Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

My chyba ominiemy procedury w NVC tak jak nam mówili w ambasadzie i badania lekarskie poniewaz k4 wiąze sie z ty tym ze wszystko dokancza sie w stanach juz, i omija NVC poniewaz to jest przyspieszona dla rodziny dla malzonka i dziecka nieletniego cos takiego z tego co maz mi mowil.

Badan lekarskich nigdy sie nie omija przy wizie K-3/K-4. Musza byc zrobione. Tyle, ze pozniej w Stanach robi sie dodatkowe do tych, ktore juz byly zrobione w Polsce.

Ze strony ambasady:

ALL immigrant visa and K visa applicants, regardless of age, must have a medical examination.

A odnośnie do tej co ty masz zlozona to i tak krocej, niby wydawalo by sie ze maz to niby szybciej niz jak syn zalatwia ale widac krocej, pozniej i ja bede zalatwiac mamie moze to tez mam nadzieje ze nie bedzie to trwalo tez dlugo.

Ty nie mozesz sponsorowac mamy do momentu az bedziesz miala obywatelstwo co zajmie Ci kilka lat. Twoj maz nie moze sponsorwac Twojej mamy na green card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ile moze zając to w National Visa Center?

NVC dla K-3 zajmuje kilka-kilkanascie dni, problemem jest jesli I-130 jest approved - pisalam o tym kilka tygodni temu i jak widac moje slowa sie sprawdzily. I co wiecej moje slowa potwierdzaja strony internetowe (nawet te ktore cytowalam powyzej) - jesli I-130 chwyci NVC w tym czasie co K-3 to moge Cie wrzucic na immigrant petition track czyli polozyc Cie na CR1/IR1 zamiast na K-3 a to zajmie kilka miesiecy w NVC. Dlatego ludzie majacy dzieci robia przyspieszenie i nie ma tego problemu, ktory powstaje kiedy naloza sie dwie petycje. Tutaj jest ciekawy link do tego o czym mowie:

http://www.visajourney.com/forums/topic/406337-why-uscis-consolidating-i130-i129f-k3-visa-petitions/

Kobieta (Darnell) w przejrzysty sposob tlumaczy dlaczego ludzie naiwnie mysla, ze K-3 bedzie szybsze i dlaczego pozniej czekaja bog wie ile na zatwierdzenie jednej i drugiej petycji - potwierdza sie to co pisalam kilka tygodni temu dlaczego ludzie nie maja jeszcze odpowiedzi.

Twoj maz powinien byl dostac list z NVC (wiekszka koperta z niebieskim nadrukiem po lewej stronie) i tam jest data kiedy NVC przeslalo dokumenty do Polski. W tym liscie bedzie tylko 1 kartka z informacja, ze sprawa zostala wyslana. Ty tego listu nie dostajesz, tylko osoba, ktora skladala petycje w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja została zatwierdzona I-130 i K4, ale w liscie o I-130 pisalo ze ona poszla do NVC a ze K4 poszla do najblizszego konsulatu zajmującego się wizami.
wiec jak to jest w koncu? czyli w tym wypadku leciec chyba najlepiej do canady i tam czekac a przy najmniej czesciej widywac sie z rodziną nie uwazasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja została zatwierdzona I-130 i K4, ale w liscie o I-130 pisalo ze ona poszla do NVC a ze K4 poszla do najblizszego konsulatu zajmującego się wizami.

wiec jak to jest w koncu? czyli w tym wypadku leciec chyba najlepiej do canady i tam czekac a przy najmniej czesciej widywac sie z rodziną nie uwazasz?

Gdybys przeczytala to co napisalam zamiast mowic, ze kogokolwiek wprowadzam w blad i gdybys przeszukala inne Fora internetowe, to bys sama doszla do tego jak wyglada cala procedura i dlaczego ludzie prosza o pomoc prawnikow.

Jeszcze raz: Twoje obydwie aplikacje (I-130 oraz o wize K-3) naszly sie na siebie co spowodowalo, ze czekalas dluzej na rozpatrzenie i jednej i drugiej aplikacji. Ktos, zapewne jakas osoba z urzedu imigracyjnego na infolinii, powiedziala Twojemu mezowi o mozliwosci zlozenia aplikacji na K-3, bo wedle slow tejze osoby, mialo to przyspieszyc Wasz wyjazd do Stanow. Kiedy o tym napisalas tutaj na Forum, od razu Ci odpowiedzialam, ze jest to stek bzdur i ze takie cos owszem jest fajne jesli przyspiesza sie sprawe. Jesli nie, to kiedy obie sprawy sie na siebie najda, wtedy zaczyna sie nieciekawie, bo nie wiesz gdzie jestes. I teraz jestes dokladnie w takim miejscu: obie petycje sa zatwierdzone. I-130 zawsze idzie do NVC po zatwierdzeniu -> tak stalo sie tez u Ciebie; K-3 tez musi isc do NVC, a nastepnie NVC kieruje Twoje dokumenty do Polski. To, ze na Twoim I-130 jest napisane, ze idzie do NVC to bylas w stanie zrozumiec, czego nie jestes w stanie pojac to to, ze immigration nie wyszczegolnia na petycji o wize K-3/K-4, ze po drodze do kraju gdzie byl zawarty slub, petycja "zahacza" o NVC. I tutaj zaczelas sie unosic i mowic mi, ze na swoim przykladzie wiesz, ze to nieprawda - ja Ci wskazalam, ze to jest jednak prawda. I teraz nie byloby sprawy gdyby I-130 nadal sie toczylo, bo NVC nic by juz do sprawy K-3 nie mialo. Ale skoro I-130 jest zatwierdzone, to nawet dostajac list juz z Polski, ze sprawa jest do nich skierowana, Ty nadal NIE MASZ pewnosci, ze te wize dostaniesz. Mozesz dostac, mozesz nie dostac. To, ze na infolinii urzedu imigracyjnego ktos Ci glupot naopowiadal, ze mozesz bez badan i po wplaceniu $150 jechac od razu do ambasady zeby Ci wize wbili (co jak sama teraz widziesz jest kompletna bzdura), nie oznacza, ze Ty te wize dostaniesz. I nie mowie Ci tego, zebys sie stresowala (jak to wczesniej napisalas) tylko Ci o tym pisze, bo mozesz sie nastawic psychicznie na wyjazd na Swieta a w konsulacie/ambasadzie powiedza Ci, ze wizy nie dostaniesz. Teraz trzeba by bylo zaczac patrzec na kazdy szczegol sprawy zeby wiedziec co sie dzieje z OBYDWOMA sprawami. Oczywiscie, pieniedzy ($240 za osobe) za wize K-3/K-4 nikt Ci nie zwroci jesli tej wizy nie dostaniesz.

Nikt Ci nie powie co i jak bedzie u Ciebie, bo nikt nie widzi Twoich dokumentow. Nikt Ci nie powie co bedzie dla Ciebie lepsze, bo z jednej strony sa szanse na K-3/K-4, ale z drugiej Twoja I-130 jest w NVC. Mnostwo ludzi mialo taka sytuacje kiedy poszli po wize K-3 a konsul mowi, ze nie, prosze sie starac o CR-1/IR-1. Tutaj masz o tym napisane na stronie Ambasady Amerykanskiej z Filipin, gdzie konsul odpowiada na pytania osob zainteresowanych sprawa K-3/I-130:

========================================================================

@ Meg Ladrido Gih

Hi Meg,

You may wish to visit this link: http://manila.usembassy.gov/wwwhniv7.html, for information about the tourist visa application. As regards the K3 visa, please note that a K3 visa petition must be filed in conjunction with an I-130 petition. If the I-130 becomes available at the same time, or before the K3, then the K3 becomes administratively closed and the applicant must use the available immigrant visa. For more information on the K3 visa, please see the U.S. Citizenship and immigration Services website below:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=254a3e4d77d73210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=254a3e4d77d73210VgnVCM100000082ca60aRCRD

Sincerely,

Admin IV6

====================================================================

Jak jest w Twojej sprawie to nikt nie wie, bo nikt z nas nie widzi Twoich dokumentow. Musisz pamietac, ze urzad nie wysyla nikomu opisow jak bedzie wygladac sprawa z wyszczegolnieniem krok po kroku co i jak - jesli sami decydujecie sie robic sprawe, musicie zasiegnac informacji gdziekolwiek sie da. Dlatego ludzie wchodza na Fora, szukaja pomocy aby miec wszystko jak najlepiej zrobione - a tym samym jak najszybciej. Nikt nie jest tutaj zeby opowiadac Ci cos co jest nieprawda - ludzie chca Ci pomoc jesli sa w stanie Ci pomoc. Nie powinnas sie tez unosic, bo gdybys chciala zadzwonic z kazdym z pytan, ktore tutaj piszesz, do adwokata, to bys zaplacila ogromne pieniadze za wszelkie porady - masz to tutaj za darmo, wiec wykorzystaj to najlepiej jak umiesz. Powodzenia.

no moja została zatwierdzona I-130 i K4, ale w liscie o I-130 pisalo ze ona poszla do NVC a ze K4 poszla do najblizszego konsulatu zajmującego się wizami.

wiec jak to jest w koncu? czyli w tym wypadku leciec chyba najlepiej do canady i tam czekac a przy najmniej czesciej widywac sie z rodziną nie uwazasz?

Przeczytaj sobie a stronie immigration jak to jest. Ja Ci to juz wytlumaczylam i podalam kazdy mozliwy przepis na potwierdzenie moich slow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canady nie wiem

a co do Kanady to co powiesz na granicy,ze bedziesz czekac na zatwierdzenie petycji,widywac sie z rodzina z USA .../?

To ze nie ma wiz do Kanady nie oznacza ze Cie wpuszcza nawet jak masz dziecko..

do tego powiesz ze chcesz byc w Kanadzie np 1 miesiac to na tyle mozesz dostanac pobyt a powiesz 6 miesiecy bo tyle max moga dac to spytaja sie co Pani bedzie robic,za co zyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie daje rady z tym wszystkim, mówiłam mężowi weźmy prawnika to on nie ze najlepiej poczekac bo teraz moze juz tylko opoznic wszystko prawnik i ze w niczym nie pomoze najlepiej jak wszystko sie toczy po swojemu. Ja jestem zdania ze najlpeiej wziać kogos kto sie zna ale nikt mnie nie slucha. Zaraz to cale małżenstwo nie przetrwa tego i zakonczy sie na sprawie rozwodowej bo ja juz tak nie potrafie, moze masz racje Karina unosze się przepraszam ale wykancza mnie juz to wszystko, widze male swiatelko nadzieji a po chwili ona pryska...;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy maz dzwonil do NVC?

Jesli obydwie petycje zostaly zatwierdzone, to I-129f bedzie administratively closed, i koniec tematu. Nie ma juz opcji K-3/K-4 wtedy.

Zadzwoncie do NVC, pewnie macie juz case number gotowy i bedziecie mogli zaczac placic invoices i slac dokumenty.

I nie panikuj bo to nic nie da. Brac telefon i dzwonic : http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3177.html

Customer Service Representatives are available to respond to case inquiries.

Telephone number: (603) 334-0700

Hours: Monday through Friday from 7:00 AM to 12:00 AM (Eastern Time)

You must include the following information to receive a case specific response:

  • Your NVC Case Number or USCIS receipt number
  • The applicant’s name and date of birth and the petitioner’s name and date of birth
  • If you are an attorney, include the name of the law office requesting the information

Note: This service requires the use of a touch-tone telephone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie, naprawde jestem wam taka wdzieczna ze wytrzymujecie ze mna i z tym marudzeniem gdyby mój mąz nie był taki uparty to by bylo łatwiej napewno gdyby szedl za tymi wszystkimi wskazuwkami to bym moze juz byla blizej wszystkiego ale on przeciez jest najmadrzejszy jak by wszystkie rozumy pozjadał, wysłałam mu numer zobaczymy co mu powiedzą. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli obydwie petycje zostaly zatwierdzone, to I-129f bedzie administratively closed, i koniec tematu. Nie ma juz opcji K-3/K-4 wtedy.

To jezeli bedzie to co napisales to wtedy odmowia mi wizy calkowicie czy wtedy bedzie to ze odrzuca k-3/k-4 i zatwierdza mi tylko i-130? o to chodzi? i wtedy dostane wize na i-130? czy wtedy to juz pozamiatane? Musze czekac az zadzwoni do jutra bo dzisiaj w stanach jakies swieto dziekczynienia i itak dzisiaj niestety nie zadzwoni... :( zobaczymy jutro... ale odpowiedz mi co wtedy jak bedzie to: administratively closed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...