Skocz do zawartości

Pierwszy Lot W Życiu...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w temacie.

Niedługo będę miał nie lada kłopot...

Pod koniec maja lecę służbowo do USA (El Paso, TX) (akademia wojskowa) na ponad roczny pobyt.

Przez cały okres rodzina tam ze mną nie będzie ale jest plan żeby mnie odwiedzić na miesiąc wakacji.

I tutaj się zaczyna... Żona, córka 11 lat oraz syn 6 lat. Żadna z tych osób nie zna angielskiego (córka kilka podstawowych słów). Żadna z tych osób nigdy nie leciała samolotem. A ja kombinuję jakby tu całą ta ekipę bezpiecznie i w miarę bezstresowo ściągnąć do siebie a potem odesłać do domu.

Bezpośrednich lotów oczywiście nie ma. Kiedyś chyba widziałem lot Wa-wa - Chicago-El Paso ale teraz nie mogę go znaleźć.

Poradźcie proszę jak zabrać się za ten temat w kwestii organizacji samego lotu jak i formalności na które muszę przygotować rodzinę.

Przerażają mnie te czasy oczekiwania na poszczególnych lotniskach (12-15 godz. i więcej). Czy trzeba hotel wynajmować na taki przelot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mozesz ten temat w ten sposob ogarnac, ze rodzinka poleci sobie bezposrednio z Okecia do Chicago, tam juz ty bedziesz na nich czekal, a potem wszyscy razem polecicie do EL Paso..z przesiadkami zapewne tez...tylko musisz wykombinowac aby to byl ten sam lot dla ciebie i dla rodzinki....pomysl troche kosztowny bo tracisz kase na swoj dojazd z el paso do chicago i z powrotem....

z tymi przesiadkami nie masz cos sie obawiac..na forum jest sporo soob co sie przesiadaja i jakos nie giną np we frankfurcie czy monachium... :)

w lato znajoma leciala do jakiejs miejscowosci na florydzie...gdzie miala przesiadki we frankfurcie, nowym jorku,miami....w sumie podrorz ponad dobe trwała...doleciała....to byl jej 1 lot, a tak narzekała, ze sie zgubi, ze nic nie umie po angielsku...dala rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chyba widziałem lot Wa-wa - Chicago-El Paso ale teraz nie mogę go znaleźć.

Wejdź na orbitz.com lub Expedię - wyskakują loty z 1 przesiadką, bez czekania 12 godzin na lotnisku, nie widze problemu :) Ew. idź do biura podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

  • Witam,
  • Bardzo proszę zorientowanych o odpowiedź :) otóż, mój bilet był zakupiony w Stanach (jeśli to ma znaczenie), znając swój kod, wchodzę na str.KLM i mam możliwość obserwowania szczegółów mojego lotu (Warszawa-Amsterdam-Seattle). martwi mnie tylko jedna kwestia, dlaczego nie ma na nim terminalu, czy ta informacja pojawi się później? - lecę pod koniec czerwca, jak to jest?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

W Warszawie jest generalnie tylko jeden terminal - a konkretny gate to ta sama dosc istotna kwestia braku jasnowidzow...

Dzięki za miłą odpowiedź :) (bez złośliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...