Skocz do zawartości

Slub Z Obywatelka Usa (Kilka Pytan)


gacus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszytkich forumowiczow :)

Zacznijmy od poczatku...tak wiec przylecialem do USA w 2009 roku, po pol roku zdecydowalem sie na zmiane statusu na studencki. Na tym oto statusie utrzymalem sie prawie 2 lata ale zrezygnowalem wiec jak wiadomo jestem nielegalnie w USA. Poznalem dziewczyne, nie polke, jest z Dominikany. Mieszkamy razem i spodziwamy sie dziecka:) To bedzie dziewczynka i jestem bardzo szczesliwy:D Moja dziewczyna ma green card i za 7 miesiecy minie jej 5 lat tutaj wiec bedzie sie mogla ubiegc o obywatelstwo USA, i tu mam kilka pytan:

1. Czy to prawda ze ona moze skladac petycje o obywatelstwo przed uplywem wymaganych 5 lat? Jak tak to ile?

2. Czy jak ona dostanie obywatestwo i jak wezmiemy slub zaraz po tym czy to nie bedzie dziwne dla urzednikow imigracyjnych ze skaldamy petycje zaraz po slubie i jej obywatelstwie?

3. Jak to jest z praca nielegalnie tutaj? Czy beda sie o to mnie pytac jak bedziemy sie starac o GC dla mnie??

Dziekuje z gory za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. ona może składać papiery na Ciebie nawet i teraz, ale tylko w przypadku, gdy jest obywatelką, jest Ci przebaczane overstay i nielegalne zatrudnienie, gdy chcesz zrobić AOS; ponadto, dla spouse GC holdera, priority date nie jest current, w przeciwieństwie do obywatela, co dawałoby Ci tą przewagę, że możesz składać papiery o AOS natychmiast, jednocześnie z I-130; w przeciwnym przypadku musisz być cały czas w statusie aby móc legalnie złożyć AOS, co w Twoim przypadku nie jest już możliwe. Koszt złożenia I-130 to obecnie $420, I-485 to $1070.

Ad 2. dziwne jak dziwne, może, nie musi; możecie także się pobrać teraz, złożyć I-130/I-485 już po jej obywatelstwie

Ad 3. to zależy, jak już mówiłem, jeżeli będziesz robić AOS w oparciu o byciu mężem obywatelki, overstay i zatrudnienie bez zezwolenia są przebaczane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich forumowiczow :)

Zacznijmy od poczatku...tak wiec przylecialem do USA w 2009 roku, po pol roku zdecydowalem sie na zmiane statusu na studencki. Na tym oto statusie utrzymalem sie prawie 2 lata ale zrezygnowalem wiec jak wiadomo jestem nielegalnie w USA. Poznalem dziewczyne, nie polke, jest z Dominikany. Mieszkamy razem i spodziwamy sie dziecka:) To bedzie dziewczynka i jestem bardzo szczesliwy:D Moja dziewczyna ma green card i za 7 miesiecy minie jej 5 lat tutaj wiec bedzie sie mogla ubiegc o obywatelstwo USA, i tu mam kilka pytan:

1. Czy to prawda ze ona moze skladac petycje o obywatelstwo przed uplywem wymaganych 5 lat? Jak tak to ile?

2. Czy jak ona dostanie obywatestwo i jak wezmiemy slub zaraz po tym czy to nie bedzie dziwne dla urzednikow imigracyjnych ze skaldamy petycje zaraz po slubie i jej obywatelstwie?

3. Jak to jest z praca nielegalnie tutaj? Czy beda sie o to mnie pytac jak bedziemy sie starac o GC dla mnie??

Dziekuje z gory za odpowiedzi

1. 90 dni

2. Moze byc podejrzane- generalnie czemu nie wezmiecie slubu wczesniej ? Do otrzymania GC na podstawie malzenstwa niezbedne sa dowody na bona-fide relationship - im dluzej sie jest malzenstwem, tym latwiej je zebrac.

3. Pytac beda ale malzonkowi obywatela wybacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zgodnie z Waszymi radami zdecydowalismy ze wezmiemy slub wczesniej. Poprostu nie myslalem ze te wszystkie dokumenty musimy miec i ze sa one tak wazne. Malzenstwo nie jest tylko dla papierow i to napewno wiem.....no i fakt ze bedziemy mieli dziecko i meszkamy razem znaczy ze naprawde planujemy zycie razem.

Mam jedno pytanie? Jak dlugo czega sie na egzamin na obywatelstwo i pozniejsza przysiege?

Dzieki za wczesniejsze odpowiedzi!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fakt ze bedziemy mieli dziecko i meszkamy razem znaczy ze naprawde planujemy zycie razem.

szczerze to niczego nie przesadza ;) jakby tak dziecko pokazywalo ze jestescie razem i bedziecie to prawie kazda osoba by tak szla na rozmowe a tak ida z dziecmi-bez dzieci

dziecko pokazuje ale nie az tak ze ma sie w reku GC i bedzie sie razem

to ma byc widac po waszym zachowaniu,odpowiedziach itp na tym sie skup a nie ze razem mieszkasz i masz dziecko :)

a gdzie to obywatelstwo ma byc?w jakim stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja znam dwie pary ktore szly na interview i obie te dziewczyny byly w ciazy, no tylko zapomnialy powiedziec, ze tatusie ich dzieci to nie ich obecni mazowie, bo oni sa tylko dla papierow. Wiec ciaza nie jest dowodem na nic. Ludzie tak kombinuja, ze az strach. Choc obie wyszly z pozytywnym rezultatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja znam dwie pary ktore szly na interview i obie te dziewczyny byly w ciazy, no tylko zapomnialy powiedziec, ze tatusie ich dzieci to nie ich obecni mazowie, bo oni sa tylko dla papierow. Wiec ciaza nie jest dowodem na nic. Ludzie tak kombinuja, ze az strach. Choc obie wyszly z pozytywnym rezultatem.

Wow!!! Takich rzeczy to jeszcze nie slyszalem. W kazdym badz razie mam ten komfort ze wiem ze malzenstwo nie bedzie tylko dla papierow i ja to wiem. Mozecie myslec ze jest inaczej ale wtedy bedziecie w bledzie. Dziecko potrzebuje obojga rodzicow a gdyby mnie tak deportowali to byl by duzy problem.

Wyobrazcie sobie sytuacje kiedy moja przyszla zona przylatuje do Polski z naszym dzieckiem.....nie mysle ze bylbym w stanie ich utrzymac a co najgorsze jest to ze dziecko nie bedzie mialo takich mozliwosci w Polsce jak tu w USA. Dlatego chcemy tutaj mieszkac i wychowywac nasze dziecko. A co by robila moja zona w Polsce? Nie zna az tak polskiego chociaz staram sie ja uczyc codziennie ;)

Widzicie sa ludzie ktorzy sie zenia dla papierow a sa tacy ktorzy naprawde chca stworzyc tutaj rodzine i zyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...