Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mialem rozmowe w Dublinie w sierpniu i musialem przedstawic wyciag z konta a co do orginalow papierow to rowniez zostaly zabrane chociaz mialem kopie, pani w okienku poinformowala mnie ze takie maja procedury i je zatrzymuja niewiem jak jest w warszawie pisze jak to sie odbylo w dublinie

No ale chyba Ci to zwrócą co? Oryginał świadectwa albo dyplomu jest tylko jeden więc nie mogą sobie ot tak zatrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tutaj nie ma zadnej reguly. Z rozmow z poprzedniej loterii wynika, ze nikogo o kwestie finansowe nie pytali. Mnie tez nie, a mialam i wyciag z banku i affidavit of support.

Tutaj wiele tez zalezy od tego, czy jedziesz "na zywiol" tzn. nie majac tam nikogo, czy tez na miejscu jest ktos, kto bedzie w stanie ci pomoc, przynajmniej na poczatku.

Hej, mam pytanie dotyczące Affidavit of Support. Czy Supporting Evidence jest konieczny? Czy może to być scan? jak to wyglądało w twoim przypadku? statement from the bank czy from employer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie dotyczące Affidavit of Support. Czy Supporting Evidence jest konieczny? Czy może to być scan? jak to wyglądało w twoim przypadku? statement from the bank czy from employer?

Ja mialam affidavit of Support plus wyciag z banku- obydwa byly potrzebne (skany), z tym, ze rozmowe mialam za granica, w Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie dotyczące Affidavit of Support. Czy Supporting Evidence jest konieczny? Czy może to być scan? jak to wyglądało w twoim przypadku? statement from the bank czy from employer?

Ja mialam Affidavit of Support (forma I-134) + zeznanie podatkowe sponsora + swoj wlasny wyciag z banku + oferte pracy. Ale tak, jak mowilam - nie musialam pokazywac nic. Pani konsul zapytala mnie jedynie, co zamierzam robic w USA i co robilam, gdy bylam ta poprzednio.

Zaden z tych dokumentow nie jest formalnie wymagany (albo nie byl, gdy ja mialam swoj interview w Marcu). Ale wazne jest, by miec jakis dowod na to, ze bedziesz w stanie sobie poradzic. Twoj wlasny wyciag z konta tez wystarczy. Mozesz tez miec list od osoby, ktora proponuje Ci swoja pomoc w pierwszych tygodniach... Cokolwiek, co pokaze, ze nie bedziesz na garnuszku panstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam Affidavit of Support (forma I-134) + zeznanie podatkowe sponsora + swoj wlasny wyciag z banku + oferte pracy. Ale tak, jak mowilam - nie musialam pokazywac nic. Pani konsul zapytala mnie jedynie, co zamierzam robic w USA i co robilam, gdy bylam ta poprzednio.

Zaden z tych dokumentow nie jest formalnie wymagany (albo nie byl, gdy ja mialam swoj interview w Marcu). Ale wazne jest, by miec jakis dowod na to, ze bedziesz w stanie sobie poradzic. Twoj wlasny wyciag z konta tez wystarczy. Mozesz tez miec list od osoby, ktora proponuje Ci swoja pomoc w pierwszych tygodniach... Cokolwiek, co pokaze, ze nie bedziesz na garnuszku panstwa.

Dzieki, te dokumenty nie sa wymagane nadal tylko zastanawiam sie czy skoro juz biore ze soba Affidavit of Support to musze do tego dolaczyc np. to zeznanie podatkowe sponsora, bo wolalabym tej osoby juz nie meczyc chodzeniem po bankach. Kolejna sprawa: z Twojej wypowiedzi rozumiem, ze dopoki nie poprosza o Affidavit to nie musze sie

"chwalic", ze mam? Jeszcze raz dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...