Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a to kiszak... a jak zrobie ja u alergologa bo akurat w czerwcu mam wizyte to i tak bedzie musiala przejsc ja jeszcze raz ?

Lepiej zadzwoń do przychodni i skonsultuj wszystko z nimi jakie badania z tych zrobionych zaliczą, a jakie nie. My zadzwoniliśmy by zorientować się też ile pieniędzy wyniosą nas te szczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czytam od dawien dawna to forum a zwłaszcza ten wątek. Biuletym sprawdzam co miesiąc z nadzieją spoglądam i wyczekuję dużego skoku dla Europy, gdyż mój mąż został wylosowany i ma numerek EU42XXX i od 1,5 roku mieszkany w USA. Oczywiście mam wielką nadzieję że w tym roku dojdzie do tak wysokiego numerku, bo tak jak ktoś już tu napisał, ci z większymi numerkami mają większe nadzieje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąż został wylosowany i ma numerek EU42XXX i od 1,5 roku mieszkany w USA.

Ale macie w USA legalny status, prawda?

Może to śmieszne pytanie, ale w loterii biorą również udział ci, którzy przesiedzieli wizy, chyba nie zdając sobie sprawy, że w razie wylosowania nie mają szans na legalizację pobytu w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie w USA legalny status, prawda?

Może to śmieszne pytanie, ale w loterii biorą również udział ci, którzy przesiedzieli wizy, chyba nie zdając sobie sprawy, że w razie wylosowania nie mają szans na legalizację pobytu w Stanach.

Oczywiście, wiem że zdarzają się takie przypadki i dokumenty takich ludzi są odrzucane. Przyjechaliśmy na wizie turystycznej i przeszliśmy na studencką, mąż chodzi do szkoły i jest na F1, a ja z 2,5 letnim synem na wizie F2. Dużo czytamy na ten temat, już papiery mamy w Polsce pozałatwiane. Pilnujemy się z każdej strony, ostatnio robiliśmy szczepienie dla syna ostatnie bo było potrzebne do przedszkola i zapłaciliśmy za nie 100% choć mogliśmy dostać za darmo od miasta, ale później nie chcę żeby ktoś mi zarzucił że korzystałam z pomocy jakiejś socjalnej.

Przy okazji mam pytanie odnośnie zaświadczenia o niekaralności: zaświadczenie to było brane nie z Warszawy a z innego miasta i wygląda to tak, że na moim wniosku są nastawiane pieczątki - czy to jest w porządku? Bo wydawało mi się że kilka lat temu dostawało się takowe zaświadczenie na osobnym druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

jest to mój pierwszy wpis na forum, więc proszę o wyrozumiałość ;) Moje pytanie brzmi, jeśli w formularzu do Kentucky, nie wysłałem mojego adresu, w którym zamieszkam w Stanach, lecz teraz go już posiadam, na rozmowę w Warszawie osoba u której mam mieszkać musi wypisać jakieś specjalne pismo, czy wystarczy zwykła kartka z adresem i imieniem i nazwiskiem danej osoby? Dodam, że rozmowę mam 29 maja.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam zapytac jak jesy z paszportem ponewaz maz ma wazny paszport tylko do 22 lipca a rozmowe mamy 15 bedzie jeszcze szansa ze pojdzie na tym starym paszporcie bo teraz niema zabardzo jak złożyć wniosek, a dopiero po rozmowie by zmienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...