Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No to musi znaleźć czas, żeby złożyć wniosek o nowy paszport.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/docs_checklist_dv.html

Ja dostalem w informacji z ambasady pismo w ktorym jest napisane ze paszport musi miec waznosc 8 miesiecy od daty wydania wizy imigracyjnej. Ale moze to jest zwiazek ze zmianami w procedurze wiz imigracyjnych na przyszlosc, podobnie jak z formularzem ds260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

Za jakiś czas mam rozmowę a teraz przeglądając formularze które wysłałem w maju 2013 widzę że pewne dane są już nieaktualne. Czy pisać do KCC/ambasady i mailem wysłać dokumenty? Czy wydrukować aktualne wersje i zabrać je na rozmowe i to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

Adres w US i osoby towarzyszące przy wjeździe do US - było że żona i syn przyjadą później ale jednak pojedziemy razem. Więc korekta tego punktu w 3 formularzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

I jeszcze jedno pytanie. Bo dużo jest o procesie przyznawania GC a ja chciałbym zapytać co dalej? Bo GC jest przyznawana na 5 lat. Załóżmy że nie wyjeżdzam od razu na stałe więc w trakcie tych 5 lat w US będę 4 lata. I co później? Na obywatelstwo jeszcze za mało. Przedłużenie GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu mamy rozmowę w ambasadzie i mam kilka pytań.

Czy na rozmowę potrzebuje świadectwo ukończenia liceum czy moze byc tylko matura?

Czy wystarczy skrócony akt małżeństwa?

Czy z rzeczy związanych z prawem wystarczy zaświadczenie o niekaralności?

Czy potrzebne jest tłumaczenie wszystkich dokumentów przez tłumacza przysieglego i kopie notarialne?

Czy jak wyjadę do USA na 2 tyg. na wakacje, wrócę ok 7 września, a pozniej bede chciał wyjechać na stałe w marcu to mogę mieć problemy i potrzebuje białego paszportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...