Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Szukałem na forum ale takie sytuajcji jak moja nie znalazłem. Otóż 19 VII biorę ślub. Przed ślubem chcemy jechać do Wawy po wizę. Narzeczona zmienia nazwisko. Wyjechać chcemy ok 23 VII więc prawie od razu po ślubie - nie bedzie czasu na zmianę paszportu i danych w wizie. Co w takiej sytuacji?
1. Jakie dane podać do DS-160 jeśli chodzi o:
stan cywilny
nazwisko

2. Jaka jest procedura potem na lotnisku - musimy brać odpis aktu ślubu przetłumaczony na angielski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.

PS

Wracamy na początku września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy jadąc razem z narzeczoną na spotkanie do ambasady ona musi wypełniać DS-160 czy wystarczy jak zapłacę za nas dwoje i na ustraveldocs zaznaczę, że będę z nią na rozmowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu.

Ponieważ nie wiem czy pojedziemy w tym czy w przyszłym roku (względy rodzino-finansowe) czy jest w formularzu jakiś sposób aby określić, że zależy mi na wizie 2 letniej ale pobyt max dwa miesiące w ciagu tych dwóch lat?

Pozdrawiam z Lublina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam takie pytanie odnośnie składania DS160:

Mam zaplanowane dwie podróże do stanów - pierwsza we wrześniu, służbowa, na targi (4 dni), gdzie za wszystko płaci za mnie firma, druga w listopadzie na 10 dni - turystyczna, gdzie za wszystko płacę sam. Na obie podróże mam już kupione bilety, więc znam numery lotów. Jestem teraz w trakcie szukania zakwaterowania.

Od organizatora targów dostałem zaproszenie - w którym miejscu aplikacji mam o tym napisać? Czy tylko przynieść je na interview?

W polu o dane podróży powinienem wpisać tylko pierwszą, czy obie? Jest tam możliwość wpisania obu?

Dodatkowo, studiuję dziennie i pracuję - co mam wpisać jako moje zajęcie - biznesmen, czy student - skoro lecę służbowo, to może lepiej biznesmen?

W pierwszej podróży będzie mi towarzyszyć współpracownik, który też jest członkiem rodziny - jak powinienem go określić w ramach osób towarzyszących - dla mnie ważniejsze jest połączenie rodzinne, no ale w podróży będziemy przecież jako współpracownicy.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Czy jeśli wypełnię wraz z żoną DS i dokonamy opłaty (rozumiem, że możemy zapłacić za jednym razem za nas dwoje?) to czy rejestrując się na ich stronie wystarczy że zrobi to jedna osoba i dopisze drugą jak osoba towarzysząca na rozmowę czy też ta druga osoba również musi zakładać konto z terminem wyznaczenia spotkania czy wystarczy to jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, mam wizę 10- letnią od 2012 roku.

Byłam w Stanach w sierpniu 2013 r i wszystko przebiegło ok - wyjazd, powrót wszystko w terminach podanych w wypełnionym wniosku.

Planuję wyjazd w 2015 r, ale nie wiem czy to będzie wyjazd w lipcu czy w grudniu / terminy musimy dostosować rodzinnie, bo się tak wybieramy w 4 - tkę: ja, moja rodzina z Niemiec- bezwizowo i ... mój mąż, który nie ma wizy. Wypełniając wniosek jaki on ma podać termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...