Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam takie pytanko, nad którym troche sie teraz głowie.

Właśnie pomagam mamie wypełnić wniosek o wize turystyczną. Jesteśmy na pytaniu, o jakąkolwiek rodzinę w USA. I tutaj nie wiem co wpisać. Bo na dzień dzisiejszy to ja jestem w Polsce, czyli teoretycznie moja mama nie ma nikogo w USA, ale gdy umówię moją mamę na rozmowę to w konsulacie w trakcie trwania rozmowy ja już będę w USA na K1, bo lecę w sobotę. Gdyby o mnie chodziło to nie robiłabym problemu, ale mamy nie chce stresować. Jakieś pomysły? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No wlasnie tez mysle, zeby tak zrobic. A jak sie wkurze to wypelnie wszystkie aplikacje, a wysle je dopiero jak juz tam bede w przyszlym tygodniu, to wtedy bede 100% pewna. ;)

A przy zaznaczeniu mojego statusu rozumiem, że będę other / i dont know?

Relative's Status
Status tej osoby w USA. I na liście są:
- U.S. CITIZEN - obywatel USA
- U.S. LEGAL PERMANENT RESIDENT (LPR) - legalny rezydent (posiadacz zielonej karty)
- NONIMMIGRANT - nie imigrant (np. turysta, pracownik na wizie pracowniczej)
- OTHER/I DON'T KNOW - inny/nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo z odpowiedź!

Jeszcze wtedy mam pytania: jestem z Białorusi, studiuję na 2 roku na SGHu, mam mniej więcej 6 wiz polskich nacjonalnych na podstawie których podróżuję.

Jak trzeba udowodnić, że zwiedziłam 10 krajów europejskich w ciągu roku? Czy nie raczej nie trzeba żadnych zaświadczeń?

Gdy pracowałam latem na umowie zlecenie, ale nie mam tej umowy, lepiej będzie napisać o tym we wniosku czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Cie raczej nie bedzie pytal o umowy bo i po co je wertowac. jak pracowales na czarno to lepiej sie nie przyznawac. paszport wystarczy jesli w zadnym z tych krajow nie byles dluzej niz 6 miesiecy. bo wtedy to chyba trzeba zaswiadczenie o niekaralnosci. chyba ze pomylilo mi sie z wiza pracownicza do kanady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba udowodnić, że zwiedziłam 10 krajów europejskich w ciągu roku? Czy nie raczej nie trzeba żadnych zaświadczeń?

A trzeba gdziekolwiek udowadniac, ze sie zwiedzilo tyle krajow? Jak ja wczoraj wypelnialam to bylo tylko pytanie o kraje, w ktorych bylo sie na przestrzeni ostatnich 5 lat i jesli dobrze pamietam to pytanie pojawialo sie tylko dla mezczyzn. ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

witam

wypelniam wlasnie DS-160 dla siebie i meza. Ja - wiza L1, dla meza wiza L-2 i mam kilka pytan:

1) w sekcji "US point of contact" dla siebie wpisuje osobe z firmy w USA i nazwe firmy oraz jako relationship zaznaczam ze jest to dla mnie US petitioner. czy tak samo mam wpisac dla meza?

2) poprzedni pracodawca - czy jesli od 7 lat pracuje w tej samej firmie to musze wpisywac poprzednich pracodawcow? widze ze tam jest napisane zeby wpisac tylko poprzednich 5 lat, ale tak dla pewnosci wole zapytac

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...