Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej. Mam podobną sytuację, tyle, że mój mąż jest w Polsce a petycje w jego imieniu zlożyla moja teściowa , która mieszka na stale w USA. Mój wniosek zostal zlożony w lutym 2013, w marcu wyslano pismo, że wniosek zostal zarejestrowany i przyznano mi nr identyfikacyjny. W sierpniu przyszla informacja o zlożeniu dok. dot sponsorowania mojego pobytu w USA. Do tej pory nic się nie dzialo, w zeszlym miesiącu przyszedl do męża e-mail o konieczności poprawki blędów w dokumentacji dot. sponsorstwa, po ich poprawce wlaśnie wlaśnie dzisiaj przyszedl kolejny e-mail informujący, że moja sprawa zostala przekazana do Ambasady w Polsce i że 30 stycznia 2014 roku zaproszą mnie na rozmowę z konsulem. Dlugo się to wszystko dzialo, myslalam ze polece do USA szybciej , zwlaszcza, że powiedziano mi w ambasadzeie, że procedura trwa do 6 miesięcy. Najważniejsze, że już widać jakieś swiatelko. Mam tez dziecko, które urodzilo się 2 lata po uzyskaniu przez męża obywatelstwa USA. Na dziecko nie skladaliśmy dokumentów, gdyż w ambasadzie poinformowano mnie, ze dla dziecka w pierwszej kolejności muszę się ubiegać o konsularny Raport Urodzenia Dziecka a tym samym od razu o paszport amerykanski dla dziecka. Cala procedura podobno ma trwać juz krótko i najważniejsze, że w Polsce, tylko musze przyjechadz z dzieckiem do ambasady na rozmowe z konsulem.

Czy ktoś zna szczególy postępowania dot dziecka? czy to prawda , że nie powinnam mieć problemów z uzyskaniem dla niego paszportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A wiecie może czy jak dokumenty są w NVC to czy mozna juz czegos dowiedziec w ambasadzie w warszawie mimo ze nie mam jeszcze numery wrw?

Jesli dokumenty sa w NVC, to ambasada w Warszawie nic do tych dokumentow nie ma ani nie udziela zadnych informacji az do momentu kiedy CALY ZESTAW dokumentow bedzie przeslany do ambasady. NVC musi wczesniej zatwierdzic caly zestaw czyli musisz przejsc kazdy etap jaki jest wymagany przez National Visa Center.

W innym przypadku ambasada nie powie Ci nic na temat sprawy, ktorej u nich nie ma. Kiedy rozmawialam z Twoim mezem to mu to wytlumaczylam i on powiedzial, ze bedziecie wiedziec jak sobie wszystko poprowadzic, bo ktos z jego rodziny przechodzil przez taki (I-130) proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dostaliśmy numer WRW od Visa Center na wize K4. Teraz mamy im przeslac dokumenty wsniosek jakis DS, ze zdjeciami moimi i dziecka. Oraz z danymi paszportów. Mój mąż to chcialby najlepiej sam wszystko zalatwic ale nie wie ze moze sobie sam rady nie dac, jest najmadrzejszy jak by pozjadal wszystkie rozumy. My te dokumenty mamy im wyslac za pomoca meila dobrze rozumiem? A orientuje sie ktos ile sie czeka na rozmowe z konsulem po nadaniu numeru WRW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dluga droga jeszcze przed Wami. Ja dostalam nr WRW w czerwcu a w grudniu info o tym ,że mam rozmowe z konsulem 30 stycznia 2014. Po drodze wyniklo jeszcze duzo poprawek w dokumentach z mojej ale również ich winy ( oni mają tam straszny balagan) moze dla tego tak dlugo to trwalo. Jednego nie rozumiem poco Wam wiza K4? Dla dziecka obywatela USA urodzonego poza stanami uzyskuje sie Kansularny raport urodzenia oraz paszport bezposrednio w ambasadzie amerykanskiej. Umawiasz sie z dzieckiem w ambasadzie kiedy chcesz i do dwóch tygodni masz paszport. Zadzwon do ambasady to ci powiedzą jaka jest procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna dziewczyna pisala na forum ze 28 sierpnia dostala wiadomosc z visa center a 5 wrzesnia juz umowila sie na 8 wrzesnia na rozmowe z konsulem mimo ze byli tylko narzeczenstwem a nie malzenswtem, widocznie kazda sprawa jest inna.
http://forum.usa.info.pl/topic/22744-kiedy-dostaje-sie-numer-sprawy-tzw-wrw/ przeczytaj to i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to też zależy gdzie i do kogo trafią papiery ( w końcu tam tez są różni urzęnicy) i czy nie ma konieczności poprawek, wystarczy , ze nie postawisz gdzieś haczyka piszą aby to poprawiać i już sie przedluża o kolejne 2 tygodnie.Do wizy imigracyjnej tego typu wypelnia się w internecie wniosek DS 260 ale robi się to w końcowej fazie procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...