Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Gdzieś czytałem o 10k $ dla dorosłych i 5k $ dla dzieci.

btw. Ja jade "na żwywioł" (oczywiście jak sie doczekam interview). Planuję wziąć około 15k $.

Przepraszam ile? gdybym miał odłożone 10k $ to bym się nie wybierał do USA. Na szczęście mam tam znajomych, myślicie że to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma podanej kwoty minimalnej. A tym bardziej podzialu na dzieci i doroslych. Jakas bzdura. Trzeba sie jednak kierowac zdrowa logika. Jesli jedziesz 4 osobowa rodzina i masz $1000 to raczej bedzie ciezko przezyc te kilka tygodni/miesiecy wiec to moze byc sygnal dla konsula (co nie oznacza, ze od razu cie skresli!).

Twoja broszka w tym zeby przekonac konsula. ze kwota, ktora zamierzasz ze soba wziac (zakladajac, ze zostaniesz o nia zapytany) wystarczy ci na przezycie. Jesli masz gdzie mieszkac (bo na przyklad zatrzymasz sie u znajomych), jesli masz z gory zalatwiona prace to raczej martwic sie nie musisz.

Mnie konsul nie pytal ani o wyciag z banku ani o zaden affidavit of support. Pytal natomiast, co zamierzam robic po przylocie i gdzie sie zatrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viciu a jesli masz 10 tys dol to masz wize w kieszeni,kiedys byl post jak pewne osoby pokazaly ile to maja kasy na koncie i wyszlo ze nici z wizy ;)

Te 10 tys wiele razy sie pojawia na roznych stronach,forach ale to nie ma nic wspolnego z przepisami ...

sa osoby ze maja 2 tys dol na koncie i wize otrzymuja

Wazne jest jak bedziesz rozmawiac,co powiesz o tych znajomych..

MIchalek ale co zaznaczyles o takie zaswiadczenie,wiesz ze kazda kartoteke masz miec

jak widze nikt Ci nie zadal tego pytania a to jest wazne,juz osoba z tego forum musiala doniesc zaswiadczenie bo nic nie bylo z kartoteki o nieletanich wiec moze moze zobacz co tam masz napisane w tym zaswiadczeniu abys nie musial zalatwiac nowego zaraz po rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli 10k $ uregulowanych przez prawo tylko umownie tyle - ponoć się przyjeło że tyle wystarczy. sly ma racje, że wiele razy się to pojawiało na różnych stronach i forach zagranicznych, dotyczyło to głównie regionu Afryki (tam ponoć jest to sprawdzane). Wiem, wiem nie jesteśmy Afrykanami ale viciu pytał o kwote to podałem :) Wiadomo, każda sprawa inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...