Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzieki teraz zaczynam juz pomalu coraz bardziej wierzyc ze juz w krotce spotkam sie z mezem tam i nasz synek wkoncu przestanie tesknic tak bardzo, myslalam ze juz zapomnieli o mnie ale skoro nie ktorym jak tam pisze ze do 11 miesiecy zajelo to mysle ze nie dlugo odezwa sie, ale ta wczesniejsza stronka http://www.visajourn...r1cr1historical tez jest swietna poniewaz na bieząco jest odswiezana caly czas pisze jaka i kiedy wiza zostala ukonczona i ile to trwalo wiec to podnioslo mnie troche na duchu :) dzieki wam ze mnie wspieracie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie mowia rozne rzeczy... Pytanie jest takie: jaki status ma dziecko obecnie? Czy ma po ojcu obywatelstwo?

Poza tym jesli macie prawnika, to on powinien Wam powiedziec jakie sa opcje przyspieszenia i czy Wy sie na te opcje kwalifikujecie. Ja mam sytuacje, gdzie I-130 bylo zatwierdzone wciagu 6 tygodni. W Waszej sytuacji prawdopodobnie bylaby taka mozliwosc. Inna sprawa, ze wiza K-3/K-4 to nie jest az taka rewelacja w wielu przypadkach, bo gdybys mieszkala np. na Filipinach czy w jakims innym kraju gdzie czeka sie na wize imigracyjna sporo czasu, to K-3/K-4 jest jakas opcja. Dla Polakow, ze wzgledu na to, ze I-130 jest czesto szybciej rozpatrywane niz aplikacja o wize K-3/K-4, ja nie jestem zwolennikem takiego rozwiazania. Plus, jesli I-130 jest approved i - akurat tutaj urzednicy sie spiesza z transferem approval - zostaje przeslana do NVC, wtedy petycja o wize K-3/K-4 traci moc prawna. I zaczyna sie cyrk - bo niby jedna petycja jest approved, druga sie toczy, oni musza to posprawdzac itd. Lepiej isc prosta droga i bez niespodzianek, bo czasowo wyjdziecie na jedno.

Trzeba by spojrzec w Wasze dokumenty i dopiero wtedy powiedziec co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli mamy złozoną I-130 i K-4 to znaczy ze dużo więcej bedzie komplikacji tak? A teraz można by było prawnika wynająć czy już za późno? To dlaczego u ciebie tak szybko a u mnie az tyle? a moze cos nie tak jest i dlatego sie nie odzywają? Orientujesz sie ile kosztuje wynajecie prawnika w takiej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli mamy złozoną I-130 i K-4 to znaczy ze dużo więcej bedzie komplikacji tak? A teraz można by było prawnika wynająć czy już za późno? To dlaczego u ciebie tak szybko a u mnie az tyle? a moze cos nie tak jest i dlatego sie nie odzywają? Orientujesz sie ile kosztuje wynajecie prawnika w takiej sprawie?

1. Pierwsze co trzeba zrobic to spojrzec w Wasze dokumenty. Nie wierze, ze Twoj maz sam wpadl na pomysl skladania I-130 oraz aplikacji o wize K-3. Wiec jesli ktos mu doradzal to powinien tez mu powiedziec plus i minusy takiej sytuacji - tak jak napisalam wczesniej: dla Polakow skladanie obydwu tych aplikacji jest bez sensu. Wiele razy bylo tak, ze ktos szedl po wize K-3 a w miedzyczasie informowano go, ze nie moga mu wydac takowej, bo I-130 zostala przetransferowana do NVC. I tak ktos tracil pieniadze, nadzieje i byl, delikatnie mowiac, bardzo zdenerwowany... Trudno jakkolwiek powiedziec co sie DOKLADNIE u Was dzieje bez wgladu w dokumenty.

2. Drugie - sprawdzic sytuacje dziecka. Jesli dziecko jest eligible aby miec amerykanski paszport to po co wiza dla dziecka?

3. Trzecie - u mnie przeszlo to szybko, bo sa sytuacje kiedy sprawy mozna przyspieszyc tylko trzeba wiedziec kiedy i jak. Jesli u Was ktos tylko wypelnil dokumenty i tyle, to czekacie i czekacie...

4. Nie wiem dlaczego sie nie odzywaja - trzeba by to sprawdzic.

5. Wynajecie prawnika kosztuje i jesli trzeba by cos poprawiac to beda to extra wydatki. Ile to kosztuje? Zalezy. Jesli macie dwie sprawy, i za obydwie bedziecie placic (bo trudno byc wrozka i wiedziec co 'chwyci' pierwsze) na 2 osoby, dobre kilka tysiecy dolarow. Byloby to o niebo tansze gdyby od razu ktos Wam wzial sprawe i sie nia zajal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż wypytawał kiedyś dzwoniąc do prawnika jakiego w Polsce jak jeszcze był, lub meilowo nie pamietam dokladnie, i on mu powiedział że skorzystanie z usług prawnika nic nie daje... wydalo mi sie to dziwne że prawnik coś takiego może powiedzieć... Cały czas jak pytam męża jakim cudem on mu tak powiedział to nie mogę tego zrozumiec jakim prawem, przecież kazdy prawnik chce zarobić kasę. Apropo wizy dla dziecka, to masz on dostanie automatycznie paszport ale zeby przekroczyć granice stanów lub zeby go przepuścili na lotnisku musi mieć wizę równo z jej przekroczeniem otrzymuje paszport w ambasadzie juz w USA. Jeśli chodzi o dokumenty to tak tylko zostały wypełnione, ale po telefonach do ambasady za kazdym razem po podaniu nr MSC zostalismy tylko poinformowani o tym ze jest w trakcie... i nic wiecej tez to dla mnie dziwne.... Gdzie można sprawdzić? Jak dowiedzieć sie wiecej informacji? Dzwoniąc do której z ambasad (Polska - Amerykańska)?? Można z której zrezygnować? Kogo najlepiej sie teraz poradzić? Teraz juz naprawdę straciłam nadzieje... Skad dowiedzieć sie co jest nie tak? W ambasadzie nie rozmawiaja tak jak bym tego chciala zbywają krotko i natemat ze wiecej informacji nie maja! co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...