Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to jest teoria ze tak mozesz latac co roku -praktyka pokazuje teraz co innego-pogadaj z dobrym prawkiem ktory nie bedzie Ci bajek opowiadac i zobaczysz jakie sa realia teraz ,,GC nie sluzy do tego ze latasz sobie jak turysta do USA,bo za 2 razem czy tez za kolejnym takim wlotem urzednik moze skierowac sprawe do Sadu a tam mozesz miec juz odebrana GC lub tez na samym lotnisku moga Ci to zasugerowac..i teraz jaka droge wybierzesz?

Co do powrotu to tak samo,znajdz dobrego prawnika,zaplac mu i zobaczysz czy takie wytlumaczenie starczy aby starac o powracajacego rezydenta.

Bo majac nawet nie wazna GC musisz ta sprawe uregulowac nim udasz sie po wize turystyczna a wiec nie chcesz miec GC to ja oddaj.

Tak tez ludzie robia,chca miec GC to sie staraja o ten dokument ,nie chca miec GC to ja oddaja i wtedy ida po wize turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No i tak zrobię, oddam ją. Dzięki za odpowiedź.

Proszę jeszcze o odpowiedzi do 3 pytań które zadałem, plus mam jeszcze jedno.

Na stronie ambasady wyczytałem, że wniosek z rezygnacją z GC można złożyć codziennie między 13:30 a 15:00 z wyjątkiem świąt. Na tej samej stronie wyczytałem również, że rezygnację z GC mogę złożyć bezpośrednio podczas wizyty o wizę turystyczną, więc jak to jest? Bo z tego co widzę, to spotkania z konsulem są raczej zdecydowanie przed 13, więc da radę to złożyć? Chyba muszę tam zadzwonić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak zrobię, oddam ją. Dzięki za odpowiedź.

Proszę jeszcze o odpowiedzi do 3 pytań które zadałem, plus mam jeszcze jedno.

Na stronie ambasady wyczytałem, że wniosek z rezygnacją z GC można złożyć codziennie między 13:30 a 15:00 z wyjątkiem świąt. Na tej samej stronie wyczytałem również, że rezygnację z GC mogę złożyć bezpośrednio podczas wizyty o wizę turystyczną, więc jak to jest? Bo z tego co widzę, to spotkania z konsulem są raczej zdecydowanie przed 13, więc da radę to złożyć? Chyba muszę tam zadzwonić..

Jak byłem na rozmowie, to w kolejce przede mną była kobieta po turystyczną ale z GC i poinformowała osobę sprawdzającą czy są wszystkie dokumenty, ze chce oddać GC i wyjęli ją z kolejki na kilka minut. Przypuszczam, że wtedy załatwiła oddanie GC. Wróciła do kolejki kilka osób za mną.

Dodam, że była 8.30 rano. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. planuje wyjazd do stanow i tez bede mial problem z wiza tak sadze. chodzi o to ze mieszkam tymczasowo w irlandi juz 7 lat zjezdzam tylko raz albo 2 razy do roku na tydzien lub dwa. czy musze sie ubiegac o wize w polsce czy moge wszystko zalatwic w konsulacie polskim w dublinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dobra to juz wiadomo w polsce trzeba. a czy moge ten formularz wypelnic w jezyku polskim czy musi byc angielski bo wszedzie inaczej jest napisane? i o co dokladnie chodzi z tym podpisam elektronicznym na koncu formularza? nigdy wczesciej nic takiego nie robilem dlatego pytam , musze kupic cos do kompa czy jak to wyglada? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie starasz o wize w Polsce lub tez w Irladnii to lepiej abys wypelnij to w j angielskim,chyba umiesz go na tyle aby napisac odpowiedzi w tym jezyku :)

co innego jak ktos mieszka w Polsce to wtedy wypelnia go w j.polskim bez uzywnania polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...