Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie dotyczące punktu "Are you traveling as part of a group or organization?" - zamierzam polecieć do USA z żoną, ale w ramach wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży. Jeśli odpowiem "Yes", nie będę mógł jej wpisać jako "osoby towarzyszącej" - co najlepiej wybrać w tym pytaniu? Czy biuro podróży kwalifikuje się jako "grupa" lub "organizacja"? Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej ania,

1.widze, ze ogarniasz temat wiec chcialam sie dopytac :) Otoz pomagam moim rodzicom wypelnic ds160. Moj tato ma juz konto na ustraveldocs i teraz wypelnie mu ds 160. Nastepnie wypelniam ds 160 dla mamy - bez zakladania jej konta na ustraveldocs, tylko DOPISUJĘ ją do konta taty - i tam na tym koncie dokonuje oplaty za obie osoby, czy dobrze to rozumiem? Chce dokonac oplaty karta platnicza, przez internet i nie wiem czy bede placic za kazdego osobno czy raz za dwie osoby, moze ktos z was sie orientuje.

2. chyba nie ma w tym nic zlego ze przy wypelnianiu ds160 moi rodzice przyznaja sie, ze ja pomoglam wypelnic te wnioski? Moi rodzice nie mowia po ang i dlatego uwazam, ze powinnismy moja pomoc zanotowac we wniosku

3. w pytaniu o to czy ma sie krewnych w usa - oczywiscie rodzice musza odpowiedziec, ze maja mnie - jednak nie wiem co powinnam wybrac gdzie okreslam moj status - wjechalam na turystycznej ale jestem przed rozmowa o GC po slubie z obywatelem - wiec ani turystka ani permanent resident nie jestem jeszcze :) a kategori "alien" nie ma

pozdrawiam

Też mam ten sam problem moja mama nie mówi po ingliszowemu więc wypełniłem jej wniosek za nią.

Moje pytanie jest takie czy podczas rozmowy mogę z mamą wejść do okienka czy poczekac w poczeklani? Bo z resztą to był moj pomysł z ameryką i sponsoruje mamie cały wyjazd. Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję pomocy wypełniam ds160 i utknąłem:(

Co mam zrobić w sytuacji gdy jest prośba o podanie nr. SSN ? U mnie sytuacja wygląda tak, że byłem w US w 2008r na wizie J1 także otrzymałem taki nr. ale niestety od tamtego okresu minęło dużo czasu i gdzieś mi się zapodział... We wrześniu planuję wyjazd na wakacje na B2 wizie, uzupełniając ds160 jest miejsce gdzie mam wpisać nr. SSN i co zrobić? Dzwoniłem do ambasady Pani powiedziała, że mogę poprosić instytucję która mi wydała SSN o duplikat (ale wydaje mi się nierealne skontaktowanie się z urzędem w Reno i próba ogarnięcia tego), druga opcja którą podała Pani na infolinii to zaznaczyć że nie mam SSN i tłumaczyć sytuacje konsulowi na spotkaniu. Jak myślicie może z tego powodu nie wydać wizy?

Drugie pytanie:

Jadę jak wspomniałem we wrześniu z narzeczoną w podróż poślubną (wesele w sierpniu) i moje pytanie czy w ds160 zaznaczyć w pytaniu o mój i jej status - inne i narzeczeństwo i wyjaśniać że to podróż poślubna, czy lepiej zaznaczyć znajomi i że po prostu na wakacje jedziemy? Czy może nie ma to wpływu?

Ostatnie pytanie:

Podanie wysokości zarobków, czy gdzieś jest weryfikowane to co się wpisuje? Pytam, ponieważ narzeczona kokosów na umowie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki jeszcze raz odpowiedź ale w miejscu gdzie sie dodaje osobę towarzyszącą jest napisane aby podać osobę która także aplikuje o wizę, gdzie trzeba podać także numer składanej aplikacji. Już mniesza z tym. Może wpuszczą mnie a może nie.

Jeszcze mam pytanie odnośnie samego wniosku wizowego. Za każdym razem kiedy aplikowałem o wizę B2 dla mamy na samym końcu przy zatwierdzeniu wniosku wyświetlała się informacja że aplikuje o B1/B2. Na infolinii dzowniąc do Warszawy Pani stwierdziłą że to konsul zadecyduje ktora wiza bedzie najwłaściwsza. Tylko nie wiem czy to wina komputera/przegladarki czy poporstu zawsze sie tak dzieje. Bez sensu to trochę ale mam nadzieje ze z powodu takiego błędu nie wpłynie to na odrzucenie wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk co do numeru to napisz do biura,jak i tak tez powiesz na rozmowie,pamietaj ze jak bedziesz w USA to wyjasnij ta sprawe,pamietaj ze cos takiego jak kradziez tozsamosci.

zaznacz narzeczenstwo i bedzie ok,wiele osob tak robi i jest ok :) co do wysokosci zarobkow to sa Konsulowie ze dobrze wiedza ile i kto zarabia w danych miejscach oraz w danym zawodzie i za duzo nie podkrecisz,pamietaj o tym ,to tez widac po zachowaniu,.

KRK jak zadzwonisz na infolinie to tam Ci w tym pomoga jak osoba ktora idzie razem,w innym wypadku Cie nie wpuszcza, takie maja nowe zasady teraz :)

kiedys bylo inaczej troche,,b1/b2 mozna zaznaczyc a moze samo b2 -wyjazd w sprawach medycznych i tak samo jest dobrze :) wiec pozostaw to jak jest i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk co do numeru to napisz do biura,jak i tak tez powiesz na rozmowie,pamietaj ze jak bedziesz w USA to wyjasnij ta sprawe,pamietaj ze cos takiego jak kradziez tozsamosci.

zaznacz narzeczenstwo i bedzie ok,wiele osob tak robi i jest ok :) co do wysokosci zarobkow to sa Konsulowie ze dobrze wiedza ile i kto zarabia w danych miejscach oraz w danym zawodzie i za duzo nie podkrecisz,pamietaj o tym ,to tez widac po zachowaniu,.

KRK jak zadzwonisz na infolinie to tam Ci w tym pomoga jak osoba ktora idzie razem,w innym wypadku Cie nie wpuszcza, takie maja nowe zasady teraz :)

kiedys bylo inaczej troche,,b1/b2 mozna zaznaczyc a moze samo b2 -wyjazd w sprawach medycznych i tak samo jest dobrze :) wiec pozostaw to jak jest i bedzie ok

sly6, bardzo dziękuje za odpowiedz, proszę doradz mi jeszcze bo chce się upewnić:) czyli najlepiej wysłać maila z prośbą np. o duplikat mojego SSN (ten mój podejrzewam, że gdzies w polsce zgubiłem podczas przeprowadzki..) i informacją, że wój zgubiłem? i wówczas konsulowi na rozmowie mogę pokazać, że działam w temacie tak? mail do instytucji odnajdę w necie na bank było to RENO w Newadzie więc raczej problemu nie powinno byc. sorrki jeśli się powtarzam, że trochce się tym stresuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

bede pytal o wize turystyczna b1/b2 z Mediolanu, mam zamiar jechac do NYC ( + on the road: Chicago / Atlanta / Washington / Philadeplphia / NY ) w sierpniu/wrzesniu tego roku. Ze względu na to ze nie wiem czy wize dostane, nie wiem dokladnie kiedy bede przebywał w USA... czy we wrzesniu czy w sierpniu. I nie wiem absolutnie pod jakim adresem / hotelu/ach bede mial adres pobytu i nie wiem, dalej, jaki adres of Point of Contact Information wpisac...

Jaki adres mam wpisac we wniosku? Mam wpisac obojetny adres jakiegokolwiek hotelu w Nowym Jorku bo tam bede lecial a potem moge sobie zamowic zupełnie inny hotel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...