Skocz do zawartości

Pierwszy Lot W Życiu...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak lecisz lufthansą a do tego nie jesteś obżartuchem ;) to na prawdę nie musisz brać żadnego jedzenia na lot. Co najwyżej może się przydać jak jest jakaś długa przesiadka. Jakby co to na pokładzie alkohol za darmo! Piwo, wino białe, czerwone, baileys, whiskey itp ;)

Mam update z moim snowboardem (właśnie przyleciałem do Polski). Owinąłem deskę w prześcieradło i bez żadnych pytań przeszedłem przez wszystkie kontrole bezpieczeństwa aż pod bramkę (no, poza paroma osobami które spytały gdzie jeździłem :D ). Przy bramce, już w momencie boardingu podszedłem do pana z obsługi i powiedziałem, że mam snowboard, bez wiązań więc płaski, i że myślałem że wezmę go po cichu na pokład, położę na walizki w schowku i będzie git, i spytałem czy takie coś przejdzie. Facet powiedział, że "no nie wiem nie wiem" i że zadzwoni i zapyta na pokładzie. Zadzwonił, za 2 minuty jego kolega oddzwonił i powiedział że nie da rady, nie mają miejsca. Wtedy ten z obsługi zaproponował że w tej sytuacji dadzą mi to do check-in za darmo, o ile to dla mnie OK :D Oczywiście OK więc gość od ładowania bagaży zaraz przyszedł i zabrał snowboard wysyłając go od razu do docelowego lotniska :D Więc z carry-on nie wyszło ale historia skończyła się nawet lepiej. Nie wiem tylko czemu mówili że nie ma miejsca, schowki były duże i na lajcie by weszło. Dodatkowe dobre rzeczy, które mnie spotkały to to, że przepuścili mnie z 25.5 kg walizką check-in i 11 kg plecakiem carry-on. To, poza ceną lotów i małymi kolejkami na lotniskach, są dodatkowe zalety latania we wtorek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczesciej latam we wtorki lub środy :) . Pod koniec lipca lecę lufthansa do PL. Takze w przeszłości miałam kg wiecej jesli chodzi o bagaż i nigdy nie zwrócili na to uwagi. No zobaczy sie. Chyba w tym roku tak jak Jackie postaram sie zarwac noc przed, wypije kieliszek wina podczas i sprobuje wiekszosc przespac :D Życzę wszystkim szerokich lotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma problemu, żeby w trakcie lotu wstać i przejść się, żeby rozprostować nogi?

Jest to nawet bardzo wskazane! Należy w czasie lotu, zwłaszcza tak długiego, wstawać i nawet wykonywać drobne ćwiczenia - obniża to ryzyko zakrzepicy, ktora moze sie przytrafić każdemu - mozna miec tendencje do zakrzepicy i nawet o tym nie wiedziec. Swego czasu przyleciała do Polski z Chicago dziewczyna, lat chyba 28 - cały lot siedziała, w Warszawie wstala i wsiadła z samolotu. Wczesniej pytała nas (załogi) o swoją przesiadkę gdzies dajej w Polsce... Niestety zmarła zanim wsiadła na pokład samolotu na trasie krajowej - przyczyna zgonu - zakrzepica.

Przepraszam ze przytaczam to ale warto byc świadomym zagrożeń - należy w czasie lotu wstawać, ruszać sie, nie należy przez cały lot utrzymywać ciała w jednej pozycji.

Co do bagażu - bagaż podręczny szt. x1 przysługuje każdemu pasażerowi. Kobiety mają prawo oprócz bagażu podręcznego posiadać damską torebkę. Dopuszczalna waga bagażu podręcznego w większości linii to 8kg w klasie ekonomicznej. Istotne sa rowniez wymiary ale tych nie pamietam ( mnie nie obowiązywały za specjalnie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bagażu - bagaż podręczny szt. x1 przysługuje każdemu pasażerowi. Kobiety mają prawo oprócz bagażu podręcznego posiadać damską torebkę. Dopuszczalna waga bagażu podręcznego w większości linii to 8kg w klasie ekonomicznej. Istotne sa rowniez wymiary ale tych nie pamietam ( mnie nie obowiązywały za specjalnie ;) )

To jest dyskryminacja!... a co z man purse? :)hangover-218x300.jpg

Każdy może mieć mały dodatkowy carry-on jak laptop czy dodatkowa mała torba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy w czasie lotu, zwłaszcza tak długiego, wstawać i nawet wykonywać drobne ćwiczenia -

Hmm, a może tak obowiązkowe ćwiczenia dla wszystkich pasażerów :D 5 pompek, 10 przysiadów i na koniec pajacyki :D

Dzięki za cenne uwagi. Postaram się z kilka razy przetuptać i rozmasować nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może tak obowiązkowe ćwiczenia dla wszystkich pasażerów :D 5 pompek, 10 przysiadów i na koniec pajacyki :D

Dzięki za cenne uwagi. Postaram się z kilka razy przetuptać i rozmasować nogi.

No kiedyś u nas puszczaliśmy nawet filmik instruktażowy z drobnymi ćwiczeniami, jakie można i da się wykonać w warunkach samolotowych. Niestety zwykle pasażerowie nie oglądają tego co leci na ekranach, jeśli nie jest to film fabularny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

witam,

CZy kosmetyki, które zabieram do samolotu, musza być w przeźroczystych pojemnikach? Czy bez obaw mogę zabrać miniaturki (do 1 l), takie jakie są np. w Rossmanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rejsach rozpoczynających się w Europie na pokład samolotu wolno zabierać płyny jedynie w ograniczonych ilościach.

Definicja substancji płynnych obejmuje m.in:

  • perfumy,

  • żele (np. do włosów, kąpieli),

  • pasty,

  • kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs),

  • kremy, odżywki i oliwki,

  • spraye,

  • substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty),

  • wodę i inne napoje, zupy, syropy,

  • inne substancje o podobnej konsystencji.

Pojemniki z płynami i podobnymi produktami mogą mieć pojemność do 100 ml każdy (obowiązuje maksymalna pojemność podana na nadruku opakowania). Łączna pojemność wszystkich pojemników nie może przekraczać jednego litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dyskryminacja!... a co z man purse? :)

Każdy może mieć mały dodatkowy carry-on jak laptop czy dodatkowa mała torba.

W zależności od klasy podróży pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład:

  • w klasie biznes – 2 sztuki każda do 9 kg
  • w klasie ekonomicznej – 1 sztuka do 8 kg

Bagaż podręczny powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem.

Poniżej dozwolone wymiary bagażu kabinowego:

image_gallery.jpg

Dodatkowo w ramach ceny biletu, jako bagaż podręczny pasażer może zabrać ze sobą:

  • torebkę damską lub torbę męską lub
  • laptop lub
  • dla podróżujących z dziećmi - pokarm i składany wózek dla dziecka lub spacerówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...