Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonale rozumiesz ta sprawe Karina tak wlasnie bylo jak ty piszesz, mogę tobie przeslac te dokumenty bylaby taka mozliwosc abyś jes sprawdzila? jestem sklonna juz na wszystko poniewaz nie wiem co dalej, a moje malzenstwo juz sie sypie pomalu... ;( moze faktycznie lepiej bylo by z tej K4 zrezygnowac, z tego co pisze to na i-130 jest 11 miesiecy u nas 11 miesiecy idealnie mija w lutym a skoro juz jest approved to znaczy ze juz i tak nie dlugo i130 bedzie sfinalizowana i najprawdopodnobniej bym dostala szybciej wize na i130 niz na k4 mam racje? Tylko tez nie wiem jak ją anulowac co zrobic? ja mowic? tzn jak moj maz mialby mowic.?


a jesli chodzi o to ze my w ambasadzie placilismy za wize to nie, my tylko placilismy za ta i130 za zadna inna nie za k4 zero oplat obojetnie gdzie nic tylko platy za i130. Czyli jak bym anulowala ta k4 to nie przedluzy to nic z i130? i aktulanie k4 tez nie przedluza i130? czy przez k4 i ta i130 moze ulec dluzszemu czasu oczekiwania? a ta i130 to jest to samo co ta cr-1 ir-1 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Doskonale rozumiesz ta sprawe Karina tak wlasnie bylo jak ty piszesz, mogę tobie przeslac te dokumenty bylaby taka mozliwosc abyś jes sprawdzila? jestem sklonna juz na wszystko poniewaz nie wiem co dalej, a moje malzenstwo juz sie sypie pomalu... ;( moze faktycznie lepiej bylo by z tej K4 zrezygnowac, z tego co pisze to na i-130 jest 11 miesiecy u nas 11 miesiecy idealnie mija w lutym a skoro juz jest approved to znaczy ze juz i tak nie dlugo i130 bedzie sfinalizowana i najprawdopodnobniej bym dostala szybciej wize na i130 niz na k4 mam racje? Tylko tez nie wiem jak ją anulowac co zrobic? ja mowic? tzn jak moj maz mialby mowic.?

a jesli chodzi o to ze my w ambasadzie placilismy za wize to nie, my tylko placilismy za ta i130 za zadna inna nie za k4 zero oplat obojetnie gdzie nic tylko platy za i130. Czyli jak bym anulowala ta k4 to nie przedluzy to nic z i130? i aktulanie k4 tez nie przedluza i130? czy przez k4 i ta i130 moze ulec dluzszemu czasu oczekiwania? a ta i130 to jest to samo co ta cr-1 ir-1 tak?

Ja wiem, ze Wy nic w ambsadzie nie placiliscie jeszcze, ale bedziesz musiala zaplacic jesli bedziesz chciala sie widziec z konsulem. Poniewaz nie ma pewnosci, ze wize K-3 dostaniesz, wiec Ci napisalam, ze mozesz stracic i czas, i nierwy i pieniadze, bo nikt Ci ich nie odda jesli konsul odmowi wize.

I-130 zle rozumiesz... To nie jest tak jak myslisz, ze skoro 11 miesiecy toczy sie petycja to Ty zaraz dostaniesz wize imigracyjna. Ty dostaniesz te wize wtedy kiedy przejdziesz przez NVC a poznej przez ambasade. Im szybciej wiec zaczniesz wszystko, tym szybciej to skonczyc. Jesli nie wiesz jak to ma wygladac, to zanim Ty zaczniesz wysylac to co chce ambsada (a wczesniej kompletowac to), to zajmie Ci to sporo czasu... To nie jest tak - bo chyba Ty to tak rozumiesz - ze jak minie 11 miesiecy to oni Ci daja wize imigracyjna. Konsul moze Ci dac wize imigracyjna wtedy kiedy zatwierdzona I-130 przejdzie do NVC, a w tym NVC przejdzie caly proces i dopiero idzie do ambasady. Z tym, ze jak Ty przyjedziesz do Stanow na wizie imigracyjnej (czyli tej sprawie z I-130 -> tak napisze zeby Ci bylo latwiej rozumiec) to wtedy nie masz juz nic do zrobienia w Stanach: zadnych oplat, zadnych dokumentow, zadnych nerwow.

Doskonale rozumiesz ta sprawe Karina tak wlasnie bylo jak ty piszesz, mogę tobie przeslac te dokumenty bylaby taka mozliwosc abyś jes sprawdzila? jestem sklonna juz na wszystko poniewaz nie wiem co dalej, a moje malzenstwo juz sie sypie pomalu... ;( moze faktycznie lepiej bylo by z tej K4 zrezygnowac, z tego co pisze to na i-130 jest 11 miesiecy u nas 11 miesiecy idealnie mija w lutym a skoro juz jest approved to znaczy ze juz i tak nie dlugo i130 bedzie sfinalizowana i najprawdopodnobniej bym dostala szybciej wize na i130 niz na k4 mam racje? Tylko tez nie wiem jak ją anulowac co zrobic? ja mowic? tzn jak moj maz mialby mowic.?

a jesli chodzi o to ze my w ambasadzie placilismy za wize to nie, my tylko placilismy za ta i130 za zadna inna nie za k4 zero oplat obojetnie gdzie nic tylko platy za i130. Czyli jak bym anulowala ta k4 to nie przedluzy to nic z i130? i aktulanie k4 tez nie przedluza i130? czy przez k4 i ta i130 moze ulec dluzszemu czasu oczekiwania? a ta i130 to jest to samo co ta cr-1 ir-1 tak?

Kiiniia, to Ci ktos musi wytlumaczyc od poczatku do konca, bo Ty sie kobieto zakrecilas...

Kobiety, jade na zakupy aby tradycji stalo sie zadosc :)Miss.home => nie martw sie, na nastepne wyprzedaze tez sie zalapiesz :)

Przyjade pozniej, to sie odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o to ze my w ambasadzie placilismy za wize to nie, my tylko placilismy za ta i130 za zadna inna nie za k4 zero oplat obojetnie gdzie nic tylko platy za i130.

Ale z tego, co ja zrozumiałam, to Wy (w sensie, że Ty i dziecko) w żadnej ambasadzie jeszcze nie byliście.

A Karina wyraźnie napisała, że za K3/K4 płaci się dopiero przed wizytą w ambasadzie. W sensie, że iedziesz do ambasady po wizę, ale nim Cię tam wpuszczą to musisz dokonać opłaty. I jeśli nie przyznają Ci tej wizy, to nie odzyskasz tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia a skad to 11 miesiecy?

Proces CR-1/IR-1 wyglada tak:

  1. Skladasz I-130
  2. Czekasz az USCIS zatwierdzi I-130
  3. Po zatwierdzeniu I-130 USCIS przesyla sprawe do NVC. Z NVC kontaktujecie sie Wy. Kroki w fazie NVC, zobacz tu 2 piersze posty: http://www.visajourney.com/forums/topic/463192-nvc-filers-november-2013/
  4. Po otzrymaniu tzw case complete w NVC, NVC nastepnie wysyla papiery do Ambasady.
  5. Interview
  6. POE

Proces nie ma zadnych ram czasowych. Zadnych. Wszystko moze trwac 8 miesiecy, albo 18 np... Duzo czasu mozecie nadrobic w NVC jesli sie doedukujecie :)


Kobiety, jade na zakupy aby tradycji stalo sie zadosc :)Miss.home => nie martw sie, na nastepne wyprzedaze tez sie zalapiesz :)

Przyjade pozniej, to sie odezwe.

Oj, mam nadzieje ze sie zalapie!

Ale mi sie marzy pecan pie... Ojej... ;drool:

Miłego wydawania dorarów! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadrobic to znaczy co, ze przyspieszy? Ile tak na oko trzymają petycje I-130 w NVC? a jesli chodzi skad to 11 miesiecy to jak wchodze na strone aby sprawidzc staus sprawy tam pisze ze na wsyzstko mają maksymalny czas 11 miesiecy, dąrzą do 5 miesciey ale nie udaje im sie.


W takim razie Karino proszę cie z calego serca o pomoc, pomozesz nam? Nawet jeśli chodzi o koszta ja nie chce juz tak na odleglość rozpada sie wszystko... co mam zrobic abys zobaczyla co sie z tym dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze jak bedziecie miec wszystko gotowe do wyslania do NVC, kasa wplacana jak tylko invoice zostanie wydany itd, to mozecie sie wyrobic w 2-3 miesiece. W samym NVC.

NVC to jest Department of State.

USICS to Dept of Homeland Sec.

Dwie rozne agencje.

To co wyczytalas, ten ich 5 miesieczny goal, czy 11 miesiecy srednio (teraz 7.4) to nie znaczy ze jakakolwiek sprawa rzeczywiscie tyle zajmie. Poza tym to sie tyczy jedynie USCIS. Czyli czas oczekiwania na zaiwteirdzenie petycji. Niektore sa zatwierdzane w kilka miesiecy, inne w 14.

Potem masz faze NVC. Potem Interview. Dodatkowe 3-5 miesiecy, plus minus, po zatwierdzeniu I-130.

Ciebie, jakos ze masz juz I-130 approved, faza USCIS juz nie interesuje, per se, bo juz ja przeszlas.

Teraz pora na nastepne kroki. NVC!

Dzisiaj jest Black Friday w Stanach, czyli totalne szalenstwo zakupowe, stad Pani Karina poleciala na zakupki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiiniia - troche wiecej wiary w zwiazek! sama wiem, ze na odleglosc nie jest łatwo, i w taki zwiazek wklada sie dwa razy wiecej pracy niz w "normalny" ale trzeba sobie przypomniec dlaczego sie w ogole zaczelo starac o to wszystko i wierzyc, że się zakonczy ten caly proces niedlugo i potem bedzie juz tylko lepiej :) i w to trzeba wierzyc i co wiecej chciec tego! :) glowa do góry!

niestety informacji prawnych nie jestem w stanie Ci udzielic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiiniia - troche wiecej wiary w zwiazek! sama wiem, ze na odleglosc nie jest łatwo, i w taki zwiazek wklada sie dwa razy wiecej pracy niz w "normalny" ale trzeba sobie przypomniec dlaczego sie w ogole zaczelo starac o to wszystko i wierzyc, że się zakonczy ten caly proces niedlugo i potem bedzie juz tylko lepiej :) i w to trzeba wierzyc i co wiecej chciec tego! :) glowa do góry!

niestety informacji prawnych nie jestem w stanie Ci udzielic ;)

Tak jest, Pani Wodnik! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...