Ty wyslales dolaczylam tez nasze wspolne karty kredytowe, oraz wspolne ubezpieczenie na moj samochod i meza. Oraz jego polise ubezpieczeniowa gdzie jestem jego "beneficiary". Do aktu wlasnosci domu nie jestem dopisana. I dzieci wspolnych tez nie mamy. Moze jakies koperty zaadresowane na was oboje. Tez takie dolaczylam. Gdzies w ktoryms watku jest dokladna lista, jakie dokumenty wyslalam przy formie I-751.

No wlasnie wczoraj bylismy w DMV i dopisujemy zone do samochodu, koperty tez sie znalazly jakies , jakies stare bilety lotnicze,

no i juz. Moga nas ciagac na druga rozmowe, byle nie w sierpniu bo kupilismy juz bilety do Polski na wakacje:). Z tego co sie zorietowalem to nie ma sie czym martwic. dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...