Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej obecnie jestem w stanach , rozmowe mam w Warszawie w lipcuw konsulacie . Orientujecie sie moze czy moge zrobic badania w USA czy jechac wczesniej do Polski i tam to jest obowiazkowe???dzieki

a ja mam do Ciebie pytanie, jesteś w stanach - mieszkach czy chwilowo? i czemu nie starasz się o interview w stanach tylko wracasz do PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do Ciebie pytanie, jesteś w stanach - mieszkach czy chwilowo? i czemu nie starasz się o interview w stanach tylko wracasz do PL?

Mieszkam tutaj juz 3 lata , w stanach dluzej by to trwalo , nawet jest prawdopodobienstwo zebym nie dostala gc. Wynajelam do tego adwokata i on mi to poradzil, ale tez konsultowalam sie z innym adwokatem i potwierdzil

a ja mam do Ciebie pytanie, jesteś w stanach - mieszkach czy chwilowo? i czemu nie starasz się o interview w stanach tylko wracasz do PL?

Mieszkam tutaj juz 3 lata , w stanach dluzej by to trwalo , nawet jest prawdopodobienstwo zebym nie dostala gc. Wynajelam do tego adwokata i on mi to poradzil, ale tez konsultowalam sie z innym adwokatem i potwierdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam tutaj juz 3 lata , w stanach dluzej by to trwalo , nawet jest prawdopodobienstwo zebym nie dostala gc. Wynajelam do tego adwokata i on mi to poradzil, ale tez konsultowalam sie z innym adwokatem i potwierdzil

Mozesz rozwinac temat? Gdybym wygral GC, to bym do Polski nie wracal na interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac temat? Gdybym wygral GC, to bym do Polski nie wracal na interview.

AOS mozesz wyslac dopiero jak Twoj CN jest current - jezeli masz wysoki numer, to jest szansa ze AOS (ktorego akceptacja trwa generalnie dluzej niz proces w ambasadzie) nie zostanie zakonczony przez koncem wrzesnia (? - nie pamietam daty do ktorej wydaja DV) i z GC bedzie dupa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOS mozesz wyslac dopiero jak Twoj CN jest current - jezeli masz wysoki numer, to jest szansa ze AOS (ktorego akceptacja trwa generalnie dluzej niz proces w ambasadzie) nie zostanie zakonczony przez koncem wrzesnia (? - nie pamietam daty do ktorej wydaja DV) i z GC bedzie dupa...

W takim razie dobrze, że nie wygrałem. Ciężko by mi było się urwać do Polski na rozmowę. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac temat? Gdybym wygral GC, to bym do Polski nie wracal na interview.

A my jesteśmy od 1,5 roku w New Jersey i prawdopodobnie zdecydujemy się na interview tutaj. Zastanawialiśmy się też nad adwokatem, ale z doświadczenia i z tego co czytamy na różnych forach, to płaci im się, a zazwyczaj terminy się wydłużają, czyli zamiast przyspieszyć to z ich strony wynika opóźnienie i prawdopodobnie sami na własną ręke będziemy załatwiać.

AOS mozesz wyslac dopiero jak Twoj CN jest current - jezeli masz wysoki numer, to jest szansa ze AOS (ktorego akceptacja trwa generalnie dluzej niz proces w ambasadzie) nie zostanie zakonczony przez koncem wrzesnia (? - nie pamietam daty do ktorej wydaja DV) i z GC bedzie dupa...

Z tego co czytam na innych forach AOS jednak nie trwa tak długo, oczywiście jest taka szansa że będzie dupa.... ale jak np. my z legalnym statusem tu polecimy do PL na interview i w konsulacie się coś nie spodoba to też będzie dupa, a i tu wszystko zostanie i droga bez powrotu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista dokumentow wymaganych od uczestnikow loterii wizowej DV:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/docs_checklist_dv.html

Dzięki!

W czerwcu mamy rozmowę w ambasadzie i mam kilka pytań.

Czy na rozmowę potrzebuje świadectwo ukończenia liceum czy moze byc tylko matura?

Czy wystarczy skrócony akt małżeństwa?

Czy z rzeczy związanych z prawem wystarczy zaświadczenie o niekaralności?

Czy potrzebne jest tłumaczenie wszystkich dokumentów przez tłumacza przysieglego i kopie notarialne?

Czy jak wyjadę do USA na 2 tyg. na wakacje, wrócę ok 7 września, a pozniej bede chciał wyjechać na stałe w marcu to mogę mieć problemy i potrzebuje białego paszportu?

Czy mogę prosić o radę jeszcze w tym ostatnim pytaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...