Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu mamy rozmowę w ambasadzie i mam kilka pytań.

Czy na rozmowę potrzebuje świadectwo ukończenia liceum czy moze byc tylko matura?

Czy wystarczy skrócony akt małżeństwa?

Czy z rzeczy związanych z prawem wystarczy zaświadczenie o niekaralności?

Czy potrzebne jest tłumaczenie wszystkich dokumentów przez tłumacza przysieglego i kopie notarialne?

Czy jak wyjadę do USA na 2 tyg. na wakacje, wrócę ok 7 września, a pozniej bede chciał wyjechać na stałe w marcu to mogę mieć problemy i potrzebuje białego paszportu?

1. Nas pani w okienku pytała o ostatni dyplom, czyli może być tak że wystarczy matura

2. Musi być odpis zupełny aktu małżeństwa

3. Tak. Tylko na zaświadczeniu muszą być zaznaczone wszystkie pola (trzy kartoteki do sprawdzenia)

4. Takie tłumaczenia i kopie nie są potrzebne.

5. Generalnie posiadacz zielonej karty może przybywać jednorazowo poza USA do 6 miesięcy nie wywołując negatywnych konsekwencji. Jeśli będziemy poza USA dłużej jak 6 miesięcy, ale krócej jak rok, wciąż możemy powrócić ale musimy być przygotowani na rozmowę na granicy dlaczego nasz pobyt poza USA był tak długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Nas pani w okienku pytała o ostatni dyplom, czyli może być tak że wystarczy matura

2. Musi być odpis zupełny aktu małżeństwa

3. Tak. Tylko na zaświadczeniu muszą być zaznaczone wszystkie pola (trzy kartoteki do sprawdzenia)

4. Takie tłumaczenia i kopie nie są potrzebne.

5. Generalnie posiadacz zielonej karty może przybywać jednorazowo poza USA do 6 miesięcy nie wywołując negatywnych konsekwencji. Jeśli będziemy poza USA dłużej jak 6 miesięcy, ale krócej jak rok, wciąż możemy powrócić ale musimy być przygotowani na rozmowę na granicy dlaczego nasz pobyt poza USA był tak długi.

Jak to, na KRK nie wystarczy mieć zaznaczonego jedynie pola "Kartoteka karna'? Ja mam tylko to jedno pole zaznaczone, czy muszę więc jeszcze raz jechać po kolejne zaświadczenie, tym razem z zaznaczonymi trzema polami?

Kurcze, zaczęłam się znowu stresować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Ja nie miałam pełnego odpisu aktu ślubu, tzn. miałam ale z poprzedniego małżeństwa z adnotacją o rozwodzie. Musiałam dosłać odpis wyroku bo nie wystarczyła sama adnotacja. Obecne małżeństwo było poświadczone skróconym aktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM - PROSZĘ O POMOC.

W PIĄTEK 23 MAJA MAM ROZMOWĘ W AMBASADZIE W WARSZAWIE. MAM JUŻ WSZYSTKIE DOKUMENTY I 330 USD. Jedyny problem jest taki, że posiadam SKRÓCONY odpis aktu urodzenia, a nie, jak jest wymagane, ZUPEŁNY odpis aktu urodzenia. Innego, niż skrócony, nie posiadam i kropka. Czy to znaczy, że mogę się już pożegnać z zieloną kartą?

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak nastroje wszystkich z numerami powyżej 36300 ???

Jeszcze tylko 2 biuletyny przed nami, być albo nie być .... :)

Ja już tak czekam tego czerwca, żeby wiedzieć czy bedzie spotkanie w sierpniu. Straszna jest ta niepewność.

Pozdrawiam

No jak z nastrojami????? Rewelacyjnie, zwłaszcza że nie wiadomo co się może zdarzyć w dwóch następnych i zarazem ostatnich biuletynach. Ironia Losu, nie martw się, dla Ciebie też starczy GC, TRZEBA MIEĆ NADZIEJĘ CAŁY CZAS I MYŚLEĆ POZYTYWNIE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM - PROSZĘ O POMOC.

W PIĄTEK 23 MAJA MAM ROZMOWĘ W AMBASADZIE W WARSZAWIE. MAM JUŻ WSZYSTKIE DOKUMENTY I 330 USD. Jedyny problem jest taki, że posiadam SKRÓCONY odpis aktu urodzenia, a nie, jak jest wymagane, ZUPEŁNY odpis aktu urodzenia. Innego, niż skrócony, nie posiadam i kropka. Czy to znaczy, że mogę się już pożegnać z zieloną kartą?

Pomóżcie!

Odpis zupełny aktu urodzenia, małżeństwa lub zgonu z USC mogą odebrać najbliżsi krewni (rodzeństwo, rodzice) lub współmałżonek. Wydają od ręki.

DV-2014

Dokumenty potrzebne na spotkanie w ambasadzie:

-dokumentacja z badań, którą dostajemy od lekarza (szara koperta)

-ważny przez co najmniej 8 mcy paszport

-zaświadczenie o niekaralności z zaznaczoną Kartoteką Karną i Kartoteką Nieletnich

-dyplom ostatniej ukończonej szkoły; dyplom ukończenia studiów wyższych, szkoły średniej (łącznie 12 - letni system nauki)

-wydruk z "entrant status" z zaproszeniem na rozmowę w ambasadzie (ten ostatni list z informacjami co gdzie, kiedy i jak, z barcode'em)

-odpis zupełny aktu urodzenia z USC

-jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim, odpis zupełny aktu małżeństwa z USC (może odebrać rodzeństwo, rodzice, współmałżonek)

-Można zabrać ze sobą 2 fotografie do wizy - mogą poprosić o nowe zdjęcie jeżeli np. twój wygląd uległ zmianie (zdjęcie mojej 4-letniej córki, od momentu wysłania wniosku online do rozmowy mieliśmy ponad rok odstępu), możesz też podczas rozmowy z konsulem wymienić zdjęcie na ładniejsze (zdjęcie mojej żony :> )

-wydruk z TNT z barcode'ami i numerami UID (by ambasada mogła odesłać paszporty i koperty, które daje się oficerom imigracyjnym na granicy USA)

P.S. Dodawajcie jeśli coś pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My właśnie wczoraj mieliśmy rozmowę i dostaliśmy. Przemiły Pan Konsul, chyba Amerykanin, zadał kilka prostych pytań gdzie jedziemy, kiedy do kogo, kim jesteśmy z zawodu i dlaczego chcemy jechać do USA.

Niepotrzebnie się stresowaliśmy, teraz tylko TNT i pod koniec czerwca wylot do ATL :)

Powodzenia dla innych w staraniach (oby owocnych).

Pozdrawiam

Kamil (+ rodzina 3 sztuki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...